Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no uzņēmējdarbības vides pārstāvjiem sniedz atbildes uz jautājumiem - gan nopietniem, gan arī personīgākiem.

Uz jautājumiem šonedēļ atbild Eduards Tutarašvili, Cisco vadītājs Baltijas valstīs. Vairāk nekā 70% no pasaules interneta trafika tiek transportēts ar Cisco iekārtām, norāda E. Tutarašvili. Cisco ir vairāk nekā 100 biznesa partneru Baltijas valstīs, un Cisco Baltijas valstu darbinieku produktivitāte esot viena no augstākajām starp nozares uzņēmumiem – viens darbinieks kompānijas apgrozījumam vidēji gadā pienes vairāk nekā 3 miljonus eiro, atklāj vadītājs.

Kāpēc Jūs strādājat šajā uzņēmumā/nozarē?

Informācijas tehnoloģiju jomā es strādāju kopš 1997. gada, un IT un komunikācijas ir vienīgā nozare, kurā esmu strādājis. Uzskatu, ka Baltijas valstīs darbs informācijas tehnoloģiju un komunikāciju jomā dod visplašākās iespējas attīstīt savas zināšanas un veidot karjeru, neatkarīgi no tā, vai tas ir saistīts ar tehnisko darbu, pārdošanu vai vadību.

Tā kā Cisco ir līderis savu risinājumu jomā, attiecīgi iespēja strādāt inovatīvā uzņēmumā, kas zināmā mērā nosaka tendences, kā attīstīsies IT tehnoloģijas pasaulē, sniedz milzīgu gandarījuma sajūtu. Vairāk nekā 70000 kolēģu lielais kolektīvs nodrošina iespējas mācīties no citiem, un kompānija atbalsta darbinieku centienus apgūt jaunākās iemaņas un pieredzi, kā arī attīstīt savu karjeru gan Baltijas valstīs, gan ārpus tām.

Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto nozari un Latvijas valsti kopumā?

Iepriecina tas, ka IT nozare Latvijā strauji attīstās, mums ir pietiekami daudz IT speciālistu, kuri ne tikai veicina vietējo un ārzemju IT kompāniju biznesa attīstību, bet arī ir pieprasīti ārpus Latvijas. Daudzos IT risinājumos, piemēram e-pārvaldībā, Latvijas valsts ir priekšā lielākām Eiropas valstīm, un inovāciju ieviešana salīdzinoši mazajā Latvijas tirgū ir vienkāršāka un ātrāka.

Tajā pašā laikā globālajā IT tirgū Latvija spēlē diezgan mazsvarīgu lomu mūsu nelielās pasaules tirgus daļas dēļ. Tas atstāj savu ietekmi uz to, kādas tehnoloģijas un produktus varam piedāvāt vietējā tirgū. Piemēram, visā Latvijā kopā netiek ģenerēts tik daudz interneta trafika, lai mēs varētu piedāvāt mūsu klientiem - pakalpojumu sniedzējiem - superjaudīgas tīkla platformas, kādas nodrošinām citur pasaulē.

Tehnoloģiju un produktu attīstības plāni bieži tiek veidoti, balstoties uz lielāku valstu un korporāciju interesēm, un mums - kā relatīvi mazam Cisco birojam Latvijā - ir izaicinājums pierādīt nepieciešamību attīstīt tos tehnoloģiskos aspektus, kas būtu svarīgi tieši mūsu klientiem.

Viennozīmīgi būtu vēlme redzēt ātrāku inovāciju ieviešanas tempu valsts sektorā, kā arī iespēju ātri pieņemt valstiski stratēģiskus IT lēmumus, piemēram IT drošības jomā.

Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto uzņēmumu?

Kā pozitīvo faktoru jau minēju iespēju mācīties no citiem. Gribētos arī piebilst, ka Cisco ir lieliska uzņēmuma kultūra, kas vērsta uz darbinieku attīstības veicināšanu, atvērtu dialogu (tajā skaitā padotais-vadītājs virzienā),  kā arī iespēju strādāt attālināti. Kompānija uzticas saviem darbiniekiem, un darbiniekiem ir plašas iespējas pieņemt patstāvīgus lēmumus.

Iepriecina tas, ka kompānija vienmēr izvirza visaugstākos mērķus, un tas rezultējas arī panākumos, proti, esam tirgus līderi itin visā, ko ražojam un piedāvājam mūsu klientiem.

Balstoties savā uzkrātajā darba pieredzē, es gribētu apgalvot, ka mūsu kompānijā nav tādu lietu, kas mani patiešām apbēdinātu. Vienmēr gan var atrast kādu aspektu darba procesu uzlabošanai, tomēr nav sajūtas, ka konkrētas lietas būtu ārpus mūsu ietekmes.

Vai Jūs un Jūsu pārstāvēto uzņēmumu var atrast interneta sociālajos tīklos un sociālajos portālos?

Cisco ir atrodams Facebook vietnē – Cisco Baltics, esam arī LinkedIn.

Viena no pēdējām ziņām mūsu Facebook lapā ir par septembra sākumā izsludināto Cisco partnerību ar citu nozīmīgu IT tendenču noteicēju, kompāniju Apple.

Vai uzņēmumā izjūtat problēmas, kas saistītas ar darbaspēku? 

Es teiktu, ka tās ir patīkamas problēmas. Uzņēmums nemitīgi aug un attīstās, gan globāli, gan tepat Baltijas valstīs mēs «audzējam muskuļus» un regulāri pieņemam jaunus darbiniekus. Tas attiecas gan uz pašu Cisco, gan uz mūsu partneriem, vairāk nekā 100 kompānijām Baltijas valstīs, kas piedāvā Cisco produktus un tehnoloģijas tirgū.

Kas jāņem vērā cilvēkam, kurš vēlas strādāt Jūsu pārstāvētajā uzņēmumā? 

Cisco darbinieku skaits Baltijas valstīs nav liels. Tā ir unikāla iespēja attīstīt sevi un veidot sekmīgu karjeru vienā no lielākajiem pasaules IT uzņēmumiem.

Jāņem vērā, ka prasības pret darbiniekiem ir ļoti augstas, un mēs vadāmies pēc principa «work hard – play hard». Proti, «work hard» ir pirmajā vietā. Viens no ceļiem uz darbu Cisco – darbs un pieredzes iegūšana pie daudzajiem mūsu biznesa partneriem Baltijas valstīs.

Kādi ir uzņēmuma tuvākie un tālākie mērķi?

Ja šobrīd Cisco plašākā sabiedrībā ir pazīstams kā IT infrastruktūras un interneta risinājumu piegādātājs, tad pēdējo gadu laikā mēs izvirzām mērķi kļūt par nozīmīgāko IT kompāniju pasaulē un fokusējamies arī uz programnodrošinājuma attīstību.

Tā saucamā «Internet of Things» tendence jau šobrīd ir realitāte, arvien vairāk iekārtu tiek pieslēgtas internetam, arvien vairāk ikdienas procesu ir atkarīgi no iespējas reālā laikā piekļūt tīklam.

Cisco turpina attīstīt inovatīvas tehnoloģijas un risinājumus ne tikai ar mērķi saglabāt savas līderpozīcijas jomās, kurās darbojamies, bet arī veicināt valstu, korporāciju un cilvēku pāreju uz digitālo ekonomiku un digitālo vidi.

Cisco misija paliek nemainīga – «changing the way we work, live, play and learn».

Pastāstiet par savu ceļu uz pašreizējo amatu un to, kāds bija Jūsu pirmais darbs?

Esmu sācis savas darba gaitas 1997. gadā kā inženieris uzņēmumā Lattelecom, un esmu pārliecināts, ka tehniskā izglītība un iegūtā darba pieredze palīdzēja man sevi veiksmīgi apliecināt arī kā risinājumu pārdevējam.

Mans pirmais darbs jebkurā gadījumā bija saistīts ar Cisco, jo es nodarbojos ar Cisco iekārtu konfigurēšanu un Cisco risinājumu ieviešanu. Tad sekoja tīklu arhitekta darbs, paralēli tika iegūtas jaunas zināšanas un vairāki zināšanas par Cisco tehnoloģijām apliecinoši sertifikāti.

Aptuveni pirms 15 gadiem es sapratu, ka neredzu sevi pie Cisco iekārtu «konsoles» seniora vecumā,  un uzliku sev mērķi attīstīties IT risinājumu pārdošanā un biznesa vadībā, kuru soli pa solim realizēju līdz pat šim brīdim. Personīgā un karjeras izaugsme ir iespējama, tikai izvirzot pašam sev skaidrus mērķus. Svarīgi ir tas, lai katrā dzīves vai karjeras posmā šis nākotnes mērķis būtu redzams, kā arī būtu skaidrs ceļš tā sasniegšanai.

Kā un kad radies Jūsu pārstāvētā uzņēmuma nosaukums un logo?

Cisco ir dibināts Silīcija ielejā, ASV. Pirmais Cisco prezidents Džons Morgridžs (John Morgridge) izdomāja šo nosaukumu, braucot pāri plaši pazīstamajam Sanfrancisco Zelta vārtu tiltam (Golden Gate) uz Sakramento reģistrēt jaunu uzņēmumu. Cisco vārds ir atvasināts no Sanfrancisco, un tā nav vienkārši sakritība, ka arī Cisco logo atgādina slaveno pilsētas zīmolu – Golden Gate tiltu.

Atklājiet kādu faktu, kuru mūsu lasītāji, iespējams, vēl nezina par Jūsu pārstāvēto uzņēmumu.

Kopš kompānijas dibināšanas Cisco ir iegādājies jau 180 citus uzņēmumus.

Kādas izmaiņas likumdošanā Jūs vēlētos redzēt?

Es gribētu redzēt tādas izmaiņas, kas ļautu valsts pārvaldei ātrāk pieņemt stratēģiski svarīgus lēmumus. Diemžēl bieži sastopamies ar situāciju, kad, šķiet, ir izdomāti visi iespējamie šķēršļi, lai lēmumu, un līdz ar to arī atbildību, neuzņemtos.

Ar gudru nodokļu politiku un iespējamiem nodokļu atvieglojumiem konkrētu mērķu sasniegšanai mēs varētu piesaistīt vairāk investīciju IT segmentā, nodarbināt vairāk cilvēku nozarē un veicināt daudz vairāk sekmīgu start-up projektu.

Vai ir kas tāds, kas Jūs pēdējā laikā ir patiesi pārsteidzis – patīkami vai nepatīkami?

Laikam esmu sekmīgi pārdzīvojis to vecumu, kad kaut kas varētu mani ļoti pārsteigt vai šokēt. Lai gan, kad nesen notikušajā Cisco globālajā darbinieku konferencē viens no pirmajiem prezentētājiem bija Tims Kuks (Tim Cook) no kompānijas Apple, kurš stāstīja par Apple un Cisco ilgtermiņa biznesa sadarbību, tas tiešam bija patīkams pārsteigums gan man, gan, pieļauju, arī daudziem citiem Cisco darbiniekiem.

Ja Jums gribētu noorganizēt ideālas pusdienas, kādas tās būtu?

Manuprāt, ne tik ļoti svarīgs ir ēdiens, cik apkārtēja vide un cilvēki blakus. Manas ideālās pusdienas būtu brīnišķīgi skaistā vietā, kaut kur kalnos vai pie jūras, tuvu cilvēku kompānijā.

Kura filma ir uz Jums atstājusi vislielāko ietekmi – profesionāli un personīgi?

Pēdējos gados viena no filmām, kas atstāja uz mani visspilgtāko iespaidu, bija Larsa fon Trīra Melanholija (Lars Von Trier, Melancholia) – filmā, kurā spēcīgu ārējo apstākļu ietekmē atklājas cilvēku patiesā būtība un ne vienmēr spēcīgākie ir tie, kas par tādiem izliekas. Dažiem, kas mani labi pazīst, tas varētu šķist dīvaini, bet man vēl joprojām patīk arī «baltas un pūkainas» romantiskās filmas – piemēram, Trīs metri virs debesīm (Three Steps Above Heaven). Un noteikti jāpiemin filma, kuras galvenais varonis dzīvo, vadoties pēc mūsu kolektīva «work hard play hard» moto, vienīgi viņš, maigi sakot, ne vienmēr izvēlas pareizo work/play modeli – tā ir Volstrītas vilks (The Wolf of Wall Street).

Kur un kā vislabāk atpūsties pēc darba un smelties enerģiju?

Man ir lieliski kolēģi, ar kuriem ir patiess prieks strādāt, no viņiem arī smeļos un dalos ar enerģiju un idejām.

Brīvajā laikā man patīk ceļot, un es cenšos izvēlēties aizvien tālākas zemes, kurās vēl neesmu bijis. Tas ļauj iepazīties ar vietējām tradīcijām, cilvēkiem, dabu – tas dod enerģiju un iedvesmu, atgriežoties atpakaļ dzimtenē.

Kā, Jūsuprāt, vislabāk iztērēt loterijā laimētus 10 tūkstošus eiro?

Man neveicas loterijās vai tamlīdzīgos pasākumos, tāpēc paļaujos uz saviem spēkiem.

Izstāstiet, lūdzu, kādu smieklīgu/interesantu atgadījumu no dzīves/darba.

Man gan toreiz nešķita, ka tas ir smieklīgi, bet droši vien mani kolēģi, kuri organizēja šo viņu izpratnē labo joku, domā pretēji...

Atbraucot uz Rīgu no Lasvegasā notikušās konferences, es konstatēju savā koferī vismaz divus kilogramus smagu Yellow Pages grāmatu no viesnīcas numura, un vēl pāris citas lietas, par kurām es labāk noklusēšu :-)

Jūsu novēlējums db.lv lasītājiem.

Atkārtošos: «Work hard, play hard.»

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra