Pieredzes stāsts: Jaunatvērtā ABpark pirmā sezona 

Pirmo sezonu izklaides parks «Avārijas brigāde» (ABpark) noslēdzis ar vairāk nekā 86 000 apmeklētāju, ko parka idejas autors Mārtiņš Brezauckis vērtē kā ļoti labu rezultātu. Viņš biznesa portālam db.lv atklāj, ka nākamajā sezonā nedaudz sadārdzināsies parka ieejas biļetes.

Lelde Petrāne, 08.1.2018
1/4

Foto: Mārtiņš Brezauckis

Mārtiņš Brezauckis atbild uz biznesa portāla db.lv jautājumiem:

Kā Tu vērtē aizvadīto, pirmo sezonu? Kad tā noslēdzās?

Īsā atbilde ir – labi!

Protams, šī bija tāda kā mācību sezona visiem - gan pašam, gan kolēģiem, darbiniekiem, apmeklētājiem. Pozitīvā ir daudz vairāk nekā negatīvā, jo nepārtraukti sekojām atsauksmēm, novērsām nepilnības, uzlabojām visu, kas ir uzlabojams. Esam paši ieviesuši dažādas jaunas pieejas organizatoriskiem procesiem, lai apmeklētāju pieredze būtu maksimāli pozitīva. To noteikti vislabāk spēja novērtēt tie, kas parku apmeklēja atkārtoti, un tādu nebija mazums, katru reizi tas bija arvien jaunā kvalitātē.

Milzu darbu un enerģiju ir ieguldījuši visi, gan sadarbības partneri, gan darbinieki. Droši var teikt, ka praktiski ikviens ir kaut kur pielicis savu roku vai ideju kādā no uzlabojumiem, lai padarītu parku labāku, tīrāku un patīkamāku apmeklētājiem.

Sezonas noslēgums bija 31.10.2017, tas bija mēnesi vēlāk nekā pavasarī tika plānots, bet apmeklētāji bija līdz pat pēdējai darba dienai.

Skatoties no apmeklētāju vērtējuma Facebook un Google tīklos, kas ir 86% pozitīvs, manuprāt, pirmajam gadam tas ir ļoti labs rezultāts. Noteikti, ka pie tā neapstāsimies.

Ļoti priecē tas, ka mums Facebook sekotājos pulcējas ļoti aktīva publika, kas atbalsta mūs ar konstruktīvām idejām un ieteikumiem, kā arī aktīvi piedalās dažādās mūsu organizētās un atbalstītās aktivitātēs.

Nesen tika saņemta prestižā Vidzemes tūrisma asociācijas piecgades balva nominācijā - Avangarda tūrisma produkts Vidzemē, kas ir ļoti patīkams novērtējums tik jaunam objektam kā ABpark.

Cik liels bija parka apmeklētāju skaits? Kā tas svārstījās pa mēnešiem?

Pirmo sezonu noslēdzām ar vairāk nekā 86 000 apmeklētāju, kas vērtējams kā ļoti labs rezultāts, prognozes tika pārsniegtas diezgan pamatīgi. Tajā pašā laikā jāmin, ka arī parka atrakciju piedāvājums attīstījās un papildinājās, krietni pārsniedzot pirmajā gadā plānoto. Vērtējot mēnešu griezumā, maijā tās visas bija skolēnu grupas, jo, atverot parku, mēs apzināti uzņēmām tikai skolēnu grupas, un publiski parks bija pieejams tikai no 1. jūnija. Šobrīd, uz to atskatoties, var droši teikt, ka tā bija pareiza izvēle. Jūnijs bija samērā lietains un atveda aptuveni līdzīgu apmeklētāju skaitu kā maijā, savukārt jūlijs un augusts bija līderi apmeklējuma ziņā. Faktiski septembris bija tas mēnesis, kur gaidījām nedaudz vairāk apmeklētāju, bet šīs sezonas lietus daudzums darīja savu un diezgan daudz grupu atteicās laika apstākļu dēļ, tāpēc sezonas pēdējie divi mēneši bija salīdzinoši klusi. Tas gan nemazina mūsu optimismu nākamajam gadam, jo arī septembris un oktobris ir ļoti labs laiks atpūtai, ja vien laika apstākļi ir pieņemami.

Vai iegādāto dinozauru un pārējo atrakciju kvalitāte atbilda gaidītajam?

Par dinozauriem - nekādu neparedzētu pārsteigumu nebija, pavasarī tos samontējām, un, izņemot kādus dabiska nolietojuma sīkumus, nekādi milzu ieguldījumi nebija nepieciešami. Vienā no vasaras vētrainajām dienām gadījās nepatīkams pārsteigums zibens izraisīto seku dēļ. Mūsu elektrības tīklā tika padots neatbilstošs spriegums no piegādātāja un tāpēc radās dažādas ķibeles – viens no dinozauru atrakcijas galvenajiem varoņiem uz laiku palika bez darba spējām. Tāpat arī tika bojātas elektroiekārtas. Lai arī tā bija negatīva, bet tomēr noderīga pieredze tālākajā tīkla aizsardzības izveidē. Lielākās problēmas bija ar vienu no atrakciju piegādātājiem, kas līdz galam neizpildīja uzņemtās saistības un savlaicīgi nepiegādāja visu nepieciešamo ekipējumu atbilstošā apjomā un kvalitātē. Bet, lai arī tas prasīja ilgu laiku, arī tas ir atrisināts un jaunās atrakcijas - autodroms un lidmašīnu karuselis, pavasarī gaidīs apmeklētājus.

Ņemot vērā mūsu atrakciju ļoti intensīvo noslodzi, tas sagādāja jaunu pieredzi ne tikai mums, bet arī dažiem no to izstrādātājiem un piegādātājiem, jo ir detaļas un procesi, ko nācās uzlabot, lai tās spētu nepārtraukti strādāt šādā režīmā. Kā redzamāko piemēru te droši vien var minēt lielākās kameras dubultajiem nobraucieniem kameru šļūkšanas trasē, kas kādu laiku nebija pieejamas, jo ātri nodila. Tomēr veiksmīgas sadarbības rezultātā no piegādātāja un ražotāja saņēmām jaunas – daudz izturīgākas kameras, kas kalpo labi.

Kā izpaužas parka ieziemošana?

No ārpuses redzamākie darbi noteikti ir dažādu nožogojumu novākšana, lai varētu atjaunot reljefu, apstādījumus, pārklājumus. Pārvedām visu tehniku un karuseļus uz noliktavām. Dinozauri ir ieguvuši savus ziemas tērpus – iepakojumu, kas tos pasargā no laika apstākļu degradējošas ietekmes. Atjaunojam dažādas koka konstrukcijas kā arī veicam atrakciju iekārtu vizuālo un tehnisko apsekošanu un nepieciešamos uzturēšanas darbus.

Līdzīgi kā lauksaimniekiem un mežsaimniekiem arī mums lielas problēmas sagādā lietus, jo šobrīd gruntsūdeņi ir ļoti augstā līmenī, kas vietām ir izraisījis taciņu un apstādījumu noplūšanu. Projektējot un plānojot parku, tika veikta meliorācijas sistēmu un grāvju izveide ar lielu rezerves potenciālu, bet lietavas to visu ir pārspējušas.

No otras puses, tas viss ļauj starpsezonā veikt nepieciešamos papildu darbus, lai būtu gatavi arī šādiem apstākļiem, ja tie atkārtotos.

Kad parks atsāks darbu? Kādas izmaiņas ir gaidāmas, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu?

Parka nākamā sezona ir plānota no 01.05.2018-31.10.2018, biļešu iepriekšpārdošanu uzsākām jau 2017. gada decembrī un tās būs iespējams iegādāties arī turpmāk.

Nākamajai sezonai esam ieplānojuši ļoti apjomīgus papildinājumus. Tas būs ne tikai dažādu zemes un komunikāciju darbu veidā, bet arī dažādu jaunu atrakciju uzstādīšanā.

Daudziem laba ziņa noteikti būs tā, ka ir uzsākta ūdens spēļu laukuma izveide. Dažādu tehnisku un administratīvu iemeslu dēļ tā bija aizkavējusies, bet tagad tas tiešām top un līdz jūnijam to plānots atklāt.

Nedaudz uzskaitīšu tās lietas, pie kā jau strādājam: Ūdens spēļu laukums, Lielā virvju trase, Garie virvju nobraucieni, Lielais slīdkalns, Lielais lecamspilvens, Minigolfs, Ugunsdzēsēju atrakcija, Ūdens katamarāni, Autodroms, Twister karuselis, Merry go round karuselis, Mazais ķēžu karuselis, Lidmašīnu karuselis, Ķengura atrakcija, Mežainīšu taka un vilciens, Šautuve, Iedzīvināti pasaku varoņi.

Te gan vēlos piebilst, ka tie nav visi projekti. Ir tādas atrakcijas, pie kuru izveides strādājam kopīgi ar mūsu partneriem kā sadarbības projektiem un tos prezentēsim atsevišķi. Noteikti aicinu visus, kam ir kāda laba ideja atrakcijām, labi piedāvājumi sadarbībai un jebkādas sadarbības idejas, pieteikties. Mēs esam ļoti atvērti dažādu kopīgu un interesantu atrakciju izveidē, kā arī esam nepārtrauktos jaunu risinājumu meklējumos. Tas, protams, nenozīmē, ka tas tiek izdarīts nekavējoties, bet labas lietas vienmēr tiek novērtētas un kādā brīdī īstenotas.

Vai nākamajā sezonā parka darbinieku skaits palielināsies?

Ņemot vērā to, ka 2018. gada sezonā esam plānojuši ļoti daudz jaunu atrakciju, plānots arī diezgan ievērojams darbinieku skaita pieaugums. Pēc šā brīža aprēķiniem kopējais skaits varētu sasniegt pat 80 darbiniekus.

Protams, ka tas ir liels izaicinājums atrast šādu skaitu darbinieku, tāpēc pie tā esam sākuši strādāt jau šobrīd un februāra mēnesī plānots izsludināt lielāko daļu vakanču. Ņemot vērā pirmās sezonas pozitīvo pieredzi un veiksmīgi nokomplektēto komandu, esam pārliecināti, ka tas arī izdosies 2018. gadā. Noteikti, ka lielu daļu no sezonas darbiniekiem veidos iepriekšējā gada darbinieku sastāvs, jo līdzšinējā sadarbības pieredze ir bijusi abpusēji pozitīva.

Vai nākamajā sezonā mainīsies biļešu cena?

Jā, ir plānots neliels cenas pieaugums 2 EUR robežās. Joprojām saglabāsim modeli, ka, iegādājoties biļeti internetā, to būs iespējams izdarīt lētāk nekā uz vietas parkā. Saglabāsim tādu pašu principu, ka visas atrakcijas un izklaides ir iekļautas cenā. Ņemot vērā ABpark piedāvājuma paplašināšanu, cenas pieaugums ir minimāls un apmeklētājiem draudzīgs.

Cik lielas investīcijas tiks ieguldītas, lai uzlabotu parku nākamajai sezonai?

Kopumā 2018. gada sezonas investīcijas ir plānotas robežās no EUR 500 000 - EUR 900 000. Tāpat kā pirmajā gadā tās tiks ieguldītas pakāpeniski - atkarībā no darbības rezultātiem un tā, vai izdosies piesaistīt aizdevējus vai investorus.

Ņemot vērā 2017. gada sezonas darbības rezultātus, ir uzsāktas sarunas ar vienu no bankām par kredītlīniju, bet tas nav ātrs process. Joprojām esam atvērti sarunām un piedāvājumiem par līdzekļu piesaisti attīstībai.

LASI ARĪ:

Avārijas brigādes parka izveidotājs apsver iespēju izsludināt publisku investīciju piesaisti

Papildināta - FOTO: Izklaides parka Avārijas Brigāde tapšana

Izklaides parks Avārijas Brigāde meklē 44 darbiniekus; zināms piedāvātais atalgojums

Durvis vērs jaunais izklaides parks Avārijas Brigāde; zināma ieejas cena

Lēdmanē atklās dinozauru un Avārijas Brigādes atpūtas parku

Tevi varētu interesēt

Leļļu mākslinieces Vladlenas darbnīcā tapuši pirmie tēli tematiskā izklaides parka Avārijas...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Db.lv turpina aizsākto tradīciju, piedāvājot rubriku Fotonedēļa - uzmanību piesaistošu fotogrāfiju...

Latvijas valsts simtgades gadā pašmāju kinoteātri skatītājus lutinās ar vietējo kino...

No bāra Kopenhāgenā nozagta pasaulē dārgākā degvīna pudele, kas darināta no...

SIA deBusul Music līdz ar mūziķa Intara Busuļa popularitātes pieaugumu audzē arī...

Aizceļot uz Brazīliju vai Madagaskaru, fiziski atrodoties Rīgā, vai paspēlēties virtuālā smilšu...

Sestdien, 13. janvārī, Vecrīgā otro gadu notiks ielu ēdiena festivāls jeb Riga...

Aizvien biežāk uz korporatīvo pasākumu skatuvēm kāpj ārzemju mūziķi, kamēr Latvijas mūziķi...

ASV izklaides industrijas milža «The Walt Disney Company» («Disney») jaunākās «Zvaigžņu karu»...

Vecrīgā atklāts rekonstruētais «Laimas» pulkstenis....

Veikalā BOLD Concept Store Rīgā norisinājusies armēņu dizaineru produktu prezentācija....