Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbauda, vai Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) ir ievērojis publiskās personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma noteiktos ierobežojumus rīkoties ar finanšu līdzekļiem, informē Rīgas domes (RD)  Vienotības frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists Nils Josts.

Pārbaude ir uzsākta pēc RD Vienotības deputātu frakcijas priekšsēdētājas Sarmītes Ēlertes iesnieguma, kurā KNAB aicināts pārbaudīt publiskajā telpā pieejamo informāciju par RNP naudas pārskaitījumiem Arodbiedrību koordinācijas centram, kurš pēc tam finanšu līdzekļus pārskaita arodbiedrībai LABA.

KNAB pārstāve Laura  Dūša norādīja, ka birojs savas kompetences ietvaros veic sniegtās informācijas pārbaudi. Pagaidām gan nav zināms, cik ilgi pārbaude varētu ilgt.

Publiskajā telpā ir izskanējusi informācija, ka katru mēnesi RNP pārskaita ievērojamas naudas summas Arodbiedrību koordinācijas centram, kuras nonāk ar partiju Saskaņa saistītā arodbiedrībā LABA.

Pagājušajā gadā Valsts kontrolei bija nopietni iebildumi pret to, kā koordinācijas centrs tērē finanšu līdzekļus, piemēram, iepērkot pilnīgi jaunus auto tā vadībai, norāda RD Vienotības frakcija.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra