Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  oktobris

  Beāte, Beatrise

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

Nomnieku optimisms aug  

Sākas arvien jaunu projektu būvniecība; loģistikas kompānijas diversificē darbību, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Gada pirmajā pusē turpinājies stabils pieprasījums pēc industriālajām (noliktavu, ražošanas) telpām, kompānijām centralizējot savu biznesu vienā vietā. Šī tendence, iespējams, turpināsies, prognozēts Colliers International Latvia (CIL) pārskatā. Kompāniju noskaņojums, kas ģeopolitisku iemeslu dēļ bija visai negatīvs vēl 2014. gada rudenī, kopš gada sākuma sācis uzlaboties, tām daļēji pievēršoties citiem tirgiem. Loģistikas nozarē valda piesardzīgs optimisms, jo kompānijas ir veiksmīgi pārkārtojušas savu darbību, ņemot vērā norises kaimiņvalstī, atzīmē Latvijas Loģistikas asociācijas (LLA) vadītājs Normunds Krūmiņš.

Aizvien būvē

Šobrīd būvniecības stadijā ir vairāki projekti ar kopējo iznomājamo telpu platību 98,1 tūkst. m2. Būtiskākais ir Baltic Logistic Solutions (BLS) industriālais komplekss 44 tūkst. m2 apmērā. Pēc BLS direktora Andrjus Jurgeleviča teiktā, kompānija plāno pabeigt pārvākšanos uz jaunajām telpām septembrī. Šogad arī plānots pabeigt NP Jelgavas biznesa parka rekonstrukciju, kur 2. un 3. kārtas īstnošana dos papildu 16 tūkst. m2 platību. Savukārt iepakojuma ražotājs Polipaks pārceļas uz Mārupi (33 tūkst. m2).

Dažādās plānošanas stadijās ir vēl 95,8 tūkst. m2 industriālo telpu, kuras tirgū sāks parādīties 2016.–2017. gadā. VGP Group projektā Ķekavā jau rudenī plānots uzsākt pirmās kārtas (20 tūkst. m2) celtniecību, kas varētu tikt pabeigta nākamā gada pavasarī. Tuvākajā laikā tiks sāktas sarunas ar potenciālajiem klientiem, norāda VGP Latvija pārstāvis Andrejs Konstantins, piebilstot, ka «esam optimistiski noskaņoti un gatavi būvēt bez konkrēta nomnieka». Tāpat tiks paplašināts Dommo biznesa parks (15 tūkst. m2). Pagaidām vēl ne tik skaidra ir SIA Sabre Invest industriālā parka projekta nākotne Rēzeknē. «Ja iepriekš vēlējāmies virzīt visu projektu vienlaikus, tad šobrīd tas ir sadalīts trīs kārtās,» saka uzņēmuma izpilddirektors Uldis Ālītis, piebilstot, ka vienu lielu sadarbības partneri patlaban šobrīd ir grūti atrast. Tai pašā laikā sarunas ar potenciālajiem klientiem notiek, piedāvājot tiem iespējas arī projektā investēt. Arī SIA Trialto Latvia vēl nogaida ar 32 tūkst. m2 lielo projektu, saka kompānijas valdes loceklis Davids Hefets. Kompānija gan ir saņēmusi būvatļauju, taču akcionārs vēloties saprast, vai esošajā situācijā – kad nav skaidrības ar situācijas attīstību Krievijā, uz kurieni tiek nosūtīts tranzīta alkohols – nav izdevīgāk telpas nomāt, nevis būvēt.

Šobrīd distribūcijas centru meklējot, piemēram, Prisma.

Visu rakstu Nomnieku optimisms aug lasiet 12. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu  5

Tas būs liels notikums, jo pasaulei tiks prezentēts pirmais komerciālais CS300 lidaparāts jaunajā AirBaltic krāsojumā, pirms pasākuma Db.lv norādīja AirBaltic padomes loceklis Kaspars Briškens. Pēc viņa teiktā, tas nozīmē, ka samērā īsā...

Reklāma