Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Investīciju un attīstības kompānija Estmak Capital noslēgusi sadarbības līgumu ar Lidl Latvija par sadarbību jaunajā Lāčplēša dzīvojamajā un biznesa kvartālā.

Topošais kvartāls atrodas blakus Rīgas vēsturiskajam centram, un jaunā Lidl veikala būvniecība būs nozīmīgs pagrieziena punkts šī rajona attīstībā un Lidl veikalu tīkla paplašināšanā Rīgā.

Industriālais Lāčplēša kvartāls top Rīgas vēsturiskā centra aizsardzības zonā, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tāpēc visam kvartālam, tostarp jaunajam Lidl veikalam, ir jāatbilst augstām arhitektūras prasībām.

Kvartāls atrodas agrākajā rūpnieciskajā rajonā, un tāpēc, attīstot Lāčplēša kvartāla projektu, Estmak Capital tajā ir saglabājusi vēsturiskā industriālā mantojuma stilu. Jaunā Lāčplēša kvartāla projektu ir izstrādājuši arhitektu biroji DUAL arhitekti (Latvija) un Archunion (Ukraina). Autentisku sajūtu rada fasādēs izmantotā vēsturisko ķieģeļu imitācija un stilistiski atturīgie toņi. Lai uzsvērtu rajona vēsturi, centrālajā laukumā kā orientieris ir saglabāts 19. gadsimta skurstenis.

Kvartāla galvenais kustības ceļš ir veidots, orientējoties uz cilvēkiem, nevis automašīnām. Šī iedvesmojošā ideja ir balstīta uz pagājušā gadsimta 70. gados Nīderlandē izstrādāto “Woonerf” (dzīvojamās ielas) koncepciju, kuras centrā ir dzīva un cilvēkam draudzīga pilsētas telpa. Automašīnas ir atļautas, bet galvenais uzsvars tomēr ir uz gājējiem un velosipēdistiem.

Starp ēkām atrodas centrālais laukums, kas ir sadalīts segmentos ar ērtiem soliņiem un zaļām saliņām. Kopā ar apkārt esošajām kafejnīcām un mazajiem veikaliņiem tas veido mājīga pilsētas centra sajūtu. Tāpat ir saglabāti teritorijā esošie koki un papildus ir izveidoti visa gada garumā zaļojoši apstādījumi.

“Jaunais Lāčplēša ielas veikals ļaus mums būt tuvāk tiem klientiem, kas dzīvo šajā strauji augošajā pilsētas daļā,” teic Lidl Latvija Korporatīvās komunikācijas nodaļas vadītāja Dana Hasana.

Darījums starp Estmak Capital un Lidl Latvija noslēgts ar nekustamo īpašumu kompānijas VPH starpniecību.

Lāčplēša ielas kvartālā tiks izbūvēti 600 jauni dzīvokļi un komerctelpas 14 000 kvadrātmetru platībā. Gandrīz 50 miljonu eiro vērtais investīciju projekts ir nominēts vērienīgāko nākotnes plānu kategorijā BRELF balvai, kurā tiek vērtēti Latvijas nekustamā īpašuma projekti un iniciatīvas.

Lāčplēša kvartāla būvniecību plānots sākt šogad, un to paredzēts pabeigt septiņu līdz desmit gadu laikā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā piektdienā notikušais pasākums - spāru svētki - iezīmēja būtisku pagrieziena punktu jaunajam noliktavu birojam Rīgā – Versum. Šis ir novatorisks, videi draudzīgs projekts, kas apvieno tirdzniecības, biroju platības un noliktavu telpas zem viena jumta.

Videi draudzīgais satiekas ar komfortu – uzņēmumiem un klientiem

Versum projekts Latvijas komercīpašumu tirgū ievieš unikālu pieeju, piedāvājot piemērotas telpas plašam uzņēmumu lokam, bet jo īpaši mazo un vidējo biznesu īpašniekiem. Stratēģiskā atrašanās vieta Rīgas strauji augošajā biznesa rajonā nodrošina, ka Versum ir ne tikai izcila darba vieta, bet arī savienojamības un plašu iespēju centrs.

Versum projekts ir izcils mūsdienīga dizaina un ekoloģisko risinājumu apzināšanas piemērs. Ēka ir veidota, izmantojot vismodernākos materiālus un gudras inženierijas metodes, ko izceļ tādas funkcijas kā jumta saules paneļi un siltuma reģenerācijas ventilācija. Šīs inovācijas ne tikai sekmē ilgtspējīgu vidi, bet arī nodrošina rentablu darbību, samazinot apkures un dzesēšanas izdevumus.

Komentāri

Pievienot komentāru