Latvijas nacionālā bibliotēkas (LNB) direktors Andris Vilks šobrīd nevar apgalvot, ka visi darbi, kas saistīti ar Gaismas pils būvniecību un iekārtošanu, noritēs pēc plāna.

Paredzēts, ka Kultūras ministrija Gaismas pils atslēgas nodos šā gada decembrī. A. Vilks LNT raidījumā 900 sekundes norāda, ka šobrīd «izskatās», ka šis plāns piepildīsies, taču tāpat LNB direktors teica, ka ir piesardzīgs ar termiņiem. Vilks vēlētos redzēt, kā darbojas jaunās bibliotēkas iekārtas, piemēram, vēdināšanas sistēma, jo ēkas reālā ekspluatācija, viņaprāt, būs liels notikums.

Atbildot uz jautājumu, vai Latvijas iedzīvotāji var būt pārliecināti, ka bibliotēkas būvniecība un citi ar Gaismas pili saistītie darbi noritēs pēc plāna, ja vēl šobrīd blakus bibliotēkai norit darbi pie infrastruktūras ēkas būvniecības, A. Vilks saka, ka tas arī ir iemesls, kādēļ viņš šobrīd nav tik pārliecināts, jo nevar kategoriski sacīt, ka viss patiešām notiks pēc plāna.

«Es tikai varu teikt to, ka visas puses saprot, cik tas ir nopietni. Mēs strādājam tajā lauciņā, kas saistās ar pašas nacionālās bibliotēkas pārcelšanu, sagatavošanu. Mums katru dienu ir visādas sapulces un mēs par to domājam. Es domāju - arī visi pārējie šie projekta dalībnieki cenšas un dara, ko var. Es nevaru šajā brīdī pārmest, ka kāds apzināti kaut ko traucētu,» sacīja Vilks.
 
Viņš norāda, ka ir informēts par to, ka būvniekiem vajadzētu atstāt jauno ēku šī gada nogalē, lai varētu uzsākt jaunās ēkas apgūšanu. «Tas nav vienas dienas process, un mēs paredzam arī dažādus pasākumus, kas ir saistīts ar to, ka nākamais gads ir kultūras galvaspilsētas gads un arī bibliotēkai šajā ziņā ir liela vieta un liela loma,» tā viņš.

Ņemot vērā faktu, ka bibliotēkā notiks pasākumi, kas saistīti ar to, ka Rīga nākamgad būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, kā arī to, ka uz jauno ēku no vairākām citām vietām vēl būs jāpārvācas, LNB apgūšanas periods, pēc Vilka teiktā, «nebūs tik īss un droši vien tas beigsies [2013. gada] augustā».

Vilks gan arī sacīja, ka pirms tam - nākamā gada pavasarī - interesentiem jau varētu būt pieejami atsevišķi krājumi, kas uz Gaismas pili tiks pārvesti ātrāk.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra