Rīgā plānots pārbūvēt K.Ulmaņa gatves un lidostas Rīga pievedceļa šķērsojumu, kā arī rekonstruēt luksoforus. Abu projektu izmaksas būs aptuveni 3,8 milj. Ls.

Projekts «K.Ulmaņa gatves un lidostas Rīga pievedceļa (P133) šķērsojuma rekonstrukcija» paredz 2013. un 2014. gadā izbūvēt atsevišķas brauktuves joslas Kārļa Ulmaņa gatvē no Lielirbes ielas līdz Šampētera ielai un no Grenču ielas līdz Gramzdas ielai, informē Satiksmes Ministrijas pārstāvji.
 
Ministrija informē, ka K. Ulmaņa gatves posma rekonstrukcija paredz izbūvēt vietējās joslas, samazinot tiešu pieslēgumu skaitu ātrgaitas ielai un uzlabojot ielas sasaisti ar vietējām ielām, izbūvēt gājēju un velosipēdu celiņus visā posma garumā, aprīkot rekonstruējamo posmu ar satiksmes organizācijas tehniskajiem līdzekļiem - ceļa zīmēm, drošības barjerām, ierīkojot energoefektīvo apgaismojumu, izbūvēt sabiedriskā transporta pieturvietu un pārbūvēt pazemes komunikācijas un sabiedriskā transporta pakalpojumu infrastruktūru, nemainot to tehniskos parametrus - ūdensvada, elektroenerģijas un sakaru komunikāciju.
 
Savukārt projekts «Luksoforu objektu rekonstrukcija un būvniecība 2012» paredz ar ERAF līdzfinansējumu 2013. gadā uzsākt luksoforu izbūvi un rekonstrukciju 28 galvaspilsētas krustojumos.
 
SM skaidro, ka visos luksoforos paredzēts uzstādīt gaismas emisijas diožu moduļu sistēmas, kas uzlabos luksoforu gaismas signālu redzamību un satiksmes drošības līmeni. Uz ietvēm pie gājēju pārejām tiks iestrādāts taktilais bruģis, kas personām ar redzes traucējumiem ļaus vieglāk šķērsot krustojumus. Tāpat tiks ierīkotas regulējamas gājēju pārejas, kas aprīkotas ar gājēju luksoforu moduļiem, atsevišķās vietās izbūvētas veloceliņu šķērsošanas vietas un gājēju drošības saliņas, gājēju ietves, barjeras, kā arī uzstādīti citi satiksmes organizācijas tehniskie līdzekļi.

Abi projekti tiks īstenoti ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu. K.Ulmaņa gatves un lidostas Rīga pievedceļa šķērsojuma rekonstrukcijas projekta kopējās izmaksas ir 2 631 308 Ls, no tiem ERAF līdzfinansējums ir 85% jeb 2 236 612 lati. Luksoforu rekonstrukcijas un būvniecības projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 1 176 470 lati, un no tiem ERAF līdzfinansējums ir 85% jeb viens miljons latu.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra