Biznesa vieta: Mārupe

Atpūta
2015. gada 10. aprīlis 12:00

Mārupes centrā viss ir kompakti un viegli sasniedzams, līdzās novada domes ēkai Daugavas ielā savu biznesa vietu atradis kupls skaits uzņēmumu. Vienīgā bēda – tur visas nomājamās platības jau ir aizņemtas
, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pavisam nesen savu sapni par restorāna izveidi Mārupē īstenojis Niko Siciliano, kurš uz dzīvi Latvijā pārcēlies pirms 14 gadiem. Aptuveni desmit gadus viņam piederēja itāļu restorāns Rīgas centrā, bet pirms pusgada viņš atvēra nelielu restorānu Trattoria da Niko Mārupes centrā. Ieejot nelielajā restorāniņā, ausis priecē itāļu melodijas un pats īpašnieks rosīgi saimnieko – apkalpo viesus, steidz uz tāfeles uzrakstīt konkrētās dienas piedāvājumu un pavārei jautā, vai latviešu valodas gramatika viņa rakstītajā ir ievērota korekti. Niko pats arī gatavo viesiem maltītes. «Mārupē dzīvoju sešus gadus. Jau ilgi gribēju atvērt restorānu šeit un beidzot tas izdevās, jo pirms gada centrā tika uzbūvēta jauna ēka, līdz ar to radās iespēja dabūt telpas. Man bija apnicis ik rītu un vakaru pavadīt laiku sastrēgumos, braucot uz savu restorānu Rīgā. Sievai un bērniem varēju vien pateikt «labrīt» un «ar labu nakti». Tagad mājas ir tuvu darbam un varu pavadīt vairāk laika ar ģimeni,» stāsta Niko. Pagaidām viņam ir grūti novērtēt, kā restorānam veiksies ar finansiālo pusi, jo vēl priekšā ir pavasara un vasaras mēneši, kurus Niko ar nepacietību gaidot, jo iecerējis pie restorāna izvietot galdiņus. «Saule, labs itāļu vīns un maltīte. Burvīgi! Arī šobrīd par apmeklētāju trūkumu sūdzēties nevaru. Telpa ir maza un bieži gadās, ka visi galdiņi ir aizņemti. Rīgā itāļu restorānu ir daudz, bet šeit vismaz pagaidām esmu vienīgais. Man patīk eksperimentēt ar garšu. Pie manis ceptus kartupeļus nevar dabūt, bet picu, pastu un citus itāļu ēdienus gatavoju ar lielāko prieku. Kulinārija ir mana biznesa forma,» smej Niko. 


Mārupē jaunajiem uzņēmumiem nav nepieciešama reklāma. Informāciju cilvēki viens otram nodod. Niko bijis pārsteigts, kad, atverot restorānu, uzzinājis, ka Mārupē dzīvo vēl piecas itāļu ģimenes. Klienti braucot arī no Rīgas, visbiežāk tie, kas bijuši viesi Niko restorānā Rīgā. «Nezinu kā viņi mani atrod, bet es esmu ļoti laimīgs, ka man ik dienas vairs nav jāsamierinās ar galvaspilsētas drūzmu. Uz darbu braucu ar velosipēdu. Daudzi nesaprot, kādi ir plusi, dzīvojot Mārupē. To novērtē tikai vietējie. Šeit ir laba sabiedriskā transporta satiksme un 20 minūšu laikā jau var nokļūt Rīgas centrā. Tepat ir bērnudārzs, skola un sakopta vide,» spriež Niko. 


Jauna vieta biznesam


Savukārt blakus itāļu restorānam atrodas veterinārā klīnika un veikals, kas pieder SIA DVC diagnostika. Līdz jaunās ēkas uzcelšanai uzņēmums apmēram desmit gadus strādājis vecajā mājā. Tā mārupieši dēvē blakus esošo ēku, kur atrodas veikals Top, pasta nodaļa, E. Gulbja laboratorijas filiāle, aptieka, kafejnīca Mārupīte un vēl daži uzņēmumi. Mārupes centrā iespēja attīstīt uzņēmējdarbību bijusi ierobežota un tie paši īpašnieki, kuriem pieder vecā māja, uzcēla jaunu kompleksu, skaidro DB aptaujātie uzņēmēji, kas par šādu pavērsienu tikai priecājoties.

Visu rakstu Pilsēta laukos
 lasiet 10. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra