Banku nekustamo īpašumu pārdošanas cenas veidošanas ideoloģija stipri atšķiras no tās, kuru pielieto pilnvērtīgas celtniecības kompānijas, šodien izplatītā paziņojumā norāda YIT Celtniecība valdes priekšsēdētājs Andris Božē.

«Mūsējā ir balstīta uz faktiskajiem izdevumiem, kas saistīti ar zemes iegādi un projektēšanu, celtniecības darbu un mārketinga izmaksām. Banku struktūrām, kas īpašumus ir pārņēmušas izsolēs, ir citi orientieri,» skaidro būvnieks.

«Viņu cena bieži vien ir zemāka par pašizmaksu un nekādi nav samērojama ar reālajām celtniecības izmaksām. Šī iemesla dēļ tās var atļauties būt elastīgākas un agresīvākas cenu ziņā, kā arī piedāvāt potenciālajiem pircējiem izdevīgākas aizdevuma procentu likmes un mazākas prasības pirmajai iemaksai,» akcentē A. Božē.

Saskaņā ar viņa vārdiem šādos apstākļos, kuri uzskatāmi par «deformētu tirgu», klasiskie projektu attīstītāji uzsvaru liek uz augstu kvalitāti, citādu produktu un pircēju izglītotību.

«Tās, ko piedāvā YIT celtniecība, tiešām ir jaunceltnes. Savukārt banku piedāvājumā galvenokārt ir laikā no 2007. līdz 2009. gadam būvētas mājas, kas gadiem ilgi nav apsaimniekotas un kurām ir beigusies arī celtnieku dotā garantija.

Pret tām ir pretenzijas arī attiecībā uz celtniecības darbu kvalitāti, turklāt bieži vien dzīvokļiem šajos projektos ir gan pārāk liela platība, gan neracionāls plānojums, kas ietekmē komunālo pakalpojumu un apkures rēķinus,» norāda A. Božē.

YIT Celtniecība informē, ka pieprasījums pēc jauniem dzīvokļiem Latvijas galvaspilsētā palielinās, kaut arī projekta attīstītāju nozarē ir maz. Pieprasījums pēc dzīvokļiem jaunajos projektos pilsētas centrā šobrīd pārspēj piedāvājumu, ko sekmē nerezidenti, kurus mūsu valsts ir ieinteresējusi ar uzturēšanās atļauju iegūšanas iespēju.

Rīgas guļamrajonos jauno mājokļu tirgū situācija stabilizējoties. Daudzi nerezidenti, izvērtējot augstās cenas Rīgas centrā un Jūrmalā, arvien vairāk dodot priekšroku Rīgas mikrorajoniem, sevišķi Pārdaugavā, kas ir tuvu lidostai un pa  ceļam uz Jūrmalu.

Palēnām palielinās arī vietējo pircēju skaits, kas iegādājas īpašumus jaunajos projektos. Tiesa, līdz reālai tirgus izaugsmei vēl esot tālu, ko varot skaidrot gan ar banku piesardzīgo kreditēšanas politiku, gan ar lielo starpību starp jauno projektu un sekundārā tirgus dzīvokļu cenām.

Pirms krīzes gados šī cenu starpība bija daudz mazāka – aptuveni 30%, kā rezultātā pircējam, pārdodot savu esošo īpašumu un paņemot kredītu starpības segšanai, bija daudz plašākas iespējas iegūt īpašumā dzīvokli jaunajā projektā, atzīmē būvkompānija.

SIA YIT Celtniecība ir Somijas korporācijas meitas uzņēmums Latvijā, kas nodrošina nekustamo īpašumu attīstīšanu un celtniecības pakalpojumu sniegšanu.

YIT Celtniecība pēdējos divos gados uzsākusi vairāku nekustamo īpašumu projektu attīstīšanu Rīgā - Riverstone Ķīpsalā, Ēbeļmuiža Ziepniekkalnā, Biķerziedi Teikā un Akācijas Imantā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra