Brunavas pagasta Tunkūnos no Jātniekiem tagad var nokļūt pa salabotu grantsceļu. Sešus kilometrus garo ceļa posmu šovasar remontēja par uzņēmuma Gaižēni līdzekļiem, vēsta reģionālais medijs Bauskas Dzīve.

Medijs kopā ar valsts akciju sabiedrības Latvijas Valsts ceļi Bauskas nodaļas vadītāju Dzintaru Dzeni un būvinženieri Juri Derevjanko izbraucis minēto ceļa posmu. Grants segums līdzens, vien dažas nelielas bedrītes.

Pēc divu dienu lietavām vietās, kur ceļa malās atjaunoti grāvji, tajos sastājies ūdens. Brauktuve tādējādi ātrāk izžūst un kalpo ilgāk. Braukšana pa šādu ceļu nav salīdzināma ar to, kāda tā bija jūlija sākumā, kad smagsvara tehnika brauktuvē bija radījusi daudzas «smilšu vannas». Ar vieglo auto izbraukt bija teju neiespējami, problemātiski pārvietoties pa ceļu bija satiksmes autobusiem.

SIA Gaižēni projektu vadītājs Juris Bērziņš, iepazīstinot ar salaboto ceļu, stāstījis, ka darbiem izlietoti 40 000 latu uzņēmuma līdzekļu. Pirms tam vēl par 8500 latiem atsevišķos ceļa posmos izrakti grāvji, kas veicina brauktuves ātrāku nožūšanu. Sešus kilometrus garajā ceļa posmā aptuveni 20 procentiem brauktuves veikts kapitālais remonts. Darbus veicis uzņēmums Viona.

Dz. Dzenis domājot, ka šis varētu būt pirmais gadījums, kad uzņēmējs iegulda prāvus līdzekļus valsts ceļa remontā.

«Taču šis uzņēmēja veikums problēmu neatrisinās. Tas ir tikai neliels ielāps ceļam, kuram kapitāla pārbūve nepieciešama visā tā garumā. Saremontētajos posmos brauktuve būs labā stāvoklī, taču citviet, rudens lietavām sākoties, iespējama ceļa stāvokļa pasliktināšanās,» secinājis Dz. Dzenis.

J. Bērziņš Bauskas Dzīvei sacījis, ka šogad uzņēmums savus līdzekļus valsts ceļa labošanā vairs neplāno ieguldīt: «Nenoliedzu, pa šo ceļu pārvietojas tehnika, kas apkalpo mūsu uzņēmumu. Taču to izmanto arī apkārtnes zemnieki, te brauc satiksmes un skolēnu autobusi. Mēs maksājam tādus pašus nodokļus kā viņi. Nevar taču prasīt, lai koplietošanas ceļu labotu tikai mūsu uzņēmums.»

LVC pārstāvis atzinis, ceļam nepieciešama kapitāla pārbūve, taču pārskatāmā nākotnē tā nav paredzēta.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra