Finišam tuvojas Polipaks elastīgo iepakojuma materiālu ražotnes projekts Mārupē – lielākās investīcijas nozarē pēdējos gados
, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Projekta īstenotāji gan ir ļoti atturīgi komentāros par to, kādi darbi šobrīd notiek jaunajā ražošanas, loģistikas un administratīvajā kompleksā, kurā, kā DB jau ziņojis, plānots investēt 28,5 milj. eiro. Objekts ir nodots ekspluatācijā, pavasarī veiksmīgi īstenots projekts sadzīves atkritumu maisu ražošanas līnijas izveidei un tehnoloģiju ieviešanai emisijas atmosfērā samazināšanai un enerģijas efektīvākai izmantošanai. Kā norāda uzņēmuma pārstāvji, no primārās ražošanas atkritumiem tiks izgatavoti polietilēna atkritumu maisi ruļļos, tā ir integrēta kopējā inovatīvā ražošanas izmešu attīrīšanas un sadedzināšanas sistēmā un ļaus rūpnīcai realizēt ražošanu gandrīz bez kaitīgiem izmešiem. Bažas uzņēmumam gan rada plānotā Rail Baltic trase tiešā ražotnes tuvumā, tas izriet no aģentūras LETA ziņām. Proti, vibrācija varot traucēt dārgās un sarežģītās iekārtas darbību. 


Polipaks grupas uzņēmumi – SIA Polipaks un SIA Multipack – līdz šim nomāja telpas Rīgā. Projektu īsteno meitas uzņēmums SIA Polipaks NT. Jaunā rūpnīca ļaus būtiski palielināt ražošanas jaudu un turpināt aktīvi strādāt eksporta tirgos, iepriekš (11.07.2014.) DB lēsa Polipaks valdes priekšsēdētājs Andrejs Kologrejevs. 


Turpina ieguldīt


Investīcijas attīstībā turpina arī a/s VG Kvadra Pak. Pērn iekārtās un infrastruktūrā ieguldīti ap diviem milj. eiro, DB stāsta kompānijas ģenerāldirektors Roberts Vasiļevskis. «Iegādāta jauna, augstākās klases līmēšanas iekārta, tādējādi paplašinot tehnoloģisko iespēju klāstu un palielinot līmēšanas jaudas sarežģītu kārbu jomā. Jaunā iekārta ir vienīgā tāda tipa iekārta šajā reģionā un viena no salīdzinoši retajām pasaulē. Tā ir tehnoloģiski viskomplicētākā ne tikai VG Kvadra Pak, bet arī visā Van Genechten Packaging grupā. Tika veiktas investīcijas arī infrastruktūrā, veicot esošo ēku remontus un uzbūvējot jaunu noliktavu, kas atbilst visām mūsdienu prasībām un ļauj mums veidot efektīvāku loģistikas plūsmu. Papildus tam tika veiktas ievērojamas investīcijas ugunsdrošības sistēmas pilnveidē, lai atbilstu visaugstākajām mūsdienu prasībām,» viņš uzskaita jaunievedumus.

Visu rakstu Investīcijas kvalitātes vārdā 
lasiet 21. maija laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra