Nule kā ekspluatācijā nodots Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljona jumts, kura rekonstrukcija ilga kopš pagājušā gada rudens.
Remontdarbu laikā saskaņā ar jumiķa amata meistaru sastādīto darbu plānu un metodiskajiem norādījumiem un ievērojot Nacionālā Kultūras mantojuma pārvaldes prasības, tika mainīts viss jumta segums, īpašu uzmanību pievēršot vēsturiski atbilstošam skārda lokšņu izmēram un lokšņu dalījumam. Līdz ar to ne tikai Rīgas Centrāltirgus, bet viss Rīgas vēsturiskais centrs, kas ir UNSECO pasaules mantojuma vieta, ir ieguvis tik pat krāšņi atjaunotu vēsturisko jumtu kā Rundāles pilī. Skārda seguma nomaiņas darbus veica a/s “Būvuzņēmums restaurators”, kurš tika izraudzīts atklāta publiska iepirkuma procesa rezultātā kā ekonomiski labākais piedāvājums ar kopējo remontdarbu summu 709 987,67 eiro bez PVN.
Lai arī pašlaik ir novērsta iespējamā ēkas konstrukciju bojāšanās un korozija, paviljona tālākai izmantošanai nepieciešami būtiski ieguldījumi. “Jumta seguma maiņa nenozīmēs vēl viena paviljona atvēršanu, kas nebūtu ekonomiski pamatota, jo šobrīd tirdzniecībai atvērtās paviljonu platības ir pietiekamas. Šis ir tas brīdis, kad jāpieņem konceptuāli lēmumi par to, kādas jaunas funkcijas turpmāk vēlamies redzēt tirgus brīvajās telpās, jo mums ir jāmainās līdzi jaunākajām patērētāju uzvedības tendencēm un labajai praksei tirgu attīstības jomā, lai Rīgas Centrāltirgus spētu izmantot visu savu potenciālu,” uzsver SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Baiba Beatrise Sleže.
Jau vēstīts, ka 2022.gada sākumā vēja brāzmas atplēsa daļu jumta virskārtas Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljonam. Tāpēc paviljons tika slēgts, savukārt visiem tur esošajiem tirgotājiem tika piedāvātas tirdzniecības vietas citos Centrāltirgus paviljonos un āra teritorijā.
Rīgas Centrāltirgus ir lielākais Eiropas tirgus, kura kopējā zemes platība ir 9,9 ha, bet no tās tirgus statuss ir noteikts teritorijai 6,7 ha platībā. Tirgū ir pieci segti paviljoni: Piena, Gaļas, Zivju, Sakņu un Gastronomijas paviljoni. Tirdzniecības vietu kopskaits ir līdz 3000 vietām. Centrāltirgus teritorijā ir 18 spīķeru ēkas. Centrāltirgus apmeklētāju skaits dienā sasniedz 30 000 – 50 000 cilvēku. Rīgas Centrāltirgus kopā ar Vecrīgu 1997. gadā ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.