Svarīgākajās transporta nozarēs pārvadāto kravu kopējais apjoms palicis iepriekšējā gada līmenī

2013. gada 28. maijs plkst. 14:13
Autors: Gunta Kursiša
Dalies ar šo rakstu

Pārvadāto kravu apjoms svarīgākajās transporta nozarēs šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika posmu, saglabājies teju nemainīgs – apjoma pieaugums vērojams 0,5% apmērā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Šā gada pirmajā ceturksnī ar dzelzceļa transportu pārvadāja 15,8 milj. tonnu kravu, kas ir par 7,9% mazāk nekā iepriekšējā gada pirmajā ceturksnī.

Tostarp iekšzemes kravu pārvadājumi veidoja 0,3 milj. tonnu, kas ir 26,4% pieaugums gada griezumā, eksporta kravu pārvadājumi veidoja 1,4 milj. tonnu, kas ir par 0,8% mazāk nekā pirms gada, pārvadājumi no Latvijas ostām bija 0,4 milj. tonnu apmērā, kas ir 52,4% samazinājums, salīdzinot ar pērnā gada pirmo ceturksni, importa kravu pārvadājumi veidoja 13,3 milj. tonnas ,kas ir par 3,8% mazāk nekā pirms gada, pārvadājumi uz Latvijas ostām šā gada pirmajos trīs mēnešos veidoja 11,9 milj. tonnu, kas ir par 8,3% mazāk nekā analogā laika posmā pērn, savukārt tranzīta kravu pārvadājumu apjoms gada griezumā piedzīvoja 52,7% kritumu un veidoja 0,8 milj. tonnas.

Ar autotransportu 2013. gada pirmajā ceturksnī pārvadāja 11,4 milj. tonnu kravu, kas ir par 11,3% vairāk nekā iepriekšējā gada pirmajā ceturksnī. Pārvadāto kravu apjoma pieaugumu lielā mērā noteica tādu kravu kā lauksaimniecības un mežsaimniecības produktu un pārtikas produktu un dzērienu pārvadājumu palielināšanās attiecīgi par 23,8% un 20%, lecina CSP dati.

Lielāko daļu (75,8%) no kopējā pārvadāto kravu apjoma autotransportā transportēja iekšzemē, kur pārvadājumi pieauga par 0,8 milj. tonnām (10,5%). Arī starptautiskie kravu pārvadājumi palielinājās par 0,3 milj. t (13,8%).

Teju trešo daļu (30%) no ar autotransportu pārvadāto kravu kopapjoma veidoja lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības produkti, zivis un citi zvejniecības produkti, 16,6 % - metālu rūdas un citi ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes produkti un kūdra, bet koks, koksnes izstrādājumi (izņemot mēbeles), papīrs un papīra izstrādājumi - 14,1%.
Pa maģistrālo naftas produktu cauruļvadu 2013.gada pirmajos trīs mēnešos transportēja 1,9 milj. tonnu naftas produktu, kas ir par 21,9% vairāk nekā 2012. gada attiecīgajā laika periodā.

Apkopotie dati par pasažieru pārvadājumiem ar sabiedrisko transportu 2013. gada pirmajā ceturksnī liecina, ka kopējais pasažieru skaits samazinājies par 2,7%, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu. Pasažieru skaita pieaugums ir sasniegts pilsētu elektriskajā transportā.

Visbiežāk izmantotais sabiedriskā transporta veids ir regulāras satiksmes autobusi, ar kuriem pārvietojās vairāk nekā puse visu sabiedrisko transportu izmantojošo pasažieru. Ar regulāras satiksmes autobusiem 2013.gada pirmajā ceturksnī pārvadāja 27,1 milj. pasažieru - par 6,4% mazāk nekā iepriekšējā gada janvārī-martā. Lielāko daļu (99,7%) pasažieru pārvadāja iekšzemē. Pārvadāto pasažieru skaits iekšzemē samazinājās par 6,4%, tai skaitā pilsētas nozīmes maršrutos par 6,7%, reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos par 5,8% un reģionālajos starppilsētu nozīmes maršrutos par 5,7%. Arī starptautiskajos pārvadājumos pārvadāto pasažieru skaits samazinājās par 7%, liecina CSP dati

Dzelzceļa transportā šā gada pirmajā ceturksnī pārvadāto pasažieru skaits saruka par 1,5%. Iekšzemē, kur pārvadāja 98,5% no visiem dzelzceļa pasažieriem, to skaits samazinājās par 1,6%, savukārt starptautiskajos pārvadājumos (galvenokārt starp Latviju un Krieviju) pieauga par 10.3%.

Ar pilsētu elektrisko transportu 2013. gada pirmajā ceturksnī pārvadāja 22,3 milj. pasažieru, kas ir par 1,9% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. Ar trolejbusiem pārvadāto pasažieru skaits palielinājās par 1,1%, bet ar tramvajiem - par 2,8%.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām