Mana pieredze: Mode dzīvo arī trenažieru zālē 

Redzot, ka dizaina sporta apģērbu niša ir diezgan brīva, Latvijas bikini fitnesa čempione Gunita Poga-Janevica nolēma radīt savu zīmolu Fit and Feminine.

Anda Asere, 16.10.2018
1/8

Foto: Evija Trifanova/LETA

«Visu laiku strādāju finanšu jomā, tas man ļoti patika, tā ir mana stiprā puse, bet likās, ka gribu vēl vairāk izaicināt savas profesionālās zināšanas, un visu laiku meklēju nišu, kur varētu darboties,» saka Gunita. Vairāk nekā septiņus gadus viņas hobijs ir sports, viņa startējusi arī Starptautiskās Bodibildinga un fitnesa federācijas (IFBB) rīkotajās sacensībās bikini fitnesā, piedalījusies Eiropas un pasaules līmeņa sacensībās un ir bijusi Latvijas čempione. Tāpēc Gunita meklēja, vai nevar kaut ko darīt šajā virzienā. Palēnām viņa apjauta, ka dizaina sporta apģērbs ir brīva niša.

«Lielie sporta zīmoli – Nike, Adidas un citi – ir jauki un kvalitatīvi, bet ir liela daļa meiteņu, kam gribas ko vairāk, lai, aizejot uz trenažieru zāli, visas acis momentā pievērstos viņām. Trenējoties un vērojot savu augumu pilnveidojamies, ir vēlme palepoties ar to,» stāsta Gunita. Viņa pati saskārās ar situāciju, ka nevarēja nopirkt dizaina sporta apģērbu – viens ražotājs nesūta produkciju uz Latviju, citam vajadzīgais izmērs ir izpirkts. Viņa sāka sekot līdzi, kad uzņēmumi izlaiž jaunās kolekcijas, un nereti bija tā, ka tirgotāju interneta platformas netika galā ar lielo pieprasījumu. «Sapratu, ka šī ir joma, kur varu darboties. Tā es pametu savu labi atalgoto darbu. Man bija labākie kolēģi, tāpēc bija grūti saņemties un aiziet no darba,» viņa atklāj.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Gunita sacensībās nepiedalās jau vairākus gadus, bet tas nenozīmē, ka viņai reiz atkal neuznāks vēlme atgriezties uz skatuves. «Mājās ir plauktiņš ar kausiem un medaļām, kas ik dienu atgādina par tiem mirkļiem, kad biju uz skatuves. Brīžiem uznāk vēlme atgriezties, bet tas prasa ļoti daudz gan fiziski, gan emocionāli. Tad vajadzīgi treniņi, sakārtots dienas režīms, visam jānotiek pēc plāna, lai sacensībās ķermeni parādītu pēc iespējas labāk. Tas ir grūti, bet pēc tam ir ļoti liels gandarījums,» stāsta uzņēmēja.

Gunita no darba aizgāja laikā, kad viņai vēl bija tikai ideja. Viņa pieteicās bezdarbnieka statusam un izmantoja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) programmas, kas domāta uzņēmējdarbības sākšanai, iespējas. «Manuprāt, tas ir fantastisks projekts no valsts puses, par ko zina un ko izmanto ļoti maz cilvēku. Arī es iepriekš par to nebiju dzirdējusi, lai gan strādāju finanšu sfērā un biju gatavojusi projektus Eiropas Savienības fondu līdzfinansējuma saņemšanai. Protams, summa nav grandioza, bet tas ir grants, kas nav jāatmaksā. Vēl labi ir tas, ka NVA prasa uzrakstīt biznesa plānu. Kaut arī es visu biju izplānojusi, tas ļoti palīdzēja strukturizēt, apjaust savas stiprās puses un saprast vājās puses,» uzsver Gunita. Kopā ar personīgo finansējumu pietika, lai projekts ieraudzītu dienasgaismu. Pagaidām cits finansējums nav piesaistīts.

Visu rakstu Mode dzīvo arī trenažieru zālē lasiet otrdienas, 16.oktobra laikrakstā Dienas Bizness! Pērc un lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

No šīs sadaļas

Ar sliktu garastāvokli nav jēgas taisīt kūku, uzsver Gulbenes uzņēmēja Inese Veismane....

Stradu pagasta piemājas saimniecībā Pakalnieši jau vairākus gadus tiek ražots Pakalniešu siers....

Sliktākā pieredze ir bijusi ar modes lielvalsti Franciju, atzīst viena no apģērbu...

Cena, piedāvājums un tirgus izpēte - ir trīs faktori, kas noteikti jāņem...

Modes zīmols One Wolf oktobra beigās Vecrīgā atklās jaunu veikalu, kurš būs...

Žurnāla Pikolo mērķis ir komunicēt ar bērnu viņa valodā, mēģinot izprast un...

Rīgas domes grantu programmā «Atspēriens» ir izvērtētas iesniegtās idejas un noteikti 10...

Gulbenes uzņēmums SIA Z&Z furniture, kurš pastāv vien dažus mēnešus, izpelnījies atzinību...

Divos gados uzņēmumam ir izdevies nonākt līdz klientiem; šobrīd Anatomy Next digitālos...

SEB bankas, Jūrmalas pilsētas, kā arī Ķekavas, Olaines, Mārupes un Siguldas novadu kopīgi rīkotās...