Rīgas siltuma ieceri iegādāties Rīgas BioEnerģijas kapitāldaļas atzīst par neekonomisku

2017. gada 14. decembris plkst. 14:26
Autors: Rūta Lapiņa
Sadaļa: Enerģētika
Dalies ar šo rakstu

AS «Rīgas siltums» iecere iegādāties SIA «Rīgas BioEnerģija» kapitāldaļas par 25% sadārdzinātu cenu ir pretrunā uzņēmuma un sabiedrības interesēm, norāda Ekonomikas ministrijā (EM).

EM kā viens no AS «Rīgas siltums» akcionāriem saņēmusi AS «Rīgas siltums» padomes priekšsēdētāja vietnieka Kaspara Lores, kurš padomē pārstāv valsts intereses, vēstuli, vēršot akcionāra uzmanību uz iespējamā SIA «Rīgas BioEnerģija» akciju iegādes darījuma neatbilstību AS «Rīgas siltums» interesēm, par kuru plānots pieņemt lēmumu šā gada 15. decembra AS «Rīgas siltums» padomes sēdē.

K. Lore šo vēstuli nosūtījis visiem AS «Rīgas siltums» akcionāriem (t.sk. arī Rīgas pilsētas domei, SIA «Enerģijas Risinājums.RIX» un VAS «Latvenergo»), vēršot akcionāru uzmanību uz to, ka piedāvātā darījuma summa par aptuveni 25% ir lielāka nekā summa, par kuru SIA «Enerģijas Risinājums.RIX» šā gada jūnijā pārdeva SIA «Rīgas BioEnerģija» 50% kapitāla daļas.

Piektdien, 15.decembrī, sasaukta kārtējā AS «Rīgas siltums» padomes sēde, kuras viens no darba kārtības jautājumiem paredz izskatīt AS «Rīgas siltums» pirmpirkuma tiesību izmantošanu SIA «Rīgas BioEnerģija»50% kapitāla daļu iegādē. AS «Rīgas siltums» valde jau pieņēmusi pozitīvu lēmumu par attiecīgo darījumu, bastoties uz vērtējumu, kurā izmantoti 2016. gada dati (ar nelielām korekcijām).

K. Lore vienlaikus atgādina, ka AS «Rīgas siltums» padomes sēdē šā gada 7. jūnijā, kad pirmo reizi tika izskatīta iespēja izmantot pirmpirkuma tiesības uz SIA «Rīgas BioEnerģija» 50% kapitāla daļām, AS «Rīgas siltums» valdes lēmums bija neizmantot pirmpirkuma tiesības, jo nepieciešams samazināt biznesa riskus. Minētais pamatojums lēmumā tika norādīts, neskatoties uz salīdzinoši labiem ekonomiskajiem novērtējumiem par SIA «Rīgas BioEnerģija» realizētajiem projektiem. Turklāt padomes sēdes laikā valdes lēmums par atteikšanos no pirmpirkuma tiesību izmantošanas tika izskatīts steidzamības kārtībā un netika atbalstīts K. Lores izteiktais priekšlikums atlikt jautājuma izskatīšanu, lai varētu rūpīgāk iepazīties ar iesniegto priekšlikumu un iegūt sertificēta vērtētāja viedokli par attiecīgo kapitāla daļu vērtību.

Vēstulē K. Lore aicina visus akcionārus pirms lēmuma pieņemšanas izprasīt no AS «Rīgas siltums» valdes informāciju un skaidrojumu par situāciju ar pirmpirkuma tiesību izmantošanu, iegādājoties SIA «Rīgas BioEnerģija» 50% kapitāla daļas.

Kā zināms, 2014.gada 16.decembrī AS «Rīgas siltums» kopā ar SIA «Enerģijas Risinājums.RIX» dibināja SIA «Rīgas BioEnerģija», katrai no dibinātājiem iegūstot 50% no kapitālsabiedrības pamatkapitāla. Šobrīd SIA «Rīgas BioEnerģija» dalībnieki ir SIA «Bioenerģijas risinājums» un AS «Rīgas siltums», kam katram pieder 50 % no kapitālsabiedrības pamatkapitāla.

SIA «Rīgas BioEnerģija» dibināšanas mērķis bija realizēt divu biokurināmo katlumāju būvniecību Rīgā un saražotās siltumenerģijas realizāciju Rīgas pilsētas centralizētajā siltumapgādē, t.i. pārdot AS «Rīgas siltums». Atbilstoši Rīgas siltums valdes sniegtajai informācijai katlumāja Rīgā, Rencēnu ielā 16, ir uzbūvēta, nodota ekspluatācijā jau sākta siltumenerģijas ražošana un pārdošana, savukārt katlumājas Rīgā, Vietalvas ielā 5, projekts ir tikai sagatavošanas stadijā.

LASI ARĪ:

Ieguldot 35 miljonus eiro, Rīgā uzbūvē divas biokurināmā katlumājas

Dalies ar šo rakstu