Šodien ap plkst.12, krītot no astoņu līdz desmit metru augstuma, darba vietā smagi savainojušies pieci vīrieši, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola un Valsts darba inspekcija.

(Papildināts viss teksts.)

Cietušie ir vecumā no 21 līdz 58 gadiem. Divi no viņiem guvuši smagas politraumas, bet vēl divi vidēji smagas politraumas, tostarp galvas traumas, ekstremitāšu lūzumus un krūšu kurvja traumas.

Būvuzņēmuma Arčers pārstāve Vita Noriņa Nozare.lv paskaidroja, ka negadījums noticis būvlaukumā Rīgā, Vaiņodes ielā 1, kurā tiek būvēta biroja ēka.

Viņa stāstīja, ka Vaiņodes ielā 1, kur notiek jaunbūves būvniecība, šodien ap plkst.12.15 noticis nelaimes gadījums - veicot betonēšanas darbus nokrita un ar dažādām traumām, kuru raksturojumu Noriņa neatklāja, cieta pieci cilvēki - četri apakšuzņēmēja SIA Abora betonētāji un viens materiālu piegādātājs. Valsts darba inspekcijā biznesa portālam db.lv sacīja, ka jaunceltnē noticis nogruvums.

Abora kā apakšuzņēmējs piedalās arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas būvniecībā. «Cietušie ir ļoti pieredzējuši eksperti un viņiem šāds negadījums notika pirmo reizi,» norādīja Noriņa.

Viņa skaidroja, ka ēkā notikuši betonēšanas darbi. Cilvēki strādājuši uz būvniecības palīgveidņiem, kuros tiek pildīts betons. Kad betons sasniedz projektā vajadzīgo augstumu un stiprību, tad veidnes tiek demontētas. «Tomēr betonēšanas darbu laikā noslīdēja veidnes un cilvēki nokrita no otrā stāva augstuma,» situāciju skaidroja Arčera pārstāve.

Valsts darba inspekcija (VDI) ir apturējusi objekta darbību, līdz pārliecināsies, ka briesmas nedraud citiem tajā strādājošajiem cilvēkiem.

VDI rīcībā esošā informācija liecina, ka objekta trešajā stāvā noticis nogruvums, tomēr notikušā apstākļi vēl tiks izmeklēti. Rezultāti varētu būt gaidāmi ne ātrāk kā pēc divām nedēļām, jo tagad darba devēja pienākums ir trīs dienu laikā pieprasīt izziņu no ārstniecības iestādes par cietušo stāvokli un iesniegt to VDI, kas pēc izziņas saņemšanas 15 dienu laikā izmeklēs negadījumu.

Par negadījuma iemesliem vēl esot pāragri spriest, tomēr Arčers pieļauj, ka veidņus izkustinājušas šodien Rīgu šķērsojušās spēcīgās vēja brāzmas. «Katrā ziņā šis negadījums tiks izmeklēts, un būvdarbi uz laiku ir apturēti,» teica Noriņa.

Ēkas būvniecības ģenerāluzņēmējs Arčers pilnā apmērā sadarbosies ar atbildīgajiem dienestiem un izmeklētājiem, sniedzot visu nepieciešamo informāciju un dokumentāciju. «Nedēļas laikā šo būvlaukumu divas reizes apmeklēja Rīgas pilsētas būvvaldes inspekcija, kas pārbaudīja visu dokumentāciju un darba aizsardzības pasākumu īstenošanu, un netika konstatēti nekādi pārkāpumi,» norādīja Noriņa.

Viņa uzsvēra, ka negadījums nekādā veidā nav saistīts ar pašu jaunbūvi.

Kaut arī izskanēja informācija, ka negadījums noticis VAS Latvijas valsts meži ēkā, Latvijas valsts mežu pārstāvis Tomass Kotovičs paskaidroja, ka minētā ēka uzņēmumam nepieder.

«Iespējams, šajā ēkā Latvijas valsts meži nākotnē varētu nomāt daļu telpu, taču tas ir tikai nodomu līmenī, un ar šo ēku nekādu saistību mums nav,» teica Kotovičs.

Mediķi smagāk cietušo strādnieku stāvokli vērtē kā smagu, bet stabilu.

Vēl viens cilvēks negadījumā lauzis roku.

Uz negadījuma vietu bija devušās piecas NMPD brigādes.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra