Pēc daudziem gadiem Imants Martinsons, iespējams, ar smaidu atcerēsies sava biznesa aizsākumu un mazuli, kurš iedvesmojis pievērsties ekoloģisko bērnu mašīniņu ražošanai. Bet pašlaik SIA Pauks ir pavisam jauns – šā gada maija beigās dibināts – uzņēmums, raksta reģionālais laikraksts Kursas Laiks.

«Pašam nebija iespējas ar moto, auto sportu nodarboties, varbūt tāpēc uz to velk,» pasmaida firmas vadītājs.

«Doma radās mūsu draudzīgajā ģimenē, kad brālim piedzima dēliņš Mārcis. Pašam man bērnu nav, bet radinieks jau ir braucējs. Sapratu, ka daudz kas šodien ir pieejams, arī bērnu mašīnas, bet galvenokārt no plastmasas. Sekoja lēmums pamēģināt uzmeistarot kaut ko interesantu, ekoloģisku. Bet, ja spert pirmos soļus, kāpēc to uzreiz nedarīt nopietni?» sākumpunktu atceras SIA Pauks direktors I. Martinsons.

Vispirms tapušas skices, internetā smeltās idejas salāgotas ar reālajām iespējām, jo galvenā doma bijusi izmantot tieši koku. Pirmā – pamatmodeļa angliskais nosaukums ir Racer P1, lai rallija piegarša. Faktiski mašīna atgādina ratiņus, kuros bērniņš sēž iekšā un mamma vai kāds cits viņu vizina. Lielāki bērni divatā var raļļot, kas ir daudz jautrāk, vai arī laisties lejup no kalniņa. Ar auklu iespējams braucamrīku pastūrēt, jo riteņi ir regulējami. Bremzēšana notiek ar kājām, apstāšanās – kad beidzas inerce.

Otrajai versijai Go-cart P1 tāpat izmantota autosporta terminoloģija. Kā jau kartinga mašīna tā ir mazliet sarežģītāka – ar pedāļiem. Bērns sēž kā īsts rallists un pats var mīties vēlamajā ātrumā un virzienā. Lai pilnveidotu produktu, ražotājam vēl daudz kas padomā, piemēram, slēgta konstrukcija.

«Pirmā mašīna varētu būt interesanta aptuveni trīs gadus veciem zēniem un meitenēm, bet modelis ar pedālīšiem – mazliet vecākiem. Jāskatās, protams, individuāli, cik tam ir gatavs konkrētais bērns.»

«Produkta pievienotā vērtība ir tā «zaļums»: tiek izmantotas tikai ekoloģiskas, veselībai nekaitīgas krāsas un izsekojami materiāli. Korpusam izmantojam Latvijas bērza saplāksni, ko impregnējam ar dabīgo linsēklu eļļu. Ritenīšus iepērkam no piegādātāja Latvijā.» Mašīnītes noteikti ir piemērotas abu dzimumu bērniem, Liepājas pusmaratona laikā pārliecinājies ražotājs: par modeļiem vienlīdz lielu interesi izrādījuši gan puikas, gan meitenes.

Plašāk lasiet laikrakstā Kursas Laiks.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra