Jomas ielā Jūrmalā, kur savulaik atradās restorāni Septiņas māsiņas un Korso, tagad ir būvlaukums. Iecere izveidot tirdzniecības un pakalpojumu centru Jomas un Tirgoņu ielas stūrī izraisījusi visai asu nevalstisko organizāciju pretestību līdz pat būvatļaujas apstrīdēšanai. Tomēr projekta iniciatori turpina uzsvērt, ka 4500 kvadrātmetru tirdzniecības platības nodrošinās 150 darbavietas, tāpēc šāds tirdzniecības centrs pilsētai ir nepieciešams, vēsta laikraksts Diena.

Laikraksts norāda, ka, ievadot interneta meklētājā adresi Jomas iela 37, joprojām var atrast ceļvežus, kuros plaši aprakstīta nu jau nojauktās ēkas vēsture, sākot ar 1870. gadu, kad šai vietā atradusies Horna viesnīca. Tagad ēka ir pilnībā nojaukta. Tomēr pēc Jūrmalas aizsardzības biedrības iniciatīvas būvatļauja ir apstrīdēta, stāstījis tās pārstāvis Guntis Grūba: «Es tikos ar attīstītāju pārstāvi, kurš ir no Sanktpēterburgas. Viņš teica, ka paļāvies uz domes amatpersonu rīcību, kuras atļāva nojaukt esošās ēkas.»

Grūba stāstījis, ka tagad paši investori vēloties rīkot sabiedrisko apspriešanu, kura iepriekš nav tikusi rīkota. Lai arī Jomas iela kopumā atrodas pilsētvides pieminekļa teritorijā, nojauktajai ēkai pieminekļa statusa nebija, norāda Diena.

«Jaunā būve te neiederas,» esot pārliecināts Grūba. Tāpat uzskatot viena no aktīvākajām Jūrmalas uzņēmēju biedrības pārstāvēm Silvija Vīksniņa: «Mēs uz šo jautājumu skatāmies plašāk, ne tikai uz Jomas ielu 37. Pēdējos gados vēsturiskajā zonā jebkurā spraugā bliež iekšā «klučus». Uzņēmējus satrauc, ka tādējādi kūrorts zaudē pievilcību un ir risks, ka tūristi vairs nebrauks.» Arī Vīksniņa jauno ieceri uzskatot par Jūrmalas vēsturiskajam centram kā pilsētbūvniecības piemineklim neatbilstošu.

«Pēc tikšanās ar iedzīvotājiem un Jūrmalas uzņēmēju biedrību, mēs strādājam  pie papildus vizuālo un tehnisko tirdzniecības centra risinājumu izveides,» uzsver projekta attīstītāja SIA Ērgļi VT Valdes loceklis Igors Kamenskis.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra