Ja kāds nepaspēja ieguldīt Vācijas akciju tirgū šā gada pirmajā ceturksnī, tad viņš ir palaidis garām lielisku peļņas iespēju, raksta MarketWatch.

Vācijas akciju tirgus indekss DAX šā gada pirmajā ceturksnī palielinājās par 22%, kas ir lielāks pieaugums nekā gandrīz visiem pārējiem Eiropas un ASV akciju tirgus indeksiem, turklāt iezīmē spēcīgāko ceturksni kopš 2003. gada jūnija.

«Pirmajā ceturksnī tika publicētas daudz labas ziņas, kas veicināja DAX pieaugumu,» norāda CMC Markets galvenais tirgus analītiķis Maikls Hjūsons. «Tas ir indekss, kas ir visvairāk orientēts uz eksporta tirgiem, līdz ar to tas iegūst no vājāka eiro, tāpat netieša ietekme uz to ir zemajām naftas cenām, kvantitatīvās mīkstināšanas programmai, kā arī labajam ekonomikas stāvoklim,» uzsver eksperts.

Pirmajā ceturksnī eiro vērtības kritums ir padarījis Eiropā ražotās preces lētākas pircējiem ārvalstīs, tādējādi palielinot šo produktu konkurētspēju. Tās ir labas ziņas tādiem Vācijas eksporta milžiem kā Siemens, BMW un Merck. Tāpat Vācijas ražotāji izmanto daudz enerģētikas produktu, kuru cena pirmajā ceturksnī ir samazinājusies.

Tāpat arī Eiropas Centrālās bankas ieviestā 60 miljardu eiro ikmēneša aktīvu iepirkumu programma ir likusi augt akciju tirgiem visā Eiropā.

Recon Capital eksperts Kevins Kellijs uzskata, ka šajā gadā Vācijas indeksa kāpums turpinās pārspēt pārējos tirgus. Citi analītiķi gan ir pretējās domās, uzskatot, ka DAX veiksmes periods varētu būt beidzies, jo investori slēgs pozīcijas.

Arī pārējie Eiropas akciju tirgi ir guvuši no iepriekšminētajiem faktoriem, taču pieaugums ir bijis mazāks nekā Vācijas tirgū. 

Galerijā augstāk skaties, par cik šajā gadā ir auguši pārējo lielāko Eiropas akciju tirgus indeksi!
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra