Smiļģa māja pārmaiņu gaidās

Būve
2013. gada 15. oktobris 11:15

Drīzumā paredzēts sākt sarunu procedūru ar arhitektiem par Jaunā Rīgas teātra ēku kompleksa rekonstrukcijas skiču un tehniskā projekta izstrādi.

Uz to tiks aicināti trīs godalgotie arhitektūras metu konkursa «Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēku kompleksa rekonstrukcija» dalībnieki, DB informēja konkursa organizētājs valsts a/s Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ). Konkursā otro vietu ieguva biroju Made arhitekti un Gaiss apvienības izstrādātais mets, bet trešo vietu dalīja pilnsabiedrības Zaigas Gailes birojs un partneri un SIA Jaunromāns un Ābele, arhitekti piedāvājumi.

Pirmā vieta konkursā netika piešķirta, jo neviens no darbiem nebija pilnībā atbilstošs metu konkursā izvirzītajiem projektēšanas nosacījumiem. Kopumā JRT rekonstrukcijai tika iesniegti 17 priekšlikumi. Metu konkursa mērķis bija nodrošināt JRT ar tam piemērotām telpām, rekonstruējot teātra ēku kompleksu atbilstoši mūsdienu prasībām, tajā pašā laikā maksimāli respektējot ēku vēsturisko atmosfēru.

Uz rekonstrukcijas laiku JRT pārcelsies uz Miera ielu 58A – bijušās Tabakas fabrikas ēku kompleksu. No kompleksa, kuru veido 27 ēkas, JRT paredz izmantot divas ēkas, kurās iemājos teātra administrācija, biļešu kase un apsardzes dienests, kā arī ražošanas ēku teātra pamatdarbībai.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas Bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra