Jaunākais izdevums

Zīmola Divas pēdas apģērbi palīdz jaunajām māmiņām, arī barojot mazuli ar krūti, izskatīties skaisti un sievišķīgi.

Specializētas kleitas, tunikas, džemperi, krekliņi, džemperkleitas – apģērbs, kurā jaunā māmiņa savu mazuli var pabarot, esot kino, kafejnīcā, sēžot parkā uz soliņa vai pat koncertā un neuztraucoties par mulsinošiem un neērtiem brīžiem. Tāds ir Sanitas Olderes - Haitinas biznesa mērķis. Piedzīvots gan arī sāpīgs brīdis – biznesa ideja nokopēta mēnesi pēc laišanas tirgū.

Meklējot sirdslietu

«Man šī ideja neienāca prātā nejauši vai kā atklāsme. Tā bija daudzu iepriekš veikto soļu un lēmumu rezultāts,» stāsta S. Oldere - Haitina.

Pēc Latvijas Universitātes absolvēšanas, iegūstot bakalaura grādu ekonomikā un maģistra grādu vadībzinātnē ar novirzienu mārketings, viņa strādājusi dažādās vietās kā biroja vadītāja, kā pārdošanas un mārketinga vadītāja, tomēr jutusi, ka šis darbs nedod dzīvē prieku. «Manā dzīvē pienāca brīdis, kad visam bija jāmainās. Pilnīgi visam! Dzīvei, domāšanai, darbam. Iestājos «bezdarbniekos» Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA). Vienā no tikšanās reizēm ar konsultantu, kārtējo reizi izskatot piedāvātos variantus biroja darbiem («Jums taču ir tāda pieredze un izglītība,» man teica.), lūdzu piedāvāt man kursus, lai varu paplašināt savu redzesloku, iegūt jaunu profesiju un atrast savu sirdslietu. Tas bija pagrieziena moments manā dzīvē. Pateicoties NVA atbalstam, saņemot gan pabalstu, gan arī kompensāciju ceļa izdevumiem un katru dienu braucot no Ādažiem uz Rīgu, deviņos mēnešos apguvu drēbnieces profesiju,» stāsta jaunā uzņēmēja.

Ar izcilību pabeidzot kursus, viņa izgājusi arī obligāto praksi, strādājusi par šuvēju, izgatavojot svārkus, kleitas, mēteļus, pat pārvalkus āra mēbelēm. «Šajā laikā pie mums uz šūšanas darbnīcu nāca arī jaunās māmiņas un prasīja, vai būtu iespējams uzšūt apģērbu, kuru valkājot ir ērti pabarot mazuli. Pētot apģērbu piedāvājumu, secināju, ka patiešām šajā segmentā trūkst skaistu un gaumīgu apģērbu,» atceras S. Oldere - Haitina.

Nost ar slēpšanos

Tā kā S. Olderei - Haitinai bija attiecīgā izglītība, viņai piedāvāja iesaistīties NVA aktīvā atbalsta Pasākumā komercdarbības vai pašnodarbinātības sākšanai, kas tika īstenots ar ES fondu finansējumu. Tas paredzēja piedalīties konkursā ar savu biznesa ideju, uzrakstot biznesa plānu un iegūstot finansējumu idejas īstenošanai. «Tā ietvaros nopietnai komisijai bija jāpierāda, ka mana ideja ir dzīvotspējīga, tāpēc sāku padziļināti pētīt tirgus piedāvājumu un to, kādu sabiedrības problēmu mana ideja var palīdzēt atrisināt. Bērniņa gaidīšanas un zīdīšanas laikā sievietes vēlme būt sievišķīgai, skaistai un savam vīrietim iekārojamai tikai pieaug. Tāpēc vēlējos radīt apģērbu, kas piepilda šo sievietes vēlmi un tajā pašā laikā ir praktisks un ērts. Tā radās ideja par īpašu barojošo māmiņu apģērbu kolekciju, kas ļauj brīvi, t.i., bez «slēpšanās», tajā pašā laikā saglabājot intimitāti, pabarot savu mazuli ar krūti arī sabiedriskā vietā. Jūs noteikti zināt, ka apkārtējos zīdaiņa barošana sabiedriskā vietā izraisa dažādu attieksmi – vieni ir vienaldzīgi, citus šis skats mulsina vai pat traucē. Arī pašai sievietei atkailināta ķermeņa augšdaļa un krūts var radīt diskomfortu un lieku stresu, likt justies neērti un nebrīvi, kas nelabvēlīgi ietekmē mātes un bērna veselību. Tāpēc sāku modelēt un konstruēt kleitas gan ar paceļamo augšdaļu, gan ar slēptajiem rāvējslēdzējiem, kas ļautu māmiņai pabarot savu bērnu, neviena netraucētai, kā arī netraucējot citus. Un, kas ir vēl nozīmīgāk, – saglabājot mātes un bērna saskarsmi barošanas laikā,» skaidro S. Oldere - Haitina. Viņas projekts bija viens no pieciem, kas saņēma finansiālu atbalstu. Sākot projektu, modeļu izstrādes posms bijis visilgākais, jo S. Oldere - Haitina vēlējusies, lai kleitas ir funkcionālas, bet tajā pašā laikā – ar «noslēpumu», par kuru apkārtējie pat neiedomājas. «Slēptie rāvējslēdzēji, kurus iestrādā kleitas augšdaļā slīpi, imitējot t.s. krūts iešuves, tiešām bija mans know-how, ar ko lepojos,» viņa teic. Tā sācies zīmola Divas pēdas stāsts, kurš turpinās nu jau trīs gadus.

Pagaidām – pašnodarbinātā

Runājot par uzņēmējdarbības formu, S. Oldere - Haitina stāsta, ka 2016. gada augustā reģistrējusies kā pašnodarbinātā: «Ar NVA atbalstu varēju sākt vai nu komercdarbību, vai strādāt kā pašnodarbinātā. Izvērtēju visus plusus un mīnusus un izlēmu, ka šī uzņēmējdarbības forma būs piemērotākā sākumam, jo nav vajadzīgas lielas investīcijas darbības sākšanai, ir vienkāršota grāmatvedības un atskaišu sistēma. Ņemot vērā augsto nomas cenu ražošanas un veikalu telpām, nolēmu, ka sākotnējai darbības nodrošināšanai nav nepieciešami papildu izdevumi un varu izmantot ģimenes rīcībā esošās privātmājas telpas, izveidojot darbnīcu vienā no tām.»

Lielāko daļu investīciju – trīs tūkstošus eiro – veidoja NVA finansējums iekārtu, dažādu audumu un diegu iegādei, kuri tika izlietoti produktu paraugu izgatavošanai. «Ieguldīju arī savus privātos līdzekļus. Tomēr vislielākās investīcijas ir laiks. Ar to jārēķinās visiem, kuri uzsāk savu mazo biznesu. Ļoti palīdzēja NVA finansējums, kad sešus mēnešus tika maksāta nauda minimālās algas apmērā un varēju neuztraukties, vai rīt būs, ko ēst, bet vairāk laika veltīt projekta īstenošanai. Tiesa, šo minimālās algas slieksni izdevās pārkāpt tikai pēc aptuveni gada, bet šobrīd jau varu izmaksāt algas diviem uzņēmuma darbiniekiem un divām šuvējām, ar kurām ir noslēgti ārpakalpojuma līgumi. Protams, tas ne tuvu nav maksimums, ko vēlos sasniegt, bet tālāka attīstība prasa jaunus ieguldījumus, tāpēc šobrīd domāju gan par uzņēmējdarbības formām, gan par jauniem finansējuma avotiem,» stāsta S. Oldere - Haitina.

Ģimenes bizness

Pašā sākumā S. Oldere - Haitina strādājusi viena, gan izstrādājot apģērbus, gan šujot, gan pārdodot, taču, pieaugot pieprasījumam, viena vairs nav spējusi izpildīt visus pasūtījumus. «Meklēju palīgus, diemžēl tajā laikā nevarēju atrast šuvējas, kas atbilstu manām prasībām, jo man ļoti svarīga ir darba izpildes kvalitāte. Šajā situācijā ļoti lielu atbalstu saņēmu no ģimenes locekļiem, kuri mani atbalstīja ne tikai morāli, bet arī praktiski. Kādā ļoti vēlā vakarā, kad vairs bezspēkā nevarēju pat noturēt šķēres rokā, vīrs jautāja: «Nu, kas tev tur jādara?» Tā iesaistīju arī viņu, pārvēršot savu ideju par ģimenes biznesu. Vīrs, kuram ir augstākā izglītība uzņēmējdarbībā, jau palīdzēja man veikt finansiālus aprēķinus biznesa plānam, kā arī sakārtot visus juridiskos un grāmatvedības jautājumus, bet tagad viņam nācās ņemt rokās arī šķēres un sēsties pie overloka, lai pasūtījumus varētu izpildīt ātrāk un palielinātu pārdošanas apjomus,» atceras S. Oldere - Haitina.

Kleitas ar caurumiem

Sākot projekta īstenošanu, viņa saskārusies ar to, ka Latvijas tirgū ir ļoti mazs piedāvājums kvalitatīviem trikotāžas audumiem par pieejamu cenu. «Kokvilnas trikotāžu izvēlējos, jo audums ir staipīgs, pielāgojas augumam, kas ir ļoti svarīgi māmiņām, kurām ķermeņa aprises mainās zīdīšanas laikā. Akcentu liku arī uz kvalitāti un auduma ekoloģiskumu. Latvijā 2016. gadā tādu audumu gandrīz nebija,» stāsta uzņēmēja. Tad sekojuši nākamie izaicinājumi, jo cilvēkiem bijis jāskaidro, kāpēc skaistajās kleitās ir «caurumi». S. Oldere - Haitina lēš, ka bija jāiegulda liels darbs vairāk nekā gada garumā, lai Latvijas tirgu sagatavotu šādam apģērbam un vārdu salikums «barošanas kleitas» neizraisītu izbrīnu un nesaprašanu. «Mēs patiesībā mainījām paradigmu, ka sieviete pēc dzemdībām ir tikai mamma, kura staigā neizteiksmīgā apģērbā un nejūtas vairs skaista un pievilcīga,» viņa teic ar lepnumu. Jautājums par audumiem gan joprojām ir aktuāls, jo kopētāju ir daudz – visu laiku jāmeklē veidi, kā atšķirties no citiem, un audumi ir viens no tiem.

Divas pēdas produkciju pērk jaunās māmiņas ne tikai no Latvijas, bet arī no tām valstīm, kur šobrīd dzīvo vai strādā mūsu tautieši, piemēram, Vācijas, Itālijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Dānijas, Zviedrijas un Igaunijas. «Šobrīd esam izauguši jau tik tālu, ka raksta pieprasījumus arī angļu valodā. Tātad esam pamanīti Eiropā,» saka S. Oldere - Haitina.

Idejas zog

Sākot biznesu pirms trim gadiem, Latvijā konkurentu nav bijis. «Nebiju rēķinājusies, ka burtiski pēc mēneša, kad biju parādījusi tirgum savus pirmos modeļus, mūs nokopēs un kā savu ideju pasniegs cits uzņēmums, kuram bija lielāka auditorija. No sadarbības partneriem un draugiem uzzināju, ka rīcība bijusi ļoti netaktiska, jo tika nopirkts mūsu modelis, izārdīts un paņemta piegrieztne. Par to, ka tā bija mūsējā, pārliecinājos arī pati, jo modelis, kas tika nopirkts, vēl nebija līdz galam pielāgots, tādēļ uzšūt tieši tādu pašu ar tādu pašu kļūdu nebūtu bijis iespējams. Diemžēl ir jārēķinās, ka labās idejas tiek kopētas, pat līdz tādam absurdam, ka kopē mārketinga tekstus, modeļus un audumu salikumus. Atklāti sakot, tas bija sāpīgi un ļoti nepatīkami. Es zināju, ka parādīsies konkurenti, un mani tas nebiedēja, bet negaidīju, ka tik ātri un ar tādām metodēm,» brīdina S. Oldere - Haitina.

Rada atkarību

Zīmola mērķauditorija ir māmiņas ar vidējiem un augstiem ienākumiem, jo apģērbu pašizmaksa ir salīdzinoši augsta. Ir sievietes, kuras atļaujas sev nopirkt vienu kleitu, bet ir arī tādas, kas vēlas pārkārtot garderobi un atzīst, ka «ir izveidojusies atkarība no kleitiņām». Māmiņas tagad biežāk izvēlas krāsainu apģērbu, tomēr vairāk dominē pasteļtoņi. Pieprasītas ir taisnas kleitas, jo tās ir ērtas, var vilkt gan kombinācijā ar kedām, gan ar kurpēm.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Patlaban degvielas tirgus Latvijā ir sasniedzis savu augstāko punktu, līdz ar to tas tuvākajos gados būtiski nemainīsies un kopējie apjomi ievērojami nepieaugs.

Nākotnes attīstības būtisks komponents būs aktīva cīņa par klientu, kas noteikti saasinās vispārējo konkurenci, uzskata SIA Neste Latvija valdes priekšsēdētājs Armands Beiziķis. Tikpat būtisks būs tas, ko nozares spēlētāji piedāvās kontekstā ar pasaules cīņu pret klimata pārmaiņām, alternatīvajiem enerģijas resursiem transporta nozarē.

Fragments no intervijas

Kādas tendences vērojamas degvielas tirgū šogad?

Latvijā degvielas tirgus izaugsme ir mērena - pieaugums vairs nav tik straujš kā iepriekš, un jūnijā, jūlijā degvielas patēriņš ir bijis mazāks nekā iepriekšējā gada attiecīgajos mēnešos. Tas nozīmē, ka vērojama sava veida ekonomikas atdzišana. Vairāk, īpaši komersanti, izvēlas uzpildīt transportlīdzekļus degvielas uzpildes stacijās, nevis veidot rezerves paši. Benzīna patēriņa apjomi sarūk jau kopš 2008.gada, un arī šis gads nav izņēmums, jo pieprasījuma apmēri samazinājušies par aptuveni 4% - apmēram šāds kritums vērojams ik gadu. To var redzēt arī, vērtējot statistiku, jo ik gadu par aptuveni 10 tūkstošiem samazinās to automašīnu skaits, kas darbojas ar benzīnu. Latvijā labprāt cilvēki pērk automašīnas ar dīzeļdzinējiem. Tāpat jāņem vērā, ka jaunās automašīnas patērē mazāk degvielas, kas arī ietekmē kopējos pieprasījuma apjomus. Šobrīd Latvijas automašīnu tirgū tikai aptuveni 20% ir benzīna automašīnas, un es prognozēju, ka tuvākajos gados šāds īpatsvars turpinās saglabāties.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vasaras karstumā turpinās vēsturiskās Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēkas Lāčplēša ielā 25, Rīgā pārbūve mūsdienīgā teātra kompleksā.

Šobrīd tapušas aptuveni trešdaļa jaunās teātra ēkas galveno būvkonstrukciju un redzamas skatītāju zāles aprises. Pabeigti Smiļģa zāles balkona un mazās “black-box” zāles betonēšanas darbi, informē VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Šobrīd strauji top kopējais ēkas apjoms - pagalmā notiek otrā stāva, t.sk. lielās “black-box” zāles izbūve. Teātra vajadzībām top galvenais ieejas vestibils, divas jaunās “black-box" zāles, trīs mēģinājumu zāles, noliktavas un citas JRT vajadzībām nepieciešamās telpas. Pazemes un pirmā stāva līmenī pabeigta darbnīcu konstrukciju izbūve, kas ļaus īstenot “teātris - māja” konceptu – no dekorāciju izgatavošanas līdz teātra izrādei – visu varēs īstenot vienkopus, netērējot liekus transporta, cilvēku vai laika resursus.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sākotnējie aprēķini liecina, ka Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) amatpersonu iespējamo noziedzīgo darbību rezultātā nodarīti ne mazāk kā 300 000 eiro zaudējumi.

Kā apstiprināja KNAB, 5.aprīlī sākts kriminālprocess pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.

KNAB 13.maijā veica neatliekamās kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā vairāk nekā desmit kratīšanas dažādās adresēs, kā arī vairākas izņemšanas. Kratīšanas veiktas ne tikai Latvijā, bet paralēli arī Vācijā, Zviedrijā un Spānijā. Kratīšanās izņemts ievērojams apjoms informācijas, datu nesēji, kā arī akcīzes preces bez akcīzes marķējuma. Līdz šodienai nopratināti vairāki desmiti personu.

Krimināllietā aizturētas divas personas, kuras atbilstoši kriminālprocesa normām atzītas par aizdomās turētajām. Abas personas patlaban ir atbrīvotas, piemērojot ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus - aizliegumu ieņemt noteiktu amatu, aizliegumu izbraukt no valsts un aizliegumu tuvoties noteiktām personām. Jau rakstīts, ka šīs personas ir RTAB valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča un RTAB biroja vadītāja Inguna Priedīte, kuras bija aizturētas, bet patlaban ir atbrīvotas no policijas izolatora.

Komentāri

Pievienot komentāru
Transports un loģistika

Volkinšteinu un viņa ģimenes locekļus tur aizdomās par Rīgas satiksmes degvielas kartes nelikumīgu izmantošanu

LETA, 31.07.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosina prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret bijušo pašvaldības uzņēmuma «Rīgas satiksme» (RS) Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktoru Igoru Volkinšteinu un viņa ģimenes locekļiem aizdomās par RS degvielas kartes, iespējams, nelikumīgu izmantošanu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

KNAB, neminot aizdomās turēto vārdus, informēja, ka amatpersonu rosināts apsūdzēt par nelikumīgu darbību ar maksāšanas līdzekļiem atbalstīšanu, savukārt divas privātpersonas rosināts apsūdzēt par nelikumīgām darbībām ar maksāšanas līdzekļiem.

KNAB sagatavotā infografika liecina, ka RS amatpersona, iespējams, darba piešķirto norēķinu karti degvielas iegādei ir nodevusi divām fiziskām personām, kuras par RS līdzekļiem uzpildīja degvielu personīgajās automašīnās. Pēc tam RS amatpersona aizpildīja dokumentu, kurā nepatiesi norādījusi, ka līdzekļi izmantoti RS vajadzībām.

Pēc biroja aplēsēm, kopumā degviela šādi iepildīta par 1574 eiro.

Viena aizdomās turētā fiziskā persona KNAB paziņojumā apzīmēta ar pudeles un glāzes ikonu, bet otra fiziska persona apzīmēta ar cilvēka un manekena ikonu. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka ar pudeles un glāzes ikonu domāts Volkinšteina dēls Jānis Volkinšteins, kuram pieder vīna bārs «Vieta» un citi ar vīna biznesu saistīti uzņēmumi. Savukārt ar cilvēka un manekena ikonu apzīmēta Jāņa sieva Jūlija Volkinšteine, kurai atbilstoši «firmas.lv» informācijai pieder ar modes biznesu saistīts uzņēmums.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Steel pro virs ūdens notur stratēģija ar nozares lielajām zivīm

Daiga Laukšteina, 25.09.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Metālapstrādes uzņēmuma SIA Steel pro mērķis ir strādāt ar vidēji 6 milj. eiro apgrozījumu gadā.

Tas 3200 kvadrātmetru plašajā ražotnē Ozolnieku novadā ir iespējams un ar izveidoto personāla komandu apgūstams. Jautājums ir, kā to izdarīt pareizi, lai viss nebeidzas ar mīnus zīmi vai neveiksmi. Atbildei uz pēdām ir uzņēmuma īpašnieks un valdes loceklis Sandis Gromovs, kura lielākais apgūtais projekts ir astoņi gadi nozarē, bet stratēģiskais vadmotīvs – nesēdēt uz viena zara. Tas var būt bīstami.

Ražo un projektē

SIA Steel pro nosaukums jau norāda, ka tas profesionāli nodarbojas ar metālapstrādi. Uzņēmums projektē, izgatavo un uzstāda iekārtas elektroenerģijas un siltuma enerģijas iegūšanai no koksnes. Tātad darbības virziens pamatā saistīts ar enerģētiku un jebkāda veida enerģētikas projektu tehnoloģiskajām iekārtām. Uzņēmums tās ne vien ražo, bet arī projektē.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nodarbinātības valsts aģentūra šogad plāno atbalstīt 75 iesniegtos biznesa plānus; iepriekšējos gados atbalstīti 213 bezdarbnieku iesniegtie biznesa plāni.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pasākuma "Atbalsts komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai" mērķis ir sniegt konsultatīvu un finanšu atbalstu bezdarbniekiem ar iepriekšēju sagatavotību un ievirzi komercdarbības veikšanā, lai viņi varētu uzsākt komercdarbību vai kļūt par pašnodarbināto.

"2020. gadā šajā pasākumā piedalās 150 NVA reģistrētie bezdarbnieki, kuru iesaiste tika uzsākta februārī. Šobrīd pasākuma dalībnieki apmeklē biznesa plāna izveides konsultācijas un izstrādā biznesa plānus. Provizoriski maijā plānojam atbalstīt 75 iesniegtos biznesa plānus, ja tie izvērtēšanā saņems pietiekamu punktu skaitu, kas norādīs uz biznesa plāna dzīvotspēju," informē Baiba Ivāne, Nodarbinātības valsts aģentūras Pakalpojumu departamenta Nodarbinātības pasākumu nodaļas vecākā eksperte.

Komentāri

Pievienot komentāru
Transports un loģistika

Miris divās krimināllietās iesaistītais bijušais Rīgas satiksmes darbinieks Volkinšteins

LETA, 24.03.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mūžībā devies divās krimināllietās iesaistītais bijušais pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" (RS) Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktors Igors Volkinšteins.

Februārī prokuratūra tiesai bija nodevusi krimināllietu, kurā Volkinšteins un viņa ģimenes locekļi apsūdzēti lietā par uzņēmuma degvielas kartes nelikumīgu izmantošanu. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šo lietu plānojusi skatīt 7.jūlijā plkst.13.

Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska teica, ka prokuratūra par apsūdzētā nāvi uzzinājusi no publiskās informācijas, un prokuratūrai oficiālas informācijas patlaban nav. Prokurors lietā turpināšot uzturēt valsts apsūdzību saskaņā ar likuma nosacījumiem.

Kriminālprocesa likumā teikts, ka tiesa izbeidz kriminālprocesu, ja apsūdzētais ir miris, izņemot gadījumus, kad process nepieciešams, lai mirušo reabilitētu. Tāpat likumā teikts, ka, ja apsūdzētais ir miris lietas izskatīšanas laikā pirmās instances tiesā, lietas izskatīšanu turpina tikai tad, ja viena mēneša laikā pēc apsūdzētā nāves ir saņemts mirušā tuvinieka pieteikums par kriminālprocesa turpināšanu mirušā reabilitācijai. Tādā gadījumā lietas izskatīšana tiek turpināta vispārējā kārtībā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Laikā, kad ārvalstu tūrisma iespējas ir ierobežotas, ceļojumu aģentūra un muzejs piedāvā jaunus un radošus risinājumus, lai paplašinātu Latvijas iedzīvotāju izklaides iespējas un padarītu interesantāku divu metru distancēšanos.

Vīruss nespēj nogalināt zinātkāri un piedzīvojumu garu, ir pārliecinātas SIA "A-Sono" un zīmola "FaceLatvia" līdzīpašnieces un Rīgas gides Iveta Vanaga un Zanda Šēna. Viņām krīzes laiks ir pavēris iespēju izstrādāt vairākus jaunus produktus, par kuriem ticis domāts jau sen, bet nav pieticis laika tos īstenot.

"Rīgas gidu realitāte vismaz uz nākamo gadu ir - fiziskā distancēšanās un fokuss uz Latvijas iekšzemes un Baltijas valstu tūrismu. Tādējādi pavisam loģiski nonācām pie jauna Vecrīgas maršruta Latvijas iedzīvotājiem - privātas tūres "Zudušās Vecrīgas pēdās", pievēršoties tām zīmēm, kurām ikdienā mēdzam paiet garām, pat nenojaušot, ka tās mums stāsta par Rīgu, kāda tā bijusi sensenos laikos. Tāpat radījām arī digitālos Rīgas maršrutus - spēles, kuras var spēlēt ar telefonu jebkurā izdevīgā laikā," stāsta I. Vanaga.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

TAV ir gatavs ieguldīt Rīgā

Egons Mudulis, 02.10.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"Mēs esam gatavi ieguldīt jaunajā terminālī un lidostā, ja parādās tāda iespēja. Mēs esam gatavi visām valsts un privātās partnerības iespējām. Mēs ticam nākotnei Latvijā," intervijā Dienas Biznesam saka "TAV Airports Holding" izpilddirektora vietnieks Serkans Kaptans (Serkan Kaptan).

"TAV Airports Holding" dibināts 1997. gadā un šobrīd vada 15 lidostas visā pasaulē. Uzņēmuma globālais pēdas nospiedums aptver 100 lidostas 30 valstīs. Kopš 2010. gada uzņēmums kontrolē komerciālās vadības operācijas lidostā "Rīga". Bizness Latvijā tika uzsākts 2009. gada beigās ar "HAVAS Latvia ", kas ir kompānijas uzņēmums apkalpošanai uz zemes, kurš Rīgas lidostā apkalpo gandrīz 70% no satiksmes apjoma, sniedz pakalpojumus arī nacionālajam pārvadātājam "airBaltic", kā arī dažiem citiem pārvadātājiem.

Cik liela ir jūsu grupa skaitliskā izteiksmē?

Pasažieru ziņā 2019. gadā mēs kā grupa sasniedzām vairāk nekā 280 miljonus visā pasaulē. Mēs esam lielākais uzņēmums pēc Spānijas operatora "Aena", taču tas ir 100% valsts uzņēmums. Kā privāts uzņēmums mēs pārvaldām lielāko portfeli – gandrīz 300 miljonus pasažieru. Personāla ziņā "TAV" ir 30 tūkstoši darbinieku. Ja mēs pieskaitām klāt ADP, mums ir vairāk nekā 150 tūkstoši.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nesaskatot nozieguma pazīmes, prokuratūra izbeigusi iepriekš Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sākto kriminālprocesu pret bijušo Rīgas domes priekšsēdētāju Oļegu Burovu (GKR), kā arī bijušajām Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) amatpersonām, noskaidroja aģentūra LETA.

Šajā lietā gada sākumā prokuratūrā apsūdzības bija celtas Burovam un nu jau vairs neeksistējošā Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) amatpersonām - biroja valdes locekļiem Ievai Lasmanei un Jānim Jenzim, kā arī Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas toreizējam prezidentam Jānim Pinnim.

KNAB aģentūrai LETA teica, ka birojs nav informēts par prokuratūras argumentiem krimināllietas izbeigšanai. Kamēr KNAB nav iepazinies ar prokuratūras lēmumu, iestāde plašākus komentārus nesniedza.

Prokuratūra piektdien paziņojumā presei raksta, ka KNAB par dokumentu viltošanu mantkārīgā nolūkā bija rosinājis sākt kriminālvajāšanu attiecībā pret vienu toreizējo Rīgas pilsētas pašvaldības amatpersonu, diviem nodibinājuma valdes locekļiem par iepriekšminētā noziedzīgā nodarījuma organizēšanu, atbalstīšanu un vienu biedrības pārstāvi par iepriekšminētā noziedzīgā nodarījuma atbalstīšanu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Enerģētika

Dabasgāze var būt platforma klimata neitralitātes sasniegšanai

Māris Ķirsons, 22.06.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Siltumnīcu gāzu emisiju samazināšanā būtisku lomu spēlē dabasgāze un tās apgādes sistēma, kurā pēc brīža var sākt izmantot jau no atkritumiem un mēsliem iegūto biometānu, bet tālākā perspektīvā – arī ūdeņradi.

To intervijā Dienas Biznesam stāsta a/s Latvijas Gāze Biznesa attīstības vadītājs Olavs Ķiecis. Par šo un daudziem citiem patērētājiem svarīgiem enerģētikas jautājumiem tiks diskutēts izdevniecības Dienas Bizness, a/s Gaso, a/s Latvijas Gāze, a/s Latvenergo un a/s Augstsprieguma tīkls ikgadējā enerģētikas nozares konferencē Enerģētika 2021: konkurētspēja un tirgus stabilitāte ceļā uz klimata mērķu sasniegšanu.

Kā dabasgāzi ietekmēs ES Zaļais kurss?

Eiropas Savienības dalībvalstis ir izvirzījušas ambiciozu mērķi – līdz 2050. gadam panākt klimatneitrālu Eiropas Savienību. Lai arī dabasgāze tiek uzskatīta par fosilo kurināmo, tomēr tā un arī tās apgādes sistēma ir pamats, kas šobrīd ļauj samazināt siltumnīcu gāzu emisijas, tostarp CO2 izmešus, un vienlaikus tā būs būtiska platforma Eiropas Savienības iecerētajai nākotnes energoresursu zaļināšanai – sākotnēji ar biometānu un tālākā perspektīvā ar ūdeņradi. Jāņem vērā, ka dabasgāze Eiropā tiek uzskatīta kā akmeņogļu aizstājējs elektroenerģijas ražošanai, kas arī ekoloģiski ir daudz tīrāks – mazāks ekoloģiskās pēdas nospiedums. Šāds process pašlaik notiek, piemēram, Vācijā un arī Polijā, kur pakāpeniski tiek slēgtas akmeņogļu raktuves un elektrostacijas, kuras izmantoja šo kurināmo.

Komentāri

Pievienot komentāru