Miljoni jaunās iekārtās

Ražošana
2015. gada 10. marts 08:50

Investējot iekārtās, poligrāfijas nozares uzņēmumi plāno vēl vairāk stiprināt savas pozīcijas eksporta tirgos, izvērst darbību jaunās nišās, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Paredzēts, ka septembrī Poligrāfijas grupa Mūkusala (PGM) sāks izmantot jaunu žurnālu drukas iekārtu, kas ļaus dubultot ražošanas jaudu un būtiski palielināt uzņēmuma darbību eksporta tirgos, DB stāsta uzņēmuma pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītājs Oskars Brenčs. Šobrīd notiek būvdarbi un darbinieku apmācība.

Jaunā drukas iekārtas iegāde uzņēmumam ir būtisks notikums, jau pirms vairākiem gadiem kompānijas vadība norādīja, ka tāda nepieciešama turpmākās attīstības nodrošināšanai. Kopējās investīcijas ir 5 milj. eiro, no kuriem daļu sedz ES, proti, projekts tiek īstenots Augstas pievienotās vērtības investīciju programmā. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 4,8 milj. eiro, attiecināmais struktūrfondu finansējums – vairāk nekā viens milj. eiro, attiecināmais valsts budžeta finansējums – 0,26 milj. eiro, liecina LIAA informācija. Kopumā uzņēmuma pastāvēšanas laikā investēti 17 milj. eiro, jaunās investīcijas ir liels izaicinājums, saka O. Brenčs.

Trīs gadu laikā

Tiek plānots, ka pilnā apmērā jaunā drukas iekārta tiks noslogota trīs gadu laikā, ļaujot PGM eksporta lomu apgrozījumā audzēt no 27% līdz pat 50–60%. Šobrīd lielākie eksporta tirgi ir Norvēģija un Beniluksa valstis, aktīvi tiek strādāts, lai apgūtu Zviedrijas un Dānijas tirgu, interese ir arī par Vāciju un Somiju. «Zviedrijā un Dānijā nav tik konservatīvi klienti,» saka O. Brenčs. Pērn uzņēmums sāka apkalpot Baltkrievijas klientus – tas ir vienīgais eksporta tirgus Austrumu virzienā. Krievijā un Ukrainā uzņēmums nestrādā, taču tas nenozīmē, ka šā brīža ģeopolitiskais saspīlējums neatstātu iespaidu uz biznesu. Proti, Krievijā iepriekš aktīvi strādājuši Lietuvas poligrāfijas uzņēmumi, kas šobrīd sākuši agresīvāk konkurēt par Baltijas un Skandināvijas tirgus klientiem.

Par pašu līdzekļiem

Savukārt viens no vecākajiem nozares uzņēmumiem McĀbols jaunas iekārtas iegādājies par pašu un aizņēmumu līdzekļiem, pērn un šogad kopumā ieguldot vairāk nekā milj. eiro. Pērn iegādāta lielformāta UV LED drukas iekārta, kuras iespējām nav līdzīgas Baltijā, DB uzsver SIA McĀbols poligrāfija valdes loceklis Vilnis Vikmanis. Proti, tā ļauj drukāt gan ar plašu krāsu spektru, gan balto krāsu, gan ar caurspīdīgu laku, tādējādi pat vienā eksemplārā nodrukāts iepakojuma paraugs klientam izskatās identiski pasūtītajam galaproduktam, turklāt par samērīgu cenu, viņš saka.

Visu rakstu Miljoni jaunās iekārtās lasiet 10. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra