Rubļa vērtība palielinās

Finanses
2015. gada 16. februāris 16:16

Pirmdien Krievijas rubļa vērtība palielinājās, reaģējot uz naftas cenas pieaugumu, raksta Bloomberg.

Rubļa kurss pret dolāru piedzīvoja straujāko kāpumu starp jaunattīstības valstu valūtām. Vērtība pieauga pat pēc tam, kad Eiropas Savienība paplašināja sankcijas Krievijai. Rubļa kurss pret dolāru pakāpās par 2,1% līdz 62,185 rubļiem par dolāru, kas ir spēcīgākais līmenis kopš 12. janvāra.

Db.lv jau rakstīja, ka pamiers liek augt Krievijas akciju cenām,

Lai gan nav zināms, kā tas izpaudīsies realitātē, Rietumvalstu un Krievijas politiskajiem līderiem, šķiet, izdevies vienoties par pamieru asiņainajā Ukrainas konfliktā. Šādas ziņas izmantojuši arī finanšu tirgus dalībnieki, kas steiguši iepirkt Krievijas akcijas; tāpat nav izslēgts, ka tuvāko dienu laikā var pieaugt šīs valsts valūtas – rubļa – vērtība. Vienošanās par pamieru raisījusi spekulācijas, ka situācija Ukrainā varētu normalizēties, lai gan lielas cerības lolot, protams, nevajadzētu (ņemot vērā iepriekšējos «pamierus», skepse ir ļoti liela), pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Valdot šādam fonam, Krievijas RTS indeksa vērtība pagājušās nedēļas beigās palielinājās vairāk nekā par 6%. Kopš pagājušā mēneša beigām šī tirgus indikatora vērtība pieaugusi jau gandrīz par 20%. Strauji turpina palielināties arī Krievijas akciju tirgus rubļu indeksa MICEX vērtība. Tikmēr eiro cena rubļos kopš šā mēneša sākuma ir samazinājusies aptuveni par 5,5% un šo piektdien atradās pie 73,95 rubļu atzīmes. Iespējams, tirgus dalībnieki ne tik daudz priecājas par potenciāli trauslo pamieru, bet par to, ka sarunās panākta vismaz kaut kāda vienošanās. Šādas vienošanās neesamība, visticamāk, būtu iegansts jaunam, potenciāli daudz stingrāku sankciju vilnim pret Krieviju, kas attiecīgi šīs valsts tautsaimniecību iedzītu dziļākā recesijā. Jāņem vērā, ka šobrīd visa veida ieguldījumi Krievijā uzskatāmi par ļoti spekulatīviem. Tos zināmā mērā varētu salīdzināt ar balansēšanu starp cerībām un izmisumu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra