Uzņēmējs: Imantas tirgū zem Latvijas karoga poļu kartupeļus un beļģu gaļu netirgo 

"Mēs sekojam līdzi produkcijas kvalitātei, kas šeit tiek tirgota. Varu likt roku uz sirds, ka zem Latvijas karoga netiek tirgoti poļu kartupeļi un beļģu gaļa, to mēs esam izslēguši," db.lv komentēja SIA "Imantas Tirgus" valdes loceklis Ēriks Ertmanis.

Monta Glumane, 22.11.2019
1/30

Foto: Ritvars Skuja,Dienas Bizness

Tirgus tika atklāts šā gada maija beigās bijušajās lielveikala Prisma telpās Kurzemes prospektā 3.

SIA "Imantas Tirgus" valdes loceklis pastāstīja, ka tā kā blakus atrodas lielie tirgus spēlētāji - gan Rimi, gan Maxima, tad trešajam lielveikalam īsti vairs vietas nebija. "Ņemot vērā, ka attīstām tirdzniecības un izklaides parku, tad mums vajadzēja atrisināt jautājumu ar pārtikas operatoru. Izveidojām "Imantas Tirgus" konceptu, lai nodrošinātu gan cilvēku plūsmu, gan lai piedāvātu kaut ko alternatīvu, jaunu, nebijušu. Strādājam pie tirgus attīstības, jauniem konceptiem, interesantiem produktiem, mājražotāju piedāvājumu, uzrunājam dažādus tirgotājus, papildinām produktu tirgotāju rindas, priekšroku dodot Latvijas ražotājiem, audzētājiem," komentē Ē.Ertmanis.

Viņš novērojis, ka vasaras sezonā tirgu apmeklēja mazāk, taču šobrīd pieprasījums pieaug. Pēc Ē.Ertmaņa domām, "Imantas Tirgus" ir īpašs ar to, ka pieejami mājražotāju un vietējo zemnieku saimniecību produkcija: "Patērētājs saņem kvalitatīvu produkciju un viņš zina, ko iegādājas, tāpēc mūs novērtē un cik es zinu, tad ir pozitīvas atsauksmes par mums un produktiem, kurus šeit var iegādāties".

"Imantas Tirgū" aizvien ir pieejamas brīvas vietas potenciālajiem tirgotājiem. Attīstītāji cenšas saredzēt, kuriem konceptiem būtu jānomaina tirgošanās vieta, lai tiem klātos labāk, kurus pilnveidot. Piemēram, tiek domāts par zivju produktu, kā arī medījumu gaļas klāsta papildināšanu. "Ja skatāmies zivju segmentā, tad konkurence nav, tas ir ļoti smags darbs. Tie, kas nodarbojas ar zivju ķeršanu, apstrādi, kūpināšanu un tirgošanu. Daudzi izvēlas iet vieglāko ceļu un paši netirgojas," novērojis Ē.Ertmanis.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

"Mēs redzam, kuri produkti šeit vēl pietrūkst, jo atbalstām veselīgu konkurenci. Redzam, ka pietiek gaļas produkcijas, tāpēc neņemam vēl papildus cūkgaļas tirgotājus, jo zinām, ka visi būs neapmierināti. Cilvēku plūsma vēl nav tik liela, lai šeit varētu būt 10 vai 12 svaigās gaļas tirgotāji. Mums ir īpaši atlasīti 4 līdz 6. Tā ir veselīga konkurence, dažādas saimniecības, ir no kā izvēlēties, ir lētāk, dārgāk, bioloģiski audzēta gaļa, dažādi steiki. Ja tirgotāji var nopelnīt un ir apmierināti, tad mēs arī," komentēja Ē.Ertmanis.

Viņš novērojis, ka noteiktās produktu grupās pastāv konkurence, bet ir tādas, kurās konkurence nav. "Piemēram, smalkmaizīšu un toršu biznesā ir ļoti daudz spēlētāju, kas raujas, tad viņi ir jāpiebremzē, jo mums tik daudz šeit nav nepieciešams," sacīja Ē.Ertmanis.

Tirgus attīstītāji strādā pie tā, lai piedāvājums būtu pilnvērtīgs un cilvēki labāk izvēlētos pirkt Latvijas un veselīgus produktus nekā iet ikdienā uz lielveikaliem un iegādāties ne vienmēr saprotamas izcelsmes produktus. Ē.Ertmanis uzskata, ka nav viegli mainīt pircēju paradumus, jo visi ir pieraduši apmeklēt lielveikalus ikdienā, bet tirgus nedēļas nogalēs. Tāpēc "Imantas Tirgū" izveidots veikala koncepts, kurā var iegādāties visu, ko nevar iegādāties pie individuāliem tirgotājiem, piemēram, miltu produktus, makaronus. "Mēs runājām arī ar beziepakojuma veikaliem, bet pagaidām viņi nav gatavi tirgoties Imantā," stāsta Ē.Ertamanis.

Tirgotājiem šeit iespējams strādāt gan katru dienu, gan arī tikai dažas dienas, izveidojot savu tirgošanās grafiku. Tirgus nomniekiem piedāvā pilnu pakalpojumu klāstu - nodrošina ar aukstuma vitrīnām,saldētavām, ledusskapjiem, galdiem. "Nodrošinām atbilstošus apstākļus, pārdevēji pie mums tirgū nesalst. Esam izdarījuši visu, lai būtu komfortabli, gaidām plūsmas palielināšanos, lai tirgotāju apgrozījums augtu," uzsvēra Ē.Ertmanis.

Tirdzniecības platības nomas cenas "Imantas Tirgū" atkarīgas no produktu grupas un konkurences apmēra tajā. Cenas tiek noteiktas individuāli - sākot no sešiem 6 eiro par kvadrātmetru līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro mēnesī. Piemēram, ja tirgotājam ir divu metru vitrīna, tad mēnesī tas var izmaksāt no 300 līdz 400 eiro. Ja desmit metru, tad cita cena. Nākamajā gadā, vasaras sezonā tirgus tiks paplašināts arī ārtelpā, kur tiks tirgoti augļi un dārzeņi.

Tevi varētu interesēt

Imantā, bijušajā rūpnīcas Radiotehnika ražošanas ēkā nākamajā nedēļā tiks atvērts tirdzniecības...

Ceturtdien, 30.maijā, tirdzniecības parkā Imanta Retail Park oficiāli atklāts Imantas tirgus....

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā deputāti atbalstījuši...

Imantā, bijušajā rūpnīcas Radiotehnika ražošanas ēkā, ieguldot vairāk nekā 10 miljonus eiro,...

Rīgas dome otrdien konceptuāli atbalstīja ieceri nākotnē izveidot tirgu Imantā, Kurzemes prospektā...

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

3D kartes, sākot ar magnētiņu pie ledusskapja līdz A0 formāta Alpu kalnu...

Tapis jauna koncepta biznesa centrs «Marupe Smart Park», kas sniegs iespēju uzņēmējiem...

Kaulēties tirgū, pagaršot kamieļa steiku un bezgala ilgi atpūsties ūdens atrakciju parkos...

Uzņēmums «CityBee» noslēdzis savu pirmo elektrisko skrejriteņu sezonu. Kopumā trīs Baltijas valstīs...

Gada laikā 50 000 pacienti nav ieradušies uz iepriekš pieteiktu vizīti pie...

Nekustamo īpašumu mākleru darbību grib reglamentēt ar speciālu likumu, ko atbalsta arī...

Igaunijas uzņēmēja Margusa Linnamē kontrolētā investīciju kompānija «UP Invest» iegādāsies...

Šveices nacionālā aviokompānija «Swiss International Air Lines» ("Swiss")trešdien paziņoja,...

Autotirgotājs SIA «Mūsa Motors Rīga» 15. oktobrī reģistrējis jaunu komercķīlu, kuras nodrošinātā...

Imantā, bijušajā rūpnīcas Radiotehnika ražošanas ēkā nākamajā nedēļā tiks atvērts tirdzniecības...