Putnu gaļas piegādātāju produkcijā konstatētas salmonellas 

SIA «Gaļsaimnieks» ņemtajos Polijas izcelsmes putnu gaļas paraugos konstatēta Salmonella enteritidis baktērija, liecina laboratorisko izmeklējumu rezultāti.

Lelde Petrāne, LETA, 17.10.2019

Foto: Yegor Aleyev/TASS/Scanpix/LETA

Par to informē Pārtikas un veterinārais dienests.

Ārpuskārtas pārbaude uzņēmumā notika pēc tam, kad tika konstatēts, ka tas piegādā putnu gaļu SIA «Baltic Restaurants Latvia», kas nodrošināja ēdināšanas pakalpojumus gan Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēm laikā, kad tur tika konstatēti saslimšanas gadījumi ar salmonelozi, gan arī tirdzniecības centra «Stockmann» darbiniekiem.

Salmonella enteritidis ir konstatēta arī SIA «EVBL» ņemtā Polijas izcelsmes putnu gaļas paraugā. Šis uzņēmums pārbaudīts pastiprināto pirmsskolas izglītības iestāžu ēdināšanas uzņēmumu pārbaužu ietvaros, kas tika uzsāktas pēc bērnu saslimšanas gadījumiem Siguldā.

Abos gadījumos Salmonella enteritidis konstatēta izejvielā, ko piegādājis Polijas uzņēmums «CEDROB S.A.».

Ņemot vērā to, ka abi uzņēmumi piegādā gaļas produktus ievērojamam izglītības iestāžu skaitam visā Latvijā, Pārtikas un veterinārais dienests par konstatēto ir informējis Latvijas pašvaldības, kā arī turpina izglītības iestāžu informēšanu, aicinot neizmantot pārtikas gatavošanā Polijas izcelsmes broileru gaļu ar partijas Nr. L07102019 un Nr. 277/1/338/18, ikdienā nodrošināt higiēnas prasību izpildi, tostarp rūpīgu putnu gaļas apstrādi, kā arī turpmāk rūpīgi izvērtēt piegādātās putnu gaļas produkcijas kvalitāti.

Par konstatēto Pārtikas un veterinārais dienests informēs arī Polijas pārtikas apriti uzraugošo dienestu, kā arī ziņos Eiropas Savienības Ātrās brīdināšanas sistēmā.

Uzņēmuma «Gaļsaimnieks» īpašnieks Edgars Olksna aģentūrai LETA sacīja, ka Polijas izcelsmes putnu gaļu, kurā konstatēta salmonellas baktērija, «Gaļsaimnieks» tikai sadalīja un neražoja pats, bet uzņēmumam to ir piegādājis liels un pazīstams Polijas gaļas koncerns, kura nosaukumu ētisku apsvērumu dēļ viņš neatklāja. Vienlaikus Olksna piebilda, uzzinot par putnu gaļā konstatēto baktēriju, «Gaļsaimnieks» no tirdzniecības ir atsaucis visu piegādātāja putnu gaļas partiju.

Tāpat viņš uzsvēra, ka līdz situācijas tālākai noskaidrošanai ar attiecīgo uzņēmumu kompānija nesadarbosies. «Arī šodien no tā paša piegādāja mums uz gaļas sadali pienāca jauna partija, bet mēs to nekrāvām ārā, aizsūtot atpakaļ. Tāpat esam nomainījuši piegādātāju līdz situācijas tālākai noskaidrošanai,» sacīja Olksna.

Viņš piebilda, ka paralēli PVD veiktajām Polijas izcelsmes putnu gaļas paraugu laboratoriskajām analīzēm, arī «Gaļsaimnieks» nodevis tās pašas putnu gaļas paraugus analīzēm, kurās salmonella nav konstatēta. Viņš arī pauda neizpratni, kādēļ PVD noņemto paraugu laboratorisko analīžu rezultāti pienākuši tik vēlu.

Tikmēr uzņēmuma «EVBL» pārstāvji aģentūrai LETA solīja sniegt tiklīdz tas būs iespējams, atbildot rakstiski.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka ir vairāki desmiti uzņēmumu, kuriem piegādāta gaļa no Polijas, kurā konstatēja salmonellu. Tostarp visvairāk attiecīgās partijas gaļa vispirms piegādāta «EVBL» saldētavai Kuldīgas šosejā 96 - 2288 kilogrami, Igaunijas uzņēmuma «Vicarelli Saare» - 429 kilogrami, Igaunijas uzņēmumam «Vicarelli, Maksi kook» - 397 kilogrami, uzņēmumam «Kita 18» Rencēnu ielā, Rīgā - kopumā 325 kilogrami, «Bidfood» Lubānas ielā, Rīgā - 291 kilograms, «Ādažu desu darbnīcai» Jūrmalā - 284 kilogrami, «Serenum» Ventspilī - 219 kilogrami, Jelgavas tirgum - 151 kilograms. Mazākos apjomos šī gaļa piegādāta ēdināšanas uzņēmumiem ar vairākām ēstuvēm - «Tiamo grupai», «Aniva», «Fristar», «Žaks 2», «Vita mārkets», «Diāna».

Šie vairāki desmiti uzņēmumu tālāk ar šo gaļu ir apgādājuši lielu skaitu izglītības iestāžu visā Latvijā. Lielākā no pašvaldībām, kura saņēmusi šādu gaļu, ir Rīga, kam seko Liepāja, Ogre, Ventspils, Jelgava un Pierīga.

Jau vēstīts, ka, veicot pastiprinātu akūtu zarnu infekcijas slimību uzraudzību Siguldas un Siguldas novada iedzīvotājiem saistībā ar STEC infekcijas izplatības epidemioloģisko izmeklēšanu, tika atklāti arī salmonelozes gadījumiem. Ar salmonellām inficējās bērni, kuri apmeklēja divas Siguldas pirmsskolas izglītības iestādes - «Ieviņa» un «Tornīši».

Savukārt oktobra sākumā vēdera infekcija tika konstatēta apmēram 50 universālveikala «Stockmann» darbiniekiem, kurus «Trakajās dienās» ēdināja SIA «Baltic Restaurant Latvia». Informāciju par saslimšanas gadījumiem «Stockmann» darbinieku ēdināšanas blokā PVD saņēma no paša «Baltic Restaurants Latvia».

«Gaļsaimnieks» ir reģistrēts 2014.gadā un tā pamatkapitāls ir 5001 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Edgars Olksna. 2018.gadā uzņēmums strādāja ar 4,787 miljonu eiro apgrozījumu un 289 013 eiro peļņu.

Arī kompānija «EVBL» ir reģistrēta 2014.gadā un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. 2018.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 3,036 miljoni eiro, bet zaudējumi - 303 609 eiro.

Tevi varētu interesēt

Siguldas novada dome ar iesniegumu vērsusies Valsts policijā (VP) par četru bērnu...

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) kādā noliktavā Lubānas ielā atklājis nelegālu ražotni,...

A/s Putnu fabrika Ķekava pirms noteiktā termiņa ir sekmīgi pabeigusi tiesiskās aizsardzības...

Bauskas novada putnu gaļas ražošanas uzņēmuma SIA Lielzeltiņi valdē notikušas izmaiņas,...

Noteiktas Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas prasības arī olām, putnu gaļai un to...

Nepalaid garām

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

No šīs sadaļas

Šonedēļ rubrikā "Kā top?" portāls Db.lv piedāvā aplūkot, kā uzņēmumā "Sveet Memory"...

Inovācijām pārtikas jomā vajadzīga sadarbība gan starp uzņēmējiem un pētniekiem, gan starpvalstu...

SIA Kronis lēnām kāpina apgrozījumu – par aptuveni 10% gadā....

Mājražotāju - Māra Lapiņa un viņa ģimenes - mārrutku produktu tirdzniecības apjomi...

«Orkla Latvija» investējusi 800 000 eiro jaunas krāsns iegādē, kas paredzēta vafeļu...

Investējot 40 tūkstošus eiro kosmētiskajā remontā, pēc divu nedēļu darbības pārtraukuma durvis...

Ikgadējās «Trakās dienas» lielveikalā «Stockmann» negaidīti izvērsušās kolektīvā saslimšana,...

Esot aktuālām bažām par lēnāku pasaules ekonomiku un tirdzniecības kariem, dažādu izejvielu...

Latvijas pārtikas ražotāji jau tradicionāli no 5. līdz 9. oktobrim piedalījās starptautiskajā...

Siguldas novada pašvaldība ēdināšanu visos savos bērnudārzos ir nolēmusi uzticēt uzņēmumam...