Pārtika

Karavela paziņo par Vācijas uzņēmuma Larsen iegādi

Lelde Petrāne, 21.03.2019

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Zivju konservu ražotājs SIA Karavela paziņojis par Vācijas zivju produktu ražotāja Larsen Danish Seafood (LSD) iegādi un ražošanas, tirdzniecības, preču zīmes integrāciju esošajā Karavelas sitēmā.

Uz Karavelas ražotni Rīgā jau ir pārvestas un uzstādītas ražošanas iekārtas, kas nodrošinās Larsen esošā sortimenta pilnu ražošanas ciklu. Līdzās Kaijas un Arnold Sorensen preču zīmēm, turpmāk būs atrodama arī Larsen preču zīme.

Uzņēmums Larsen Danish Seafood bija trešais lielākais Vācijas zivju konservu ražotājs,kurš Vācijas tirgū patērētājam ir pazīstams kā Larsen zīmols. Lielākās produktu grupas, kuras tiek piedāvātas klientiem - Atlantijas skumbrija, siļķe, lasis, kūpināta siļķe un forele. Larsen zīmols ir labi atpazīstams un spēcīgs Vācijas un Dānijas tirgos, un šobrīd ir pārstāvēts visos veikalu tīklos, izņemot LIDL un Aldi.

«Uzņēmuma Larsen darbība ir bijusi Karavelas redzes laukā jau kopš 2014.gada. Larsen, tāpat kā Karavela, vienmēr ir bijusi ļoti inovatīva kompanija, kas prasa milzīgu personīgu iesaisti, nu jau bijušie īpašnieki nolēma vairāk laika un līdzekļu novirzīt savam pamatbiznesam, un tādējādi ļoti veiksmīgi sakrita Larsen Danish Seafood bijušo īpašnieku vēlmes ar SIA Karavelas iespējam. Tāpat bijušajiem īpašniekiem bija ļoti svarīgi zināt, ka mēs, kā jaunie īpašnieki, turpināsim iedibinātās Larsen tradīcijas un pildīsim iepriekš noslēgtās vienošanās utt. Karavela arī turpmāk iepirks izejvielas ražošanai no jau bijušajiem Larsen Danish Seafood īpašniekiem,» komentē SIA Karavela valdes loceklis Andris Bite.

«Šī mums ir unikāla iespēja konkurēt Vācijas tirgū ar līdzšinējiem tirgus līderiem kā līdzīgam ar līdzīgu. Mūsu plāns tuvākajos 2 gados ir sasniegt vismaz 5-7% no Vācijas zivju konservu tirgus daļas. Jau sākotnēji 2019.gada pārdošanas apjoms tika prognozēts ap 46 miljoniem eiro, un mēs esam pārliecinati, ka jau 2019.gadā, pateicoties Larsen Danish Seafood pārņemšanai, un produktu pārdošanai Vācijas tirgū, palielināsim apgrozījumu par aptuveni 4 miljoniem eiro,» norāda mārketinga direktors Jānis Endele

SIA Karavela produkti tiek realizēti ar uzņēmuma zīmoliem Kaija un Arnold Sørensen, taču lielākoties ar privātajām preču zīmēm uz lielveikalu ķēdēm Eiropā. Uzņēmuma lielākie eksporta tirgi ir Skandināvija, Lielbritānija un Vācija.

SIA Karavela apgrozījums 2018. gadā sasniedza 41,6 milj. EUR, veidojot 7% pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo finanšu gadu. 2018. gadā uzņēmums saražoja 71 milj. konservu kārbu, kuri tika eksportēti kopumā uz 36 pasaules valstīm.