Plānots, ka rudenī Latvijā sāks darboties Austrumeiropā vienīgā mākslīgā distanču slēpošanas trase, vēsta laikraksts Diena.

Siguldas novada pašvaldība, sadarbojoties ar Viru pašvaldību Igaunijā un Sanktpēterburgas valdības Fizkultūras un sporta komiteju, 2012. gada aprīlī ir sākusi kopīga projekta īstenošanu, veidojot tūrismam piemērotu vidi, un projekta gaitā Latvijā tiks uzbūvēta Austrumeiropā vienīgā distanču slēpošanas trase ar mākslīgo segumu, informē laikraksts.

«Trase būs unikāla ar to, ka zem tās būs iebūvēta saldējošā iekārta, kas ļaus uzturēt mākslīgā sniega segumu,» sacījusi Siguldas novada domes pārstāve Diāna Kondratenko.

Viņa norādījusi, ka tādējādi slēpot varēs jau rudenī, tāpat tiks nodrošināta nepārtraukta trases darbība arī mainīgos laikapstākļos ziemā. Projekta ideja esot radusies, izvērtējot aktīvās atpūtas piedāvājumu savā novadā, kā arī gūstot pieredzi Somijā, kur patlaban atrodas tuvākā šāda veida trase.

Siguldas novada domē skaidrots, ka finansējums projekta īstenošanai Latvijas pusei ir 595 000 latu, savukārt kopējās projekta izmaksas - 1 190 000 latu. No tām 90% sedz Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma. Savukārt Siguldas novada pašvaldība projekta un ar tā attīstību saistītās infrastruktūras izveidē kopumā ieguldīšot aptuveni 717 000 latu, no kuriem 10% tiks atvēlēti projekta īstenošanas izmaksām, savukārt pārējais - tālākajiem publiskajiem iepirkumiem. Projekta īstenotājs ir Siguldas novada pašvaldība, savukārt būvdarbus veic būvuzņēmums Merks.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra