Kāds Īrijas pilsonis izsaucis Rīgas pašvaldības policiju, jo par braucienu no Skolas ielas līdz Elizabetes ielai kāds taksists viņam lūdzis maksāt simts latus, lai gan čeks viņam tika izrakstīts par 52 latiem, Db.lv pastāstīja Rīgas pašvaldības policijas pārstāve Inese Tīmane.

Īrijas pilsonis nevēlējās maksāt šādu summu, tādēļ izsauca Rīgas Pašvaldības policiju. Notikuma vietā taksists mēģināja saplēst čeku, kurā bija norādīts, ka taksometra klientam jāmaksā 52 lati, turklāt uzvedies agresīvi, stāstīja I. Tīmane.
Taksistam sastādīts protokols par nepakļaušanos policijai, kā arī par vides piedrazošanu. Notikuma vietā ieradās arī Valsts Policija (VP), tomēr Īrijas pilsonis polcijā ar pretenzijām nevēlējas vērsties. «Policijai ir informācija par notikušo, bet Īrijas pilsonis nevēlējās vērsties ar pretenzijām policijā, tādēļ lieta nav ierosināta,» Db.lv skaidroja VP Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis.

Patlaban policija nevar atklāt incidentā iesaistīto taksometru kompānijas vārdu, jo lieta vēl nav slēgta, norādīja Rīgas Pašvaldības policijas pārstāve.

I. Tīmane norādīja, ka iepriekš jau ir bijuši daži gadījumi, kad cilvēki izsauc policiju, jo nav rasta sapratne ar taksistiem par noteikto rēķinu. Tomēr viņa norāda, ka šāds gadījums, kad taksometra brauciena rēķins ir 52 lati un par braucienu prasīts maksāt divreiz lielāku summu, pēdējā laikā vēl nav bijis. 

Dažādu taksometru cenas Rīgā atšķiras, tomēr maksa 52 latu apmērā par braucienu posmā no Skolas līdz Elizabetes ielai ir pārmērīgi augsta, ņemot vērā taksometru tarifus Rīgā. Tā, piemēram, Lady Taxi tarifs ir 1,50 lati par iekāpšanu un 40 santīmi pr katru nobraukto kilometru, Rīga Taxi par taksometra nolīgšanu jāmaksā 1,50 lati, bet par katru nobraukto kilometru - 50 santīmi, Baltic Taxi par iekāpšanu prasa vienu latu, bet par katru nobraukto kilometru 45 santīmus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra