Latvijas valdībai vairs nav aktuāla Vācijas kompānijai E.ON Ruhrgas International AG piederošo 47,2% dabasgāzes uzņēmuma Latvijas  Gāze (LG) akciju iegāde, trešdien intervijā LNT raidījumā 900 sekundes atklāja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Viņa norādīja, ka LG akcijām ir atrasts pircējs, kas ir akceptējams no valdības puses. Tādejādi valdība atpirkt akcijas vairs neplāno.

Straujuma gan vairāk informācijas par pircēju neatklāja, norādot, ka tas ir komercnoslēpums un neko vairāk premjere nevarot komentēt.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Latvijas valdība pērn 2.septembrī vienojās iesniegt nesaistošo piedāvājumu E.ON Ruhrgas International AG par LG akciju pirkšanu. E.ON Ruhrgas International AG prasīja 220 miljonus eiro.

Tāpat vēstīts, ka nesaistošo piedāvājumu par akcijām bija iesniegusi Lietuvas valstij piederošā enerģētikas grupa Lietuvos Energija kopā elektroenerģijas un gāzes pārvades tīklu operatoru Epso-G.

Latvijas Gāze nodarbojas ar dabasgāzes iegādi, transportēšanu, uzglabāšanu un sadali. Uzņēmuma lielākie īpašnieki ir E.ON Ruhrgas International (47,2%), Krievijas Gazprom (34%) un Itera Latvija (16%). Kompānijas akcijas kotē Nasdaq Riga biržas otrajā sarakstā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra