Latvija, rīkojot Eiropas čempionāta D apakšgrupas turnīru, nav cietusi finansiālus zaudējumus, ceturtdien Latvijas Basketbola savienības (LBS) preses konferencē pauda organizācijas ģenerālsekretārs Edgars Šneps.

«Noteikti neesam cietuši finansiālus zaudējumus, un nav sajūtas, ka cenu politika bijusi nepareiza,» skaidroja Šneps. «Jā, kaut kā nedaudz pietrūka, bet varbūt tie 6000 līdzjutēju, kas apmeklēja spēles ar Čehiju un Ukrainu, ir lojālākie Latvijas basketbola patērētāji.»

Latvijas izlase noslēdzošajā un reizē arī izšķirošajā Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra spēlē ar 75:64 pieveica Igauniju un nopelnīja ceļazīmi uz izslēgšanas mačiem. Zīmīgi, ka šis mačs bija izpārdots un brīvu vietu Arēnā Rīga nebija.

«Nav māksla piepildīt arēnu. To pierādījuši arī citi basketbola rīkotāji. Tomēr māksla ir sarīkot čempionātu par pusotru miljonu eiro, kad 10% sedz valsts, bet 15% pašvaldība. Līdz ar to organizatoriem vajag nosegt pārējos 75%,» norādīja LBS ģenerālsekretārs.

«Mēs pavadījām ne tikai stundas, bet dienas, lai saprastu, kāda būs biļešu stratēģija un kā savākt tik daudz līdzekļu, cik nepieciešams pasākuma sarīkošanai.»

D apakšgrupas pēdējā cīņā Lietuva ar 85:81 pagarinājumā pieveica Čehiju, līdz ar to ļaujot Latvijai šo posmu noslēgt otrajā vietā, bet izslēgšanas turnīra pirmajā mačā garantējot cīņu ar Slovēniju.

Rīgas apakšgrupā četrus panākumus piecās cīņās iekrāja Lietuva, bet trīs uzvaras izcīnīja Latvija, Čehija un Beļģija. Tikmēr Igaunijai un Ukrainai izdevās tikt pie viena panākuma piecos dueļos.

Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisinājās četrās valstīs - Francijā, Horvātijā, Vācijā un Latvijā. No katras grupas tālāk turnīram kvalificējās četras labākās komandas, bet izslēgšanas spēles no 12. līdz 20.septembrim tiks aizvadītas Francijas pilsētā Lillē.

Eiropas čempionātā tiek dalītas ceļazīmes arī uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tiks turnīra finālistes, bet trešās līdz septītās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra