Divi jelgavnieki – Reinis Debners un Rihards Lonskis – reģionālajam medijam Zemgales Ziņas stāsta par savu apņēmību veidot sociālos projektus. Jaunieši aizpilda visai tukšu nišu Latvijā – sociālo eksperimentu filmēšanu.

«Iepazināmies, kad kopā ar Reini lēcu ar gumiju. Zināju, ka Reinis nodarbojas ar filmēšanu, tādēļ sāku ar viņu konsultēties,» stāsta Rihards. Pirmā doma bijusi sociālie eksperimenti, jo viņu īpaši uzrunājuši ārzemēs filmētie dažādie video, piemēram, kur cilvēki notēlo pēkšņu neveselību – kā apkārtējie uz to reaģē vienā vai otrā valstī.

«Krievijā reti kurš reaģēja uz pakritušu cilvēku, tādēļ nolēmām izmēģināt to pašu arī Latvijā.» Filmēta arī maka «netīša» atdošana, un cilvēki abos projektos bijuši ļoti atsaucīgi, kas priecē. Reinis atzīst, ka šie video sanākuši diezgan spontāni. Nav arī vēl tik lielas pieredzes un kvalitatīvas tehnikas, tādēļ par paša montēto pirmo darbu Rihards spriež, ka rezultāts varētu būt labāks.

Rihards ir Jelgavas Valsts ģimnāzijas 11. klases audzēknis, Reinis vidusskolu jau absolvējis, bet abi kā viens ļoti cer, ka radīs iespēju studēt kino, vislabāk ārzemēs. Rihards filmēt gribējis jau sen, taču nav bijis ar ko. Ceļojuma laikā Andorā beznodokļu zonā viņš ieraudzījis divreiz lētāku «GoPro» kameru nekā Latvijā un iztērējis visu līdzpaņemto ceļa naudu. Otrs Riharda hobijs ir sports – regbijs.

Arī Reinis ir sportisks un atlētisks ielu vingrotājs, kas nodarbojas arī ar alpīnismu un gumijlēkšanu, patīk arī spēlēt teātri. Reiņa sapnis ir veidot īsfilmas – gan kā mākslas, gan dokumentālus darbus. Abi jaunieši ir labs tandēms, jo Rihards vēlas palīdzēt Reinim ar īsfilmām, savukārt Reinis labprāt iesaistās drauga sociālajos projektos.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra