Šonedēļ Liepājas būvinspekcijas inspektori pabeidza pārbaudes piecos objektos Liepājā, kuros pašlaik notiek būvdarbi, bet tajā pašā laikā ēkas tiek ekspluatētas. Pārkāpumi atklāti būvmateriālu veikalā Depo, un būvvalde pieprasījusi pārtraukt tur notiekošos jumta renovācijas darbus, Rietumu Radio informēja Liepājas pilsētas būvvaldes vadītāja Agrita Kulvanovska.

Kā informēja A. Kulvanovska, veikals Depo patlaban ir būvobjekts, jo būvvalde ir izdevusi divas būvatļaujas ēkas jumta renovācijai. No viņas teikā saprotams, ka jumta renovācijas darbi notiek divās atsevišķās nojumēs, «kas nav saistītas ar veikala centrālās ēkas jumtu».

«Pārbaudot objektu, konstatējām, ka tie darbi, kas projektā paredzēti, ir veikti. Taču ir veikti vēl papildu darbi, jo renovācijas darbu laikā konstruktors, kurš izstrādāja projektu, ir konstatējis, ka jumtu nepieciešams pastiprināt vēl pāris vietās. Konstruktors atoruzraudzības kārtībā ir saskaņojis šos darbus, taču, ņemot vērā, ka tās ir nesošās konstrukcijas, būvvalde patlaban ir apturējusi tālākos būvdarbus un uzdevusi iesniegt projekta korekcijas,» skaidroja  A. Kulvanovska.

Viņa atzīst, - «ņemot vērā masu medijos izskanējušo informāciju, ka, iespējams, ēkas jumts nav drošs, esam pieprasījuši veikala īpašniekam veikt atkārtotu tehnisko apsekojumu, lai pārliecinātos, ka šī veikala jumts ir drošs». Būvvaldes vadītāja uzskata, ka situācija Depo nav bīstama, un pauda pārliecību, ka darbus vistuvākajā laikā varēs atsākt.

Jautāta, vai jumta renovācijas darbi neapdraudēja veikala apmeklētājus un darbiniekus, A. Kulvanovska atbild noliedzoši, norādot, ka, piemēram, daļa darbu notikusi naktīs, kad veikalā neviena nav, savukārt zonas, kur notiek būvdarbi, nepiederošām personām esot slēgtas.

Būvatļauja jumta renovācijai izdota šī gada sākumā, un darbus bijis plānots pabeigt līdz ziemai.

2011. gada 4. janvārī priekšpusdienā Liepājā, Zemnieku ielā, nenotīrīta sniega dēļ vairāku simtu kvadrātmetru platībā iebruka jumts virs daļēji atklātas teritorijas būvmateriālu veikala Depo noliktavas zonā. Cilvēki negadījumā nebija cietuši. Toreiz eksperti notikušo skaidroja ar izmaiņām būves jumta konstrukcijā.

Šī paša veikala jumts vēlreiz iebruka tā paša gada nogalē - 19. decembra vakarā desmit minūtes pirms veikala slēgšanas. Šoreiz negadījuma iemesls bija pārāk smagais sniegs, kura biezums sasniedzis teju vienu metru. Sākotnējā informācija liecināja, ka zem sabrukušās nojumes varētu būt palikuši divi veikala darbinieki, tomēr, pārmeklējot gruvešus, šī informācija nav apstiprinājusies.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija) 22. novembrī uzdeva Liepājas Būvvaldei apsekot visus Liepājas sabiedriskos objektus, kuros ikdienā pulcējas liels skaits iedzīvotāju, un pārliecināties, ka šo ēku būvkonstrukcijas nerada draudus apmeklētājiem, kā arī šīs ēkas tiek izmantotas atbilstoši ekspluatācijas noteikumiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra