Saeimas deputāts Visvaldis Lācis savā dzīvoklī Rīgā, par kuru no Saeimas saņem ik mēnesi 388 latu lielu kompensāciju, uzturas reti, jo 300 metru attālumā no viņa īrētā dzīvokļa Imantā atrodas Lāča dzimtas māja, vēstīja LTV raidījums De facto.

Lācis raidījumam skaidrojis, ka šo māju savulaik iegādājušies viņa vecāki, tajā viņš dzīvojis kopā ar sievu, tur piedzimuši viņa bērni un mazbērni, un māja pieder viņa meitai Dacei Krikšānei. Tāpēc Lācis daļu laika dzīvojot savā dzimtas mājā pie meitas.  Lācis skaidrojis, ka uzturoties dzīvoklī tik, cik viņam patīk, un, kad nepatīk, tad ejot dzīvot uz dzimtas māju. Uz De facto jautājumu, vai Saeimai vajadzētu deputātam maksāt dzīvokļa kompensāciju teju 400 latu katru mēnesi, lai deputāts varētu darīt, kā viņam tīk, Lācis atbildējis apstiprinoši.

Dzīvokļa kompensācija, kuru Lācis saņem no Saeimas nav maza. Lācis par, kā izskanējis iepriekš, nedaudz vairāk nekā 30 kvadrātmetru lielā divistabu dzīvokļa īri saņem 388 latu kompensāciju. Jau iepriekš nekustamā īpašuma eksperti medijos izteikušies, ka maksimālā īres maksa divistabu dzīvoklim aptuveni 30 kvadrātmetru platībā Rīgas mikrorajonā patlaban nevarētu pārsniegt 250 latus mēnesī.

Saeimas saimnieciskā komisija esot nolēmusi nopietni pieķerties Lāča dzīvokļa kompensācijas lietai. Ja komisijai izdosies gūt pierādījumus, ka Lācis patiešām nedzīvo dzīvoklī, par kuru no Saeimas pieprasījis 388 latu lielu kompensāciju, tad kompensāciju Lācim būšot jāatmaksā. Saimnieciskās komisijas vadītāja Ilze Viņķele (V) norādījusi, ka šāda rīcība nav ētiska un ir pretrunā ar likumu.

Raidījums atgādina, ka Lācim šis nav bijis pirmais mēģinājums gūt labumu no dzīvokļa kompensācijas. Iepriekšējās Saeimas laikā deputāts Lācis no savas meitas D. Krikšānes īrēja vienu istabiņu šajā savā dzimtas mājā, par kuru pieprasīja  kompensāciju 9. Saeimas laikā no 350 līdz 485 latiem dažādos laika posmos.

Lācis kļuvis slavens arī ar to, ka par deputāta palīdzi pieņēma darbā savu meitu. Valsts amatpersonas nedrīkst būt mantiskās attiecībās ar saviem tuviniekiem, bet Lācis uzskata – darbs jau neesot manta. Lācis gan norāda, ka pēc KNAB ierosinātās lietas samaksājis sodu – vienreiz 100 latus un otrajā reizē 200 latus, bet nekāda krimināllieta nav tikusi ierosināta.

Pats Lācis uzskatot – ka nevienā gadījumā nav rīkojies neētiski. Neskaitot gandrīz 400 latu lielo dzīvokļa kompensāciju, Lācis par darbu Saeimā saņēmis: janvārī 1600 latus, bet februārī 1420 latus pirms nodokļu nomaksas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra