Mana pieredze: Palīdz biatlonistiem uzlabot rezultātus 

Ilgtermiņā IT uzņēmuma Fjord Software mērķis ir izveidot iekšēju inkubatoru, kur attīsta dažādus interesantus projektus un jaunuzņēmumus; viens no tiem ir palīgrīks biatlona treneriem Biathlon Target Analyzer, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Anda Asere, 11.01.2018
1/3

Uldis Apsītis, SIA Fjord Software līdzīpašnieks

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Līdz šim treneri rezultātus pierakstīja uz lapiņas, bet informāciju par sportista sirdspukstiem varēja iegūt tikai tad, kad viņš bija atgriezies pie trenera. «Tagad, sportistam ienākot šautuvē, treneris planšetdatorā uzreiz var redzēt, kādi ir viņa sirdspuksti, var atzīmēt visus trāpījumus un veikt analīzi par to, kādi bijuši rezultāti. Biatlonā, atšķirībā no olimpiskās šaušanas, viss notiek augstā pulsa zonā. Tas ļoti iespaido rezultātus, un šī papildinformācija treneriem ļoti noder,» skaidro Uldis Apsītis, SIA Fjord Software līdzīpašnieks.

Līdz šim biatlonā daudz kas balstījies uz trenera autoritāti, sportists nereti mēdz domāt citādāk. Šādas aplikācijas gadījumā trenera teiktais tiek apstiprināts ar konkrētiem un izmērāmiem datiem. «Projekta galvenā doma ir padarīt to tuvāku Pirmajai formulai, kur skatītāji var sekot līdzi sportistu sirdspukstiem braukšanas laikā, tam, kā viņi spiež gāzi un bremzi utt. Mēs vēlamies padarīt biatlonu skatītājiem vēl baudāmāku,» viņš klāsta.

Šobrīd Biathlon Target Analyzer izmanto 200 treneri Norvēģijā un vēl aptuveni 60 treneri citās valstīs. Drīzumā plānots ieviest profesionālo versiju komandām, lai treneris varētu analizēt dažādus datus visas komandas ietvaros un salīdzināt sportistu sniegumu.

Visu rakstu Palīdz biatlonistiem uzlabot rezultātus lasiet ceturtdienas, 11.janvāra laikrakstā Dienas Bizness!

Jaunākais izdevums