Ja jau pat pasaules lielākais graudu tirgotājs Cargill Inc ir nolēmis likvidēt savu hedžfondu, tas liecina par pamatīgām nepatikšanām izejvielu tirgotāju vidū, raksta Bloomberg.

Gada pirmajā pusē hedžfondi, kas iegulda izejvielās, ir zaudējuši ievērojamus līdzekļus, liecina Newedge Commodity Trading Index dati.

Investoru pieprasījuma kritums licis slēgt Cargill's Black River Asset Management fondu, tāpat vienu no saviem fondiem slēdzis Armajaro Asset Management LLP, Carlyle Group LP's Vermillion Asset Management un Krom River Trading AG.

Kaut arī hedžfondi ir radīti, lai pelnītu gan augošā, gan krītošā tirgū, pārvaldnieki ir prognozējuši augošas cenas, kas radījis zaudējumus šajā gadā, norāda Agecroft Partners LLC eksperts Dolands Steinbrugs. Gada laikā Bloomberg Commodity Index ir sarucis par 29% un 18 no 22 tā sastāvdaļām ir piedzīvojušas kritumu par vismaz 20%.

«Neviens nevēlas ķert krītošu nazi, un pieprasījums pēc hedžfondiem, kuri iegulda izejvielās, ir ļoti zems,» saka eksperts.

Patlaban šo hedžfondu aktīvu apjoms sasniedzis 24 miljardus dolāru, kas ir par 15% mazāk nekā pirms trim gadiem sasniegtais augstākais apjoms.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra