Dienas Bizness

 • 28 otrdiena,
  februāris

  Skaidrīte, Justs, Skaidra

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8528

  USD: 1.0587

Ražošana

«SEB bankas pakalpojums ir tehniski sarežģītāks un apgrūtinošāks, turklāt tā saņemšanas priekšnoteikums ir konta esamība šajā bankā,» konkurentu piedāvājumu kritizē SIA Rīgas karte mārketinga direktors Aleksandrs Brandavs.

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Arī Liepājā banka saduras ar e-talonu  9

Liepāja – līdzīgi Jelgavai – grib bankas kartes norēķiniem sabiedriskajā transportā; savukārt e-talonu administrējošā SIA Rīgas karte saskata Liepājas pilsētas pašvaldības iepirkumā SEB bankas lobēšanu
   

Liepājas pilsētas pašvaldība izsludinājusi iepirkumu par tiesībām nodrošināt bezkontakta maksājumu karšu (e-karšu) pieņemšanu. Pašvaldības aģentūra Liepājas sabiedriskais transports plāno noslēgt līgumu uz trīs līdz pieciem gadiem par šo karšu izmantošanu pilsētas sabiedriskajā transportā, DB norāda pašvaldības aģentūra Liepājas sabiedriskais transports  direktors Gints Lūsis.

Savukārt Rīgas e-talonu administrējošās SIA Rīgas karte (RK) mārketinga direktors Aleksandrs Brandavs – līdzīgi kā tas esot Jelgavā – saskata konkrēta pretendenta – SEB bankas – lobēšanu. Tādēļ RK iesniegusi sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā, jo nav mierā, ka ir izslēgta no pretendentu saraksta. Tai pašā laikā RK kopā ar kādu banku, kuru viņš pagaidām neatklāj, iepirkumā tomēr piedalīšoties.

DB jau rakstīja (06.03.2013.) par banku un e-talona interešu sadursmi Jegavā, kur kopš pērnā gada oktobra skolēnu norēķiniem par braukšanu sabiedriskajā transportā ieviesta bezkontakta maksājumu karte. A. Brandava kritisko reakciju e-kartes ieviešanā ieinteresētie skaidroja ar RK  biznesa perspektīvu apdraudējumu citās lielajās Latvijas pilsētās.

Kandidātu atlases nolikums ir uzrakstīts tā, ka iepirkumā var piedalīties tikai kredītiestādes, proti, bankas, turklāt ne visas, bet tikai kādas astoņas, norāda A. Brandavs. Savukārt reāli esot tikai viens pretendets, proti, SEB banka. Nav tā, ka citi spēlētāji būtu automātiski izsēgti saka G. Lūsis, tomēr atzīst, ka bez bankas iesaistīšanas šo pakalpojumu nevar sniegt.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Saistītie raksti

Reklāma