Eiropas Centrālā banka (ECB) sapulce ceturtdien izrāva tepiķi no eiro kājapakšas un tā vērtība nokrita līdz 1,11 dolāru atzīmei, norāda SEB bankas valūtu eksperts Andris Lāriņš.

Galvenā bēda ir par deflācijas draudiem un vājo ekonomikas izaugsmi (ECB inflācijas un IKP prognozes koriģēja uz leju). ECB uzsvēra to, ka gatava tirgus atbalsta programmu turpināt arī pēc 2016. gada septembra, ja tas būs nepieciešams.

Naudas piedāvājums saglabājas un šobrīd izskatās, ka eiro procentu likmju kavēšanās rekorda zemajos līmeņos var ieilgt, kas ir laba ziņa kredītu tirgum, bet absolūti neapmierina investorus. ASV piektdien pretim pasniedza vāju darba vietu skaita pieaugumu un pozitīvus bezdarba līmeņa datus (bezdarbs samazinājies līdz 5,1%). ASV FRS sapulce 17. septembrī, bet līdz tam spekulācijas par to, cels, vai necels dolāra procentu likmi, sitīs augstu vilni.

Dolāra bāzes procentu likme nav mainīta kopš 2008. gada decembra, kas ir garākais periods vēsturē bez dolāra procentu likmju izmaiņām, saka eksperts.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra