Volkswagen bijis labs gads 

Auto ražotāji paredz strauju elektrisko automobiļu ienākšanu Baltijas tirgū. Ja 2019.gadā no "Volkswagen" piegādātajiem automobiļiem Baltijā tikai 1% bijuši elektroauto, tad 2020.gadā tie varētu būt jau 6%. Savukārt, spriežot pēc šobrīd visā Eiropā vērojamām tendencēm, 2021.gadā šis apjoms varētu sasniegt pat 42%.

Ilze Žaime, 21.1.2020
1/2

Volkswagen zīmola vadītājs Baltijas valstīs Justas Nekrošius

PUBLICITĀTES FOTO

Šādas nākotnes perspektīvas tika iezīmētas "Moller Baltic Import" rīkotajā preses pasākumā.

Lai panāktu šādu izaugsmi, "Volkswagen" šogad tirgu iepazīstinās ar vairākiem jauniem auto modeļiem un to elektriskajām versijām. Pavasara sākumā tirgū nonāks pilnībā digitāls un arī ar hibrīda dzinēju aprīkots "Golf 8", kuram vasaras vidū sekos elektriskais "ID.3". Rudenī Baltijā būs pieejams atjaunotais "Arteon", tostarp jaunā "Shooting Brake" versija, kurai sekos pieprasītākā "Volkswagen" apvidus automobiļa - "Tiguan" - uzlabotā versija. "Volkswagen" gadu noslēgs ar pirmā pilnībā elektriskā apvidus automobiļa "ID. SUVe" un "Golf 8 Variant" tirdzniecības uzsākšanu.

"Volkswagen" zīmola vadītājs Baltijas valstīs Justas Nekrošius uzsvēra, ka Baltijas reģionā autobraucēji esot gatavi spert soli pretī elektrifikācijai un jauno modeļu ienākšana tirgū pavērs jaunas iespējas pircējiem.

Viņš arī pauda, ka aizvadītais gads "Volkswagen" kopumā bijis bagāts ar dažādiem rekordiem.

Par spīti stagnācijai pasaules auto tirgū, "Volkswagen" saražoto un piegādāto automobiļu skaits 2019. gadā jau otro gadu pēc kārtas, raugoties pasaules mērogā, turpinājis augt - salīdzinot ar 2018. gadu, reģistrēts pieaugums par 0,5%. Baltijā zīmols piedzīvojis 7% tirgus izaugsmi ar piegādātiem 8262 auto, no kuriem 2499 piegādāti Latvijā. Latvijā pārstāvēto auto zīmolu vidū "Volkswagen" ieņēmis otro vietu ar 15,4% lielu tirgus daļu.

Dažādos pasaules reģionos zīmola rādītāji bijuši atšķirīgi - Ziemeļamerikā piedzīvots pārdošanas apjomu kritums par 1,6% un Centrāleiropā un Austrumeiropā kritums par 0,4%. Kopumā pasaulē 2019.gadā "Volkswagen" piegādājis vairāk nekā 6,2 miljonus auto un ieņēmis pirmo vietu starp autoražotājiem.

Tāpat ražotājs Baltijā piegādājis 2709 komerctransporta vienības, informēja "Volkswagen" komerctransporta zīmola vadītājs Baltijas valstīs Māris Zoltners. Salīdzinot ar 2018.gadu, piedzīvota 9% izaugsme.

Pieprasītākie "Volkswagen" modeļi Baltijā 2019.gadā bijuši "Tiguan" (26% no piegādātajiem auto), "Golf" (25%) un "Passat" (20%). Savukārt pieprasītākie komerctransporta modeļi bijuši "Caddy" (33%), "Crafter" (28%) un T modeļi (24%) – "Transporter", "Caravelle" un "Multivan", informēja pārstāvji.

2019.gadā "Volkswagen" zīmolu globālā līmenī skāra arī vizuālas pārmaiņas, un norāda zīmola vadītājs Baltijas valstīs - "Volkswagen" tagad pie patērētājiem ieradīsies daudz košākā veidā. Tai pat laikā tas ir arī izaicinājums uzņēmumam, jo vairāk nekā 70 tūkstošus zīmola pārstāvniecību gaida logo nomaiņa, tai skaitā Baltijas valstīs.

"Volkswagen", "Audi" un "Volkswagen" komerctransporta zīmolu oficiālā izplatītāja "Moller Baltic Import" izpilddirektore Ilze Grase-Ķibilde informēja, ka uzņēmumam aizvadīts veiksmīgākais gads kopš 2011.gada. "Moller Baltic Import" 2019.gadā piegādāja 12 tūkstošus automobiļu un sasniedza 300 miljonu eiro apgrozījumu.

2020.gada plānos ietilpst jauna centra atvēršana Kuresārē, Igaunijā, uzņēmuma platformas tālāka digitalizācija, kā arī darbs pie elektrifikācijas. Katrā "Moller Baltic Import" pārstāvniecības vietā šogad tiks uzstādītas DC un AC uzlādes stacijas, kas pieejamas katram garāmbraucējam. Izplatītājs apņēmies kļūt par vienu no nepieciešamās elektroauto infrastruktūras attīstītājiem Baltijā.

Tevi varētu interesēt

"Volkswagen" Latvijā sācis elektriskā automobiļa "e-up!" iepriekšpārdošanu; tā cena - 20 tūkstoši...

Vācijas Konkurences uzraudzības dienests ceturtdien paziņoja, ka autoražotājiem BMW, "Daimler"...

"Volkswagen" klientiem Baltijā piedāvā zīmola sportiskās modeļu līnijas R jaunāko modeli -...

Vācijas prokuratūra otrdien paziņoja, ka četriem Vācijas autobūves giganta «Volkswagen» pašreizējiem...

Vācijas autobūves uzņēmums «Volkswagen» atlicis lēmuma pieņemšanu par jaunas ražotnes būvniecību...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

2019. gadā "Amserv Grupa" Baltijā kopumā pārdevusi 4928 jaunas un 1900 lietotas...

Prezentējot jauno "LF-30 Electrified" Kenshiki forumā Amsterdamā, luksusa automobiļu ražotājs...

Volstrītas pašreizējā mīlestība pret "Teslu" ir paaugstinājusi tās akcijas cenu līdz līmenim,...

Latvijas lietotu auto tirgū pērn fiksēti tikai 23% gadījumu, kad pārdevēji ir...

Lietotu auto tirdzniecības segmentā Latvijā vienmēr bijušas nepilnības, un viena no lielākajām...

Lasvegasā notiekošajā tehnoloģiju izstādē CES 2020 vācu autoražotājs "Mercedes-Benz" prezentējis...

Satiksmes ministrija kopīgi ar uzņēmumu "Latvijas Valsts ceļi" turpmākajās desmitgadēs Latvijā...

Vācijā pērn saražoti vien 4,7 miljoni automobiļu, kas ir zemākais līmenis kopš...

Aizvadīto gadu degvielas tirdzniecības nozarē var raksturot kā izteikti dinamisku — alternatīvo...

Jaunu elektrisko automobiļu tirdzniecība Norvēģijā pērn sasniegusi jaunu rekordaugstu līmeni,...