Siltuma cena Rīgā turpinās sarukt

Enerģētika
2015. gada 10. februāris 16:28

Kopš apkures sezonas sākuma oktobrī, siltuma cena samazinājusies par 4,7%, bet februārī, salīdzinot ar janvāri - par 1,6%, informē AS Rīgas siltums.

No šī gada 1.februāra siltuma cena būs 55,55 eiro par megavatstundu (Eur/MWh) bez PVN. Savukārt saistībā ar AS Latvijas Gāze prognozēto dabasgāzes tirdzniecības cenas samazinājumu martā un aprīlī, sagaidāms, ka siltuma cena turpinās sarukt un būs 53,68 Eur/MWh bez PVN.

Siltumenerģijas tarifs februārī Rīgā ir zemākais Baltijas valstu galvaspilsētu vidū. Tas ir par 12% mazāks nekā Viļņā un par 11% mazāks, salīdzinot ar apstiprināto siltumenerģijas tarifu Tallinā.

Atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2013. gada lēmumam Par AS Rīgas siltums siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem, siltumenerģijas cena var gan samazināties, gan palielināties, mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai.

AS Rīgas siltums ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra