Rīgas sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena šā gada aprīlī ir palielinājusies par diviem eiro un bija 583 eiro. Tādējādi tipveida dzīvokļu cenu līmenis jau ilgāku laiku faktiski nav mainījies, informē Latio.

Kompānijas sagatavotajā mājokļu tirgus pārskatā akcentēts, ka gada laikā Rīgas sērijveida dzīvokļu vidējā cena ir palielinājusies par 2,6% – 2010.gada aprīlī tipveida dzīvokļa viens kvadrātmetrs maksāja 568 eiro. Straujāks vidējās cenas kāpums fiksēts 2009.gada nogalē un 2010.gada sākumā, bet vēlākajos mēnešos cena svārstījās ap 580 eiro/m2.

Pircēju aktivitāte Rīgas sērijveida dzīvokļu segmentā aprīlī ir nedaudz palielinājusies, tomēr kopumā pieprasījums saglabājies iepriekšējo mēnešu vidējā līmenī. Lielākais pieprasījums ir pēc dzīvokļiem labā stāvoklī. «Arī aprīlī lielākā tirgus aktivitāte bija Rīgas centra dzīvokļu un Jūrmalas īpašumu segmentā, kur pieprasījumu veido ārvalstu pircēji. Salīdzinot ar pagājušā gada otro pusi, ārzemnieku aktivitāte šajā mājokļu segmentā ir paaugstinājusies. Piemēram, Jūrmalā gada pirmajā ceturksnī darījumu skaits ar dzīvokļiem palielinājies par aptuveni 40%, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmajiem trim mēnešiem,» raksturoja Latio Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte.

Atsaucoties uz Zemesgrāmatas datiem, Latio ziņo, ka darījumu skaits ar mājokļiem Latvijā 2011.gada pirmajā ceturksnī palielinājies par 4,7%, salīdzinot ar attiecīgo laika posmu pērn. Savukārt darījumu skaits ar dzīvokļiem Rīgā šā gada pirmajā ceturksnī bija par 2% lielāks. Rīgā mēnesī vidēji tiek veikts ap 450 dzīvokļu darījumiem.

Pēc šīs kompānijas datiem, aprīlī dzīvokļu piedāvājums Rīgā ir nedaudz samazinājies. Joprojām raksturīgs, ka daļa piedāvāto dzīvokļu un māju neatbilst pircēju pieprasījumam – tās ir sliktā stāvoklī vai arī to cena ir pārāk augsta. Kopumā pircēju prasībām un maksātspējai atbilstošs piedāvājums ir ierobežots.

Db.lv jau ziņoja, ka arī citas nekustamā īpašuma kompānijas norādījušas uz niecīgām sērijveida dzīvokļu vidējās cenas izmaiņām. Arco Real Estate sarēķināja, ka aprīlī sērijveida dzīvokļu cenas nedaudz samazinājās – vidēji par 0.7%. Vidējā cena tādējādi noslīdējusi zem 600 eiro/m² un bija 597 eiro/m². Savukārt Ober Haus Real Estate ziņoja, ka vidējā neremontētu sērijveida dzīvokļu cena pēdējos mēnešos nemainās, un ir ap 577 eiro/m2. Tomēr atsevišķos gadījumos darījumi notiekot par summām, kas ir augstākas par vidējo cenu, jo par kvalitatīvu dzīvokli labā vietā pircēji dažkārt ir gatavi maksāt mazliet vairāk.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra