Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) valde slēgs ilgtermiņa nomas līgumu ar Lietuvas kapitāla SIA BioMerkurs par daudzfunkcionāla termināļa būvniecību Liepājas ostā.

SIA BioMerkurs ir LSEZ SIA Baltic Transshipment Center ilggadējs sadarbības partneris, Lietuvas uzņēmuma UAB Biovoice meitasuzņēmums. Liepājas ostā tas plāno uzbūvēt kurināmā ražotni un noliktavu, pārkraušanas laukumu un dzelzceļa atzaru. Liepājas būvvaldē jau iesniegts beramkravu un ģenerālkravu termināļa būvniecības projekts.

Ilgtermiņa nomas līguma termiņš ir 2041.gada 30.novembris. Nomas maksa par 73,8 tūkst. kvadrātmetru lielu teritoriju noteikta 0,50 Ls/m2 gadā.

Db.lv rakstīja, ka iecere varētu šīs grupas kravu apjomu palielināt Liepājas ostā par aptuveni 100 tūkstošiem tonnu gadā. Plānoto beramkravu termināli apsaimniekos LSEZ SIA Baltic Transshipment Center (BTC), kurai kuģus lielākoties aģentē Hanza Liepāja. Jaunais projekts cieši saistīts ar Karostas kanāla attīrīšanas projektu, kuram atkārtotu iepirkumu LSEZ pārvalde cer izsludināt 2012.gada februārī.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra