Par iespējamu klientu krāpšanu Rīgas Kriminālpolicijas aizturētie taksometru šoferi braukuši ar Rīga Taxi piederošām automašīnām, apliecināja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Genādijs Aksjonovs, norādot, ka ir gandarīts par to, ka policija ķērusies pie negodīgu šoferu tvarstīšanas, jo paša spēkiem tas neesot iespējams, un ka līdzīgas problēmas ir arī citās taksometru kompānijās.

Valsts policija kopumā pārbaudīja septiņus taksometrus dažādās vietās Rīgā. Četros no šiem taksometriem tika atklāti pārkāpumi - taksometros bija ierīkotas speciāli pielāgotas palīgierīces, lai sagrozītu taksometra skaitītāju rādījumus. Pēc brauciena taksisti šos rādījumus uzdeva par īstiem un pieprasīja paaugstinātu maksu par sniegto pakalpojumu, informēja policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Par notikušo Kriminālpolicijas darbinieki sākuši četrus kriminālprocesus par pircēju un pasūtītāju apkrāpšanu, ja tā izdarīta, izmantojot speciāli pielāgotus mērinstrumentus. Par šādu noziedzīgu nodarījumu likuma paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai mantas konfiskācija, vai piespiedu darbs, vai naudas sods līdz simt minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības uz zināmu nodarbošanos uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Rīgas policija arī turpmāk pievērsīšot pastiprinātu uzmanību taksometriem Rīgā un veiks regulārus reidus un pārbaudes ar mērķi novērst iespējamas pasažieru apkrāpšanas.

«Pieļauju, ka ir ne mazums cilvēku, kuri uzskata, ka, ja jau tās ir man piederošas automašīnas, tad es arī noteikti esmu šai krāpniecībā iesaistīts. Patiesībā, tieši es esmu tas, kurš šajā policijas aktivitātē ir visvairāk ieinteresēts, jo ceru, ka tagad gan manu mašīnu taksometru vadītāji, gan arī citu taksometru kompāniju šoferi būs tramīgāki un iepriekšējā šoferu visatļautība mazināsies,» sacīja G. Aksjonovs.

Tāpat Rīga Taxi vadītājs pauda cerību, ka policija sodīs tos, kas palīdzējuši konkrētajiem šoferiem veikt noziedzīgās darbības. Ikdienas lietotājam nemaz neesot tik vienkārši uzlauzt skaitītāju, kas būtībā esot neliels dators. «Un vēl grūtāk ir veikt izmaiņas impulsa ģenerēšanā, kas ļauj vairākkārtīgi paātrināt skaitītāja darbību,» skaidroja Rīga Taxi valdes priekšsēdētājs.

G. Aksjonovs atgādināja, ka, lai gan oficiāli taksometru vadītāji ir viņa firmas darbinieki, jo tā to pieprasa likumdošana, tomēr gan Rīga Taxi, gan arī citās firmās Latvijā un pasaulē taksometru vadītāji ir firmas partneri, kuri no tās īrē aprīkotu taksometru, kā arī izmanto firmas sarūpētās stāvvietas un dažkārt arī klientūru. «Arī es esmu ieinteresēts, lai ar manām mašīnām pasažierus vestu tikai glīti ģērbti, pieklājīga izskata, bet galvenais godīgi šoferi. Taču tā diemžēl nav, un mans darbs ikdienā līdz šim ir vairāk bijis vērsts nevis uz kompānijas attīstību, bet gan cīnoties ar šoferiem un risinot klientu sūdzības,» atzīst Genādijs Aksjonovs.

Viņš arī norādīja, ka var saprast taksometru šoferus, kuriem klientu vairāk nekļūst, taču ikdienas tēriņi mazāki nepaliek – vairāk jāmaksā gan par degvielu, kā arī pieaugot citi izdevumi. Daudzi šo spriedzi neizturot un pakļaujoties kārdinājumam. Tāpat specifiska vide esot arī lidostas Rīga gadījumā, jo par to, ka šajā teritorijā atļauts strādāt, Rīga Taxi taksometriem, līdzīgi kā parējām taksometru kompānijām, ik mēnesi jāmaksā 8,1 tūkstis latu. «Un šī summa tiek proporcionāli sadalīta uz katru taksometru, bet šoferim tā savukārt ir jāatpelna,» skaidro G. Aksjonovs.

Tāpat Genādijs Aksjonovs akcentē, ka nebūt ne visi taksometru šoferi ir negodīgi. «Medijos jau ziņots, aizturētas tika 20 mašīnas, bet tikai četrās no tām tika fiksēts pārkāpums,» precizē G. Aksjonovs. Lai gan šī pārbaude bija skārusi tikai Rīga Taxi taksometrus, G. Aksjonovs uzskata, ka līdzīgas problēmas ir arī citās firmās, tai skaitā tajās, kuras darbojas lidostā. «Pieredzējušu taksometru vadītāju jau Rīgā vairāk nekļūst, un tos, kurus par līdzīgiem pārkāpumiem mēs esam izmetuši ārā, jau pēc mirkļa var redzēt pie citās taksometru kompānijās. Tieši tāpēc mēs savulaik ierosinājām taksometru vadītāju licencēšanu, lai šādiem negodīgiem šoferiem liegtu iespēju strādāt profesijā,» sacīja Rīga Taxi pārstāvis.

Vakar Rīgas Kriminālpolicijas darbinieki vairākās vietās Rīgā veica pārbaudes, kā rezultātā saistībā ar klientu apkrāpšanu tika sākti kriminālprocesi pret kādas taksometru firmas autovadītājiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra