Ražošanas uzņēmumu investīcijas reāli sāks darboties tikai pēc gada, tādēļ var teikt, ka šobrīd no ekonomikas viedokļa ir īstais brīdis veikt investīcijas, uzskata Swedbank Klientu servisa pārvaldes vadītājs Vadims Frolovs.

Viņš uzsver, ka varbūt patlaban pilnībā nav saprotams ģeopolitiskais risks, bet, tiklīdz tas būs saprotams, investēt būs jau par vēlu. Tie, kas jau būs investējuši laicīgi, tie sāks darboties uzreiz un iekarot tirgu uzreiz, kad situācija kļūs skaidrāka, taču tie,kas sāks tikai meklēt un iepirkt iekārtas, tie jau būs nokavējuši.

V. Frolovs uzsver, ka Igaunijas uzņēmēji ļoti daudz investē izpētē un attīstība, tādēļ brīnamies, kādēļ igauņiem ir skaips – viena lieta ir investēt jau tajā, ko tu dari, bet otra lieta – jaunās lietās.

Viņš norāda – lai arī katru gadu Latvijas uzņēmumi investē relatīvi lielāku daļu no iekšzemes kopprodukta, nekā, piemēram, pārējās eirozonas valstis, pēdējo pāris gadu laikā investīcijas ir bijušas kūtrākas.  Ņemot vērā, ka attīstības līmenis, piemēram, ražīgums, Latvijā ir zemāks, mums ir arī jāinvestē vairāk, lai panāktu turīgākas valstis un veicinātu ienākumu līmeņa izlīdzināšanos ar pārējo eirozonu, saka eksperts.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra