Priekulniekus maija pirmajā nedēļā sildīja gan saulīte, gan radiatori. Apsaimniekotājs norāda uz iedzīvotāju atšķirīgajām vēlmēm un noliedz siltuma ražotāja lobēšanu, vēsta reģionālais laikraksts Kursas Laiks.

«Neticami, bet fakts, ka vēl šodien, 8. maijā, SIA Priekules nami turpina mūs sutināt,» aizvadītās piektdienas rītā redakcijā vērsās priekulnieki, kuri dzīvo Liepājas ielas mikrorajonā. Runa ir par joprojām neatslēgto apkuri, lai gan vismaz vienas mājas iedzīvotāji esot uzrakstījuši pieteikumu, ka vēlas tās pārtraukšanu.

Priekulnieki spriež: «Uzņēmums priecājas, ka mūsu maciņi dilst.» Saņemtajos rēķinos maksa tiek prasīta par visu aprīli, taču varējusi būt uz pusi mazāka, ja apkuri pārtrauktu ap 15. aprīli. Daži jau darījuši apsaimniekotājam zināmu, ka apkures rēķinu par maiju neapmaksās.

SIA Priekules nami valdes loceklis Jānis Kaucis stāsta, ka 8. maija rītā saņemts iesniegums tikai no vienas mājas 12 dzīvokļu iedzīvotājiem. Līdz šim priekulnieki sildīti drēgnā un mitrā laika dēļ un nav saņemts neviens iesniegums, ka viņi to nevēlas.
Piektdien siltuma padeve pārtraukta visā pilsētā, bet to varot atjaunot, ja kādas mājas iemītnieki vēlas un uzraksta pieteikumu. Komunikācija starp apsaimniekotāju un iedzīvotājiem ir problēma, atzīst J. Kaucis un noraida aizdomas, ka viņa vadītais uzņēmums lobē privāto siltuma ražotāju – SIA Priekules BioEnerģija, kas to iegūst biogāzes ražošanas procesā. Tas, ka SIA Priekules nami pašai nav jāgādā kurināmais un jāalgo kurinātājs, ļaujot piemērot vienu no zemākajiem tarifiem Latvijā – nepilnus 44 eiro par megavatstundu.

Plašāk - laikrakstā Kursas Laiks.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra