Dienas Bizness

 • 1 trešdiena,
  marts

  Ivars, Ilgvars

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8531

  USD: 1.0597

Ražošana

Latvijas policija sākusi kriminālprocesu saistībā ar dārgas naftas platformas piegādi Ukrainas valsts uzņēmumam  3

Latvijas Valsts policija (VP) šā gada maijā sākusi kriminālprocesu saistībā ar 400 miljonus ASV dolāru (ap 200 miljonu latu) vērtu darījumu, piegādājot pašpaceļošo peldošo naftas urbšanas platformu Ukrainas VAS Černomorneftegaz, apstiprina VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 195.panta 3.daļas - par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai organizētā grupā.

Minēto platformu Ukrainas uzņēmumam pārdevusi Lielbritānijā reģistrēta kompānija Highway Investments Processing LLP, kurai tagad arestēts konts Trasta komercbankā. Aģentūra AFP vēsta, ka Highway Investments Processing LLP direktors ir nabadzīgs pensionārs Ēriks Vanagels, kuram nav nekāda sakara ar «lielo biznesu».

Ukrainas medijiem radušās bažas, ka Highway Investments Processing LLP peldošo naftas platformu pārdevis Černomorneftegaz, mākslīgi sadārdzinot tās cenu par aptuveni 150 miljoniem ASV dolāru (ap 75 miljoniem latu).

Černomorneftegaz interneta mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka platforma Neatkarība šogad būvēta Singapūrā, firmā Keppel FELS. Savukārt biržā NASDAQ OMX Riga iepriekš tika izplatīta informācija, ka Černomorneftegaz izsludinātajā iepirkuma konkursā par aptuveni 400 miljonus ASV dolāru vērtas naftas platformas būvniecību uzvarējusi AS Rīgas kuģu būvētava.

Vēlāk Rīgas kuģu būvētava ziņoja, ka Černomorneftegaz pasūtītajai platformai dots nosaukums Neatkarība un Rīgas kuģu būvētavas uzdevumā tā tiekot būvēta Singapūrā.

Rīgas kuģu būvētavas izpilddirektors Einārs Buks uz jautājumiem atbildēt atteicās.

Vēl šā gada oktobrī Rīgas kuģu būvētava biržā NASDAQ OMX Riga izplatīja paziņojumu, kurā bija teikts, ka milzīgās, sarežģītās naftas un gāzes ieguves platformas būvniecība ir gandrīz pabeigta.

«Piedaloties šajā starptautiskajā ražošanas projektā, mūsu rūpnīca ne tikai iegūs unikālo pieredzi, bet arī panāks to, ka Latvija papildinās to nelielo pasaules valstu skaitu, kuri ražo tik tehnoloģiski sarežģītas iekārtas,» oktobrī izplatītajā paziņojumā biržai komentēja Rīgas kuģu būvētavas valdes priekšsēdētājs Vasilijs Meļņiks.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Pērn zemākais pārvadāto kravu apjoms kopš 2010. gada

2016. gadā, salīdzinot ar 2015. gadu, ar sauszemes un cauruļvadu transportu pārvadāto kravu apjoms ir samazinājies par 8,1 miljonu tonnu jeb 6,6 %. Būtiskākais pārvadāto kravu kritums par 7,8 miljoniem tonnu jeb 14,1 % bija dzelzceļa...

Reklāma