Liepājā uzstādīta vēja stacija

Atpūta
2015. gada 14. jūlijs 09:34

Liepājas kaitbordistu biedrība kites.lv, sadarbojoties ar Liepājas pludmales Glābšanas dienestu, dienvidrietumu pludmalē uzstādījusi vēja staciju, vēsta reģionālais portāls Rekurzeme.

Vēja stacija mēra vēja stiprumu, virzienu, gaisa temperatūru, maksimālo un minimālo vēja ātrumu, kā arī saglabā datus par iepriekšējo vēja «uzvedību» ilgākā laika periodā. Dati tiks fiksēti no dienvidrietumu pludmales glābšanas stacijas jumta un brīvi pieejami internetā. Līdzīgas stacijas visā Latvijā ir tikai trīs, viena no tām atrodas Papē.

Liepājas kaitbordistu biedrības kites.lv valdes priekšsēdētājs Gatis Saulīte stāsta, ka kaitbords ir sporta veids, kurā visu nosaka vējš un laika prognoze, tādēļ vēja stacija ļaus pareizi novērtēt sportošanas iespējas. Dati parādās pasaulē vienā no populārākajām vēja un  laikapstākļu interneta vietnēm windguru.cz, kā arī pašu Liepājas kaitotāju mājaslapā kites.lv sadaļā meteo.

Vēja stacijas datus var  izmantot ne tikai kaitbordisti, tie noder arī Liepājas pludmales Glābšanas dienestam. Liepājas pludmales Glābšanas dienesta vadītājs Kristiāns Brūvers atzīst, ka datus varēs lietot glābēju ikdienas darbā, gādājot par peldētāju drošību.
G. Saulīte uzskata, ka vēja stacijas informācija būs lietderīga arī skrējējiem, nūjotājiem, suņu saimniekiem un vienkārši pludmales apmeklētājiem.

Sabiedriskā labuma organizācija kites.lv dibināta ar mērķi popularizēt kaitborda attīstību Liepājā un visā Latvijas teritorijā, vēja stacija iegādāta par biedrības biedru naudu un saziedotiem līdzekļiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra