Neraugoties uz valstī valdošo deflāciju, celtniecības sektors aprīlī piedzīvojis nelielu cenu pieaugumu gan mēneša, gan gada izteiksmē, kas saistīts ar pagaidām augošo valsts iekšējo patēriņu un iedzīvotāju gatavību maksāt par dārgākiem būvdarbiem.

Aprīlī, salīdzinot ar martu, vidējais būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 0,2%. Būvmateriālu cenas pieauga par 0,3%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas nemainījās, bet strādnieku darba samaksa kritās par 0,1%.

Aprīlī būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja cenu kāpums ceļu būves materiāliem, savukārt strādnieku darba samaksas pazeminājumu noteica darba apjoma samazinājums ēku būvniecībā.

Salīdzinot ar pagājušā gada aprīli, būvniecības izmaksas pieauga par 3,9%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 7,1%, izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai – par 2,8%, būvmateriālu cenas – par 2,3%.

Gada laikā kopējo būvniecības izmaksu līmeni visvairāk ietekmēja strādnieku darba samaksas pieaugums nedzīvojamo ēku būvniecībā un būvmateriālu cenu kāpums transporta objektu būvē.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra