Par būvniecības nozari neatbild neviena ministrija - situācija ir absurda, atbild visi un neviens, pauž būvkompānijas Skonto būve valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis, uzsverot, ka būvniecības nozarei nepieciešama sava ministrija.

«Par būvniecības nozari pēc būtības neatbild neviena ministrija. Kaut kādi jautājumi ir Ekonomikas ministrijas, kaut kas Vides un reģionālās attīstības ministrijas, vēl citi - Satiksmes ministrijas pārziņā. Un tā jau gadiem. Situācija ir absurda, atbild visi un neviens. Līdz ar to tiek pieļautas globālas un stratēģiskas kļūdas. Diemžēl nevaru atcerēties nevienu ministru, kurš būtu patiešām iedziļinājies būvniecības nozares problēmās,» norādīja Rāvis.

Viņš atzīst, ka ir bieži runājis par savu ministriju būvniecības nozarei.

Tajā pašā laikā Rāvis uzsver, ka gan viņš, gan Skonto būve vienmēr un kategoriski ir iestājusies pret pārmērīgu liberalizāciju un valsts kontroles mazināšanu būvniecības nozarē.

«Nav un nebūs starpības - ir jauns vai vecs Būvniecības likums, - ja atbildība par tik nozīmīgu nozari kā būvniecība būs izkaisīta starp vairākām ministrijām. Vienlaikus gribu uzsvērt - nepieciešama efektīva, ne birokrātiska sistēma. Nav nepieciešamas iestāžu iestādes, kas viena pēc otras piespiež trīs lapas ar zīmogiem, bet neviens pēc būtības nav nedz sapratis, nedz iedziļinājies, ko ar tiem zīmogiem apstiprina,» sacīja uzņēmējs.

Jau ziņots, ka pēc traģēdijas Zolitūdē, iebrūkot veikala Maxima jumtam un nogalinot 54 cilvēkus, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts paziņoja, ka viņa prioritāte turpmāk būs būvniecības nozares sakārtošana.

Ekonomikas ministrija izvirzījusi trīs virzienus turpmākai darbībai, kuri ir īstenojami nekavējoties. Pirmkārt, pasākumu kopums, lai nodrošinātu pilnvērtīgu izmeklēšanu saistībā ar traģiskajiem notikumiem un vainīgo personu sodīšanu. Otrkārt, pasākumu kopums, kas vērsts uz līdz šim brīdim pabeigtajām vai būvniecības fāzē esošajām būvēm. Treškārt, pasākumu kopums, kas saistīts ar izmaiņām būvniecības likumdošanā, pastiprinot kontroli par būvniecības procesiem, tostarp informācijas pieejamību par tiem un būvju ekspluatāciju.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra