Latvijas Valsts policija (VP) šā gada maijā sākusi kriminālprocesu saistībā ar 400 miljonus ASV dolāru (ap 200 miljonu latu) vērtu darījumu, piegādājot pašpaceļošo peldošo naftas urbšanas platformu Ukrainas VAS Černomorneftegaz, apstiprina VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 195.panta 3.daļas - par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai organizētā grupā.

Minēto platformu Ukrainas uzņēmumam pārdevusi Lielbritānijā reģistrēta kompānija Highway Investments Processing LLP, kurai tagad arestēts konts Trasta komercbankā. Aģentūra AFP vēsta, ka Highway Investments Processing LLP direktors ir nabadzīgs pensionārs Ēriks Vanagels, kuram nav nekāda sakara ar «lielo biznesu».

Ukrainas medijiem radušās bažas, ka Highway Investments Processing LLP peldošo naftas platformu pārdevis Černomorneftegaz, mākslīgi sadārdzinot tās cenu par aptuveni 150 miljoniem ASV dolāru (ap 75 miljoniem latu).

Černomorneftegaz interneta mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka platforma Neatkarība šogad būvēta Singapūrā, firmā Keppel FELS. Savukārt biržā NASDAQ OMX Riga iepriekš tika izplatīta informācija, ka Černomorneftegaz izsludinātajā iepirkuma konkursā par aptuveni 400 miljonus ASV dolāru vērtas naftas platformas būvniecību uzvarējusi AS Rīgas kuģu būvētava.

Vēlāk Rīgas kuģu būvētava ziņoja, ka Černomorneftegaz pasūtītajai platformai dots nosaukums Neatkarība un Rīgas kuģu būvētavas uzdevumā tā tiekot būvēta Singapūrā.

Rīgas kuģu būvētavas izpilddirektors Einārs Buks uz jautājumiem atbildēt atteicās.

Vēl šā gada oktobrī Rīgas kuģu būvētava biržā NASDAQ OMX Riga izplatīja paziņojumu, kurā bija teikts, ka milzīgās, sarežģītās naftas un gāzes ieguves platformas būvniecība ir gandrīz pabeigta.

«Piedaloties šajā starptautiskajā ražošanas projektā, mūsu rūpnīca ne tikai iegūs unikālo pieredzi, bet arī panāks to, ka Latvija papildinās to nelielo pasaules valstu skaitu, kuri ražo tik tehnoloģiski sarežģītas iekārtas,» oktobrī izplatītajā paziņojumā biržai komentēja Rīgas kuģu būvētavas valdes priekšsēdētājs Vasilijs Meļņiks.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra