Dienas Bizness

 • 25 sestdiena,
  februāris

  Alma, Annemarija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8450

  USD: 1.0609

Citas ziņas

Miris Čabulītis  4

Vakar, 21. augustā, cienījamā 72 gadu vecumā miris Čabulītis - viens no vecākajiem Misisipi aligatoriem Eiropas zoodārzos, Db.lv informēja Rīgas Zoodārza informācijas dienests.

Pirmās ziņas par aligatoriem Rīgas Zoodārzā datētas ar 1935. gada 1. aprīli, kas uzskatāms par Čabulīša darba gaitu sākumu. Zoodārzā Čabulītis ieradās, iespējams, 1-3 gadu vecumā, kopā ar vēl trīs vienaudžiem - divām aligatoru meitenēm un vienu aligatoru puisi no Skolu muzeja.

1965. gadā Čabulīša konkurents uz dāmu ievērību aizceļoja uz Kijevas Zoodārzu. Savukārt abas aligatorienes - vienu 1971. un otru 1977. gadā diemžēl nācās iemidzināt, jo pēc ilgas slimības (iekaisumi u.c. pēc kautiņos gūtajām traumām) viņu veselības stāvoklis bija bezcerīgs.

Kopš 1977. gada Rīgā bija tikai viens cienījams aligators, kurš vismaz garumā nav pastiepies kopš 1966. gada mērīšanas - 2,90 metri. Čabulīša svars bija 140 kg.

"Kaut literatūrā iespējamais, savvaļā Ziemeļamerikā mītošo Misisipi aligatoru mūža ilgums tiek vērtēts pat līdz 100 gadiem, drošus pierādījumus šādai ilgmūžībai neviens gan nesniedz. Ir pamatotas aizdomas, ka Čabulītis bija vecākais no Eiropas zoodārzos mītošajiem aligatoriem. Viņa darba mūžs pierādāms, pamatojoties uz Rīgas Zoodārza dzīvnieku reģistrācijas dokumentiem. Maskavas Zoodārzā gan mīt aligators, kurš šķīlies 1936. gadā. Ir arī ziņas, ka kādā no Polijas Zoodārziem ir kāda Čabulīša vecuma aligatoru dāma, kuras vecums gan nav pierādāms," liecina Zoodārza sniegtā informācija.

"Čabulītis, agrākos laikos saukts arī par Ulmanīti, Ali un Genu lielāko savu mūža daļu mita vecajā, par ziedojumiem būvētajā Krokodilu mājā. Tur pārcieta vairākas apkures problēmas 1958, 1970. un 1980. gados, un ar tām saistītos 5-7 mēnešu ilgos gavēņus. 2001. gadā aligators pārcēlās uz Tropu mājas apartamentiem, kuros jutās tik jauns un mundrs, lai būtu gatavs 2 reizes nedēļā notiesāt ik ēdienreizē 1,5 kg. liellopu gaļas un nedēļā vēl piedevām 1 vistiņu," informē Zoodārzs.
 

 

Jaunākās ziņas kategorijā

«Fēniksu» ģenerēšana var palikt uz papīra

«Fēniksu» ģenerēšana var palikt uz papīra  1

Izmaiņas, kuras palīdzētu grūtībās nonākušu uzņēmumu reanimācijai, lai atjaunotu maksātspēju, dod lielāku brīvību kreditoriem, bet nesniedz nekādas garantijas par procesa veiksmīgu iznākumu. To intervijā DB stāsta Saeimas Juridiskās...

Reklāma