Papildināta ar foto - Izvēlētas labākās būves Latvijā 

Nacionālās bibliotēkas jaunā ēka atzīta par pērnā gada labāko sabiedrisko jaunbūvi Latvijā

Lāsma Vaivare, 27.3.2015
1/48

Finālists Ainavu kategorijā: Neikenkalna dabas koncertzāle.

Foto: Būvniecības asociācija

Divdesmit gadus lolotais projekts, kas pērn piedzīvoja krāšņu atklāšanu, bet teju kā ieguva negatīvu publicitāti, pateicoties jumtā konstatētai sūcei, kuru, tur, iespējams, radījuši putni, triumfējis ikgadējā Latvijas Būvnieku asociācijas konkursā Gada labākā būve Latvijā 2014. Konkurss šogad notiek jau 17 reizi, tā mērķis ir noteikt un popularizēt viskvalitatīvāk uzbūvētās, ekspluatācijā efektīvākās un drošākās būves Latvijā 2014. gadā, veicināt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību, popularizēt labos piemērus, motivēt nozares pārstāvjus jauniem sasniegumiem, norāda asociācijā.

Nacionālās būvkompāniju apvienības pēc Gunāra Birkerta projekta būvētā Gaismas pils ekspertu vērtējumā apsteidza gan SIA Merks būvēto lidostas Rīga ugunsdzēsēju depo, kas ieguva otro vietu, gan SIA Reaton Ltd. celto Skultes ciema dienas centru, kas atzīts par trešo labāko sabiedrisko jaunbūvi Latvijā. Atzinību šajā kategorijā izpelnījās arī Daugavpils universitātes dabaszinātņu un inženierzinātņu laboratorijas korpuss, ko pēc SIA Nams projekta būvējis SIA Latvijas Energoceltnieks.

Konkursā Gada labākā būve Latvijā 2014 balvas sadalītas septiņās kategorijās.

Gada labākajai būvei Latvijā būvnieki, pasūtītāji un citi būvniecības procesa dalībnieki savus objektus varēja pieteikt pusotru mēnesi. Kā norāda Latvijas Būvnieku asociācijā – vērtēšana balstīta uz skaidri definētiem kvalitātes kritērijiem, to veic nozares profesionāļi. Tā notiek trīs kārtās, no kurām pēdējā bija publiska – būvkompānijas uzstājas ar objekta prezentāciju, kurā pamatots, kādēļ šis objekts pretendē uz nosaukumu Gada labākā būve Latvijā 2014. Trešajai kārtai bija izvirzīts 21 būvobjekts.

Fināls un laureātu apbalvošana notika Būvniecības dienas noslēgumā. Šī pasākuma rīkošanā kopā ar nozares profesionāļu organizācijām un ministrijām iesaistījās arī Dienas Bizness.

Plašāk lasiet rakstā Izvēlētas labākās būves Latvijā piektdienas, 27. marta, laikrakstā Dienas Bizness (6. lpp.)!